LIVE: Panthers Wrocław – Seahawks Gdynia

Już o 20:00 rozpocznie się X SuperFinał TopLigi! Do walki o najcenniejsze futbolowe trofeum w Polsce staną Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Zapraszamy do relacji na żywo prosto ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu!

 

 

 

 

23:02 – Seahawks z piłką!! KONIEC MECZU! NIEMOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE! SEAHAWKS GDYNIA MISTRZEM POLSKI 2015! Kto by się tego spodziewał… Brawo za walkę! My dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na nasze podsumowania. Żegnają Kuba Kaczmarek i Karol Potaś.

23:00 – Trzecia próba nieudana i przed nami ostatnia szansa na przyłożenie. To się udaje! TOUCHDOOOOWN! TOMASZ DZIEDZIC! 28:21! Pantery grają do końca. Czekamy na onside kick…

22:59 – Israel w pole punktowe i… nie ma przyłożenia. Druga próba i zdobyte 10 jardów potrzebnych do red zone.

22:56 – Panthers próbują odrobić straty, ale to arcytrudne zadanie. Pierwsza próba zdobyta… Kolejna również, mądrze grając do linii bocznej, zatrzymując czas.

22:52 – TOUCHDOOOOWN! KROPKA NAD I ANGELO PEASE’A! Seahawks praktycznie zapewniają sobie zwycięstwo i pierwszy raz w historii drużyna z PLFA obroni tytuł wywalczony przed rokiem! Rok temu Tunde Ogun, a dziś.. Angelo Pease. 28:14! Mniej niż minuta do końca.

22:51 – Timeout Panthers, a pierwsi kibice opuszczają już trybuny…

22:50 – Falstart po stronie Seahawks… W takim momencie… 4 próba, GRAJĄ! Mazan łapie piłkę! Pierwsza próba, minuta do końca… Victory formation?

22:49 – 3 jardy od pierwszej próby, ale Pease zostaje zatrzymany. Kolejna przerwa dla Panthers – 2 minuty do końca…

22:46 – Sebastian Krzysztofek zdobywa 3 jardy paląc czas. Timeout Panthers, a na boisku… kibic! Jednak zostaje zatrzymany przez ochroniarzy po efektownym tacklu 😉

22:45 – Angelo Pease zdobywa kolejną pierwszą próbę. MVP?!

22:43 – „Panthers Nation” siedzą w bezruchu na trybunach, a kibice z Gdyni szaleją! Panthers – na swoje szczęście – zatrzymują Seahawks przy trzeciej próbie, ale goście ryzykują i… zdobywają pierwszą próbę!!

22:40 – Mazan nie łapie piłki – czas zatrzymany i druga próba Seahawks. Krzysztofek zdobywa 8 jardów i czyżby kolejna pierwsza próba? Sekundy uciekają.. 4 minuty do końca… Timeout dla Seahawks, którzy wykorzystują ostatni czas w tej połowie.

22:38 – Panthers mają nóż na gardle. Akcjami biegowymi rozbili zegar. Maciej Cetnerowski ma tylko jeden timeout, przy trzech Johansena. Mimo to gdynianie zdobywają pierwszą próbę…

22:36 – INTERCEPTION!!! MACIEJ SIEMASZKO łapie piłkę w polu punktowym i to Seahawks są w natarciu. Do końca meczu 6 minut…

22:34 – Panthers zdobywają kolejne jardy taktyką Seahawks, czyli posyłając piłkę do swojego biegacza – Marcusa Simsa. W trzeciej próbie Tomek Dziedzic odbiera piłkę adresowaną przez Israela i Pantery pukają do drzwi pola punktowego Seahawks.

22:32 – Sims zdobywa 8 jardów, a w drugiej próbie kolejny jard. Kyle Israel desperacko zdobywa pierwszą próbę i jego ofensywa nadal w natarciu.

22:30 – Kolejny raz niekompletne podanie Israela, które wyrzuciło w aut Patryka Matkowskiego. Flaga ratuje Panthers po nielegalnym ataku na rozgrywającym ( + kompletne podanie do Matkowskiego) i automatycznie pierwsza próba na 48 jardzie.

22:27 – Pantery swoją serię ofensywną rozpoczną na 36 jardzie. Matkowski nie łapie piłki, choć przez cały sezon łapał je z zamkniętymi oczami. Ręce drżą Panterom… Ten mecz wymyka im się spod kontroli. Do tego flaga i – 15 jardów.

22:24 – TOUCHDOOOOOWN!!! MICHAEL BROWN biegiem przez środek wbija się do pola punktowego rywali. Jastrzębie po raz pierwszy wychodzą w tym meczu na prowadzenie – 21:14! Pantery w szoku i kibice chyba też…

22:22 – 5 jardów do przodu i… KONIEC III KWARTY! 3 jardy dzielą nas od kolejnego przyłożenia… Czy Jastrzębie wyjdą po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie? Za chwilę się dowiemy…

22:19 – Pease i kolejny dobry bieg (+6 jardów). Michael Brown biegnie na odległość 26 jardów i Seahawks już tylko 4 jardy od pola punktowego! Pease marnuje 2 jardy, ale przed nami druga próba. Timeout Cetnerowskiego…

22:15 – Angelo Pease wysłany po kolejne jardy, których zdobywa jedynie dwa. Sebastian Krzysztofek zdobywa kolejne oczko do przodu i przy trzeciej próbie Seahawks mają do przejścia 6 jardów. Michael Brown zyskuje first down dla swojego zespołu! Seahawks w natarciu!

22:13 – Brown biegnie z piłką (choć wydawało się, że odda ją do Pease’a) i 6 jardów do kolejnej pierwszej próby. Krzysztofek zyskuje kolejne 3 jardy, a w trzeciej próbie Brown przebija się po pierwszą próbę.

22:11 – FUMBLE! Marcus Sims traci piłkę, którą odbierają defensywni gracze Seahawks!

22:08 – Pierwsza próba wrocławian na 38 jardzie boiska. Israel wysyła w bój Marcusa Simsa, ale ten zyskuje tylko 4 jardy. Druga próba to „fake run”, ale podanie do Matkowskiego w środek boiska – nieudane. W trzeciej tym razem Patryk Matkowski łapie piłkę i zdobywa pierwszą próbę.

22:05 – TOUCHDOOOOOWN! ANGELOOOO PEASE!!! Błyskawiczna odpowiedź obrońców tytułu, a Pantery po raz drugi tracą prowadzenie po swoim błędzie. 14:14!! Ten mecz tak szybko się nie skończy 🙂

22:02 – Pierwsza próba cofa Gdynian o 6 jardów, a drugą kasuje Bartek Świątek. Defensywa Panter spisuje się na medal i zmusza przeciwników do puntu. Tomek Dziedzic dotyka piłkę (która staje się „żywa”), którą przechwycili zawodnicy Seahawks i to oni są na 16 jardów przed polem punktowym!

22:00 – Jak odpowiedzą obrońcy tytułu? Angelo Pease wyprowadza Seahawks na 48 jard i stąd zaczną swoją serię ofensywną.

21:58 – TOUCHDOOOOWNNN!! Tooomaaaasz Dziedziiiiic! Podanie do środka, gdzie nie kryty czekał Tomek Dziedzic i wyprowadził Pantery na ponowne prowadzenie. Podwyższenie za jeden punkt Dawida Pańczyszyna i mamy 14:7!

21:57 – Tomasz Dziedzic łapie piłkę od Israela na 24 jardzie. „No huddle offense” i Panthers już w red zone rywali.

21:55 – Pease zdobywa 4 jardy, a następnie Brown zostaje sackowany, który cofa Seahawks do punktu wyjścia… Gdynianie zmuszeni do wykopnięcia piłki na 38 jard i z tego miejsca pierwszą próbę zagrają Pantery.

21:50 – ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ MECZU! Przy piłce Angelo Pease, który zatrzymany został na 15 jardzie własnej połowy. Do tego kara, która przesuwa formację ofensywną na 7 jard…

21:45 – A to kilka zdjęć z pierwszej połowy meczu:

mail.google.com

mail.google.com2

21:27 – Pierwsza połowa to bez wątpienia znakomita gra obu defensyw. Dowodem tego jest zdobyte przyłożenie przez Seahawks Gdynia, która pokazuje wielkie serce mistrza. Wrocławianie nie mogą być pewni swego, ale za to kibice mogą być pewni wielkich emocji w drugiej połowie!

21:28 – Marcus Sims i Kyle Israel zdobywają pierwsze próby, a do końca połowy już tylko jedna minuta. Jesteśmy równo na połowie boiska… Pierwsza próba i Matkowski łapie piłkę od Israela na 5 jardzie, a chwilę później w ten sam sposób zdobywa kolejną pierwszą próbę. Rewelacyjny dzisiaj Michał Garbowski zostaje autorem pierwszego sacka w meczu, co powoduje cofnięcie Panter o 10 jardów.  7 sekund do końca połowy, kompletne podanie do Tarczyńskiego i… KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! WYNIK 7:7!

21:26 – Mazan przesuwa Seahawks o kolejne 10 jardów, choć po offside do przejścia jest 15 jardów. Druga próba to 5 jardowy bieg Pease’a, ale przy trzeciej upuszcza piłkę i mamy wykopnięcie piłki.

21:19 – Angelo Pease wybiegał 9 jardów, a przy drugiej próbie dokończył swego dzieła. Pierwsza próba – Seahawks.

21:17 – PUNT! Wrocławianie w szoku (dokładnie jak rok temu). Piłka na 35 jardzie połowy Seahawks.

21:15 – Pantery biorą czas rozpoczynając serię ofensywną na 34 jardzie. Biegi Marcusa Simsa zatrzymują się na linii wznowienia akcji. Czyżby Seahawks znaleźli receptę na biegi amerykanina? Dziedzic również nie łapie piłki i przy trzeciej próbie Panthers stoją w miejscu.

21:10 – TOUCHDOOOOOWN!!! Seahawks Gdynia wymuszają fumble i Arek Cieślok zdobywa przyłożenie dla broniących tytułu mistrzów Polski! Co za błąd młodego Miłosza Cynka… Mamy remis!

21:07 – Angelo Pease znowu biegnie, ale zatrzymuje się na -2 jardzie. Trzecia próba Seahawks, to krótkie podanie do (zgadnijcie kogo!) Pease’a. Czwarta próba, 2 jardy od pierwszej próby, więc gramy! Angelo zabiera piłkę i zdobywa pierwszą próbę! Jesteśmy na 37 jardzie Panter… INTERCEPTION!

21:04 – Bieg Simsa zatrzymany na linii wznowienia akcji, więc druga próba w tym samym miejscu. Michał Garbowski po raz kolejny świetnie zatrzymuje akcję biegową Panter i Ci muszą puntować piłkę… Mazan transportuje piłkę na 47 jard i formacja ofensywna z Gdyni na boisku.

20:58 – DPI i +15 jardów dla Israela i spółki, ale chwilę później mamy offside, który zabiera mistrzom 5 jardów. Mogielnicki ratuję swoją drużynę po niecelnym podaniu Browna. Jak na razie akcje podaniowe nie są najmocniejszą stroną gości, a jedynie biegi Angelo Pease. To powoduje kolejną stratę piłki po podaniu Browna i Panthers rozpoczną od 40 jarda na swojej połowie.

20:53 – First down i niekompletne podanie Israela do Tarczyńskiego. Druga próba to trzy jardowa akcja biegowa Marcusa Simsa. Flaga na boisku i kara przeciwko Panterom (odrzucona), którzy muszą wykopywać piłkę do przodu, która „wędruje” na 46 jard połowy Jastrzębi.

20:52 – Pierwsza akcja w drugiej próbie i niekompletne podanie. W trzeciej QB Brown decyduje się na „red option” i zyskuje 5 jardów, ale drużyna musi puntować. Piłka zatrzymana na 20 jardzie i swój atak zaczną Panthers Wrocław.

20:51 – Panthers Wrocław jak na razie skutecznie rozbijają defensywę Seahawks Gdynia długimi podaniami. Angelo Pease robi co może w ataku mistrza Polski, ale sam wiele nie zdziała.. Rozpoczynamy drugą kwartę.

20:50 – Jakub Mazan zatrzymany przez Karola Mogielnickiego na linii wznowienia akcji i KONIEC PIERWSZEJ KWARTY! WYNIK: 7:0 DLA PANTHERS WROCŁAW.

20:46 – Rok temu Tunde Ogun przebijał się przez defensywnych graczy Panter, a dziś Angelo Pease, który zdobywa kolejną pierwszą próbę, skutecznie przesuwając się do pola punktowego.

20:44 – A jednak pierwsza próba dla podopiecznych Macieja Cetnerowskiego! Falstart Panthers Wrocław w linii defensywnej. Druga próba to przesunięcie piłki o 2 jardy do przodu, podobnie jak w kolejnej. Nie ma pierwszej próby! Zabrakło 1 jarda, czy goście będą ryzykować czwartą próbę? TAK! I to się opłaciło, bo Gdynia może kontynuować swój atak.

20:41 – Seahawks w pierwszej próbie tracą cztery jardy, ale druga przynosi zysk sześciu. Mazan blisko złapania piłki, ale upuszcza ją w trzeciej próbie! Kolejny PUNT!

20:39 – Kyle Israel do Dziedzica w pole punktowe i… niekompletne podanie. Było naprawdę blisko! Trzecia próba to bieg Marcusa Simsa, ale nie zyskał żadnego jarda i Pańczyszyn podchodzi do pierwszego field-goala, które zostaje zablokowane! Obrońcy tytułu przy piłce!

20:37 – Pierwsza próba zatrzymana na linii wznowienia akcji, ale już w następnej Marcus Sims przebiega 59 jardów! Do tego defensywa Gdyni dopuszcza się przewinienia i Pantery mają do pola punktowego już tylko 15 jardów!

20:35 – Trzecia próba Gdynian zatrzymana na 45 jardzie połowy Panthers. Seahawks odkopują piłkę i z dziewiątego jarda swoją serię ofensywną rozpoczną wygrywające Pantery.

20:30 – Pierwsza próba i już 11 jardów! Kolejna akcja zatrzymana przez Mateusza Rutę na linii wznowienia akcji. Angelo Pease po chwili zapewnił kolejną pierwszą próbę dla Seahawks Gdynia. W kolejnej akcji Jakub Mazan złapał – według sędziów – piłkę po za boiskiem, chodź było blisko przyłożenia!

20:28 – Jakub Mazan w akcji powrotnej zatrzymany na 25 jardzie. Jak będzie odpowiedź mistrzów Polski?

20:26 – TOUCHDOWN!!!!! Pierwsza próba i już pierwsze punkty dla Panthers Wrocław. Ponad 70 jardowe podanie Israela do Grzegorza Mazura i mecz rozpoczyna się po myśli gospodarzy.

20:25 – ZACZYNAMY! Panthers Wrocław odbierają piłkę i meldują się na 28 jardzie. Z tego miejsca rozpoczną swoją serię ofensywną.

20:22 – Zapowiadana niespodzianka! Spadochroniarze dostarczyli sędzią monetę, która zdecyduje o tym kto rozpocznie spotkanie.

11741789_1011164798917944_1803651294_n

20:20 – Trochę się naczekaliśmy, ale już są! Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia na boisku!

11693212_1011163472251410_284372457_n

11713593_1011164185584672_468081483_n

19:52 – Komentatorem spotkania na płycie głównej będzie Dawid Biały. Tymczasem swój występ kończy orkiestra i czekamy na hymn rozpoczynający dzisiejsze zmagania.

19:47 – Sędzią głównym dzisiejszego meczu – po raz pierwszy – będzie Damian Jurzyk. Pozostali: Patryk Żak (Umpire), Stanisław Radziński (Head linesman), Wojciech Agusiewicz (Line Judge), Michał Stoma (Field Judge), Maciej Żołądek (Side Judge), Wojciech Ratajczak (Back Judge) oraz Jacek Mucha (Alternate).

19:40 – Na płycie zameldowała się orkiestra dęta, która muzycznie wprowadzi nas w klimat X SuperFinału.

11720075_1011153275585763_1833606180_n

19:35 – Na boisku prezentowani są oficjalni ambasadorzy zbliżających się The World Games 2017. Nie mogło zabraknąć i Babsa (zawodnika Minnesoty Vikings).

19:27 – Drużyna z Wrocławia całkowicie zdominowała tegoroczne rozgrywki. Wygrała wszystkie swoje spotkania i pewnie awansowała do dzisiejszego finału. Gdynianie już tak łatwo nie mieli i musieli się sporo namęczyć, aby móc bronić swojego mistrzostwa. Maciej Cetnerowski ma ostry orzech do zgryzienia, aby postraszyć ekipę Nicka Johansena. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że tuż przed rozpoczęciem spotkania warto śledzić nie tylko boisko, ale i… niebo.

19:25 – Obie drużyny rok temu również spotkały się w finale Topligi – wówczas rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Gdyni. Wtedy górą okazali się „gospodarze” wygrywając 41:32. Czy dziś dojdzie do rewanżu i tym razem miejscowi Panthers sięgną po trofeum? Tego dowiemy się już niebawem!

19:20 – Witamy wszystkich kibiców futbolu amerykańskiego! Prosto ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu relacjonować dla Was będą Kuba Kaczmarek i Karol Potaś. Obie drużyny już zeszły z rozgrzewki i teraz pozostaje tylko czekać na KICKOFF!

11720450_1011140035587087_1802568318_n

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

37 thoughts on “LIVE: Panthers Wrocław – Seahawks Gdynia

 1. Jakie przepisy? Finały gra się po 12 minut na kwartę? Przecież sezon regularny był po 15 minut. Nigdy nie widziałem meczu NCAA z 12 minutami na kwartę a oglądam regularnie od 3 lat. Od kiedy sa te przepisy? Dygresja- gdyby było więcej czasu to może Panthers by wygrali

 2. Może i IFAF ale na pewno w NCAA tak się nie gra. Ok. Wszystko jasne. Mamy mieszankę przepisów IFAF i NCAA niech i tak będzie. Nie to, że się czepiam ale byłem delikatnie zdziwiony tym czasem gry bo jestem bardzo przyzwyczajony do kwart 15 minutowych

 3. ok, nie wiedziałem, że w Polsce jest 4×12 bo na tych meczach co byłem nigdy nie było oficjalnego zegara:) Zawsze myślałem, że grają po 15 minut na kwartę…(przyzwyczajony jestem do wersji amerykańskiej)

 4. Pingback: Jeetesh Patel Barclays

 5. Pingback: serviços de informática

 6. Pingback: PK modeling

 7. Pingback: lequipe live

 8. Pingback: outsource marketing to india

 9. Pingback: Free Teen Chat Rooms

 10. Pingback: Share Movies

 11. Pingback: Linux

 12. Pingback: bitcoin hosting

 13. Pingback: branding agency peterborough

 14. Pingback: offizielle Aussage

 15. Pingback: Pharmacokinetic studies

 16. Pingback: low protein binding

 17. Pingback: double glazing units

 18. Pingback: uniccshop new domain 2019

 19. Pingback: jobs.eventresourcesgroup.co.uk

 20. Pingback: GVK BIO contract research

 21. Pingback: trawertyn

 22. Pingback: International Mover

 23. Pingback: Digital Marketing Outsourcing Works to Canada

 24. Pingback: judi poker

 25. Pingback: sklep internetowy telefony

 26. Pingback: farby revell

 27. Pingback: Bilskrot Göteborg

 28. Pingback: CBD Gummies

 29. Pingback: yavsak sarp

 30. Pingback: got sarp

 31. Pingback: ibine sarp

 32. Pingback: Censorship Resistance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *