VIII SuperFinał – Znamy obsadę sędziowską niedzielnego finału

Wiemy już kto będzie sędziował VIII SuperFinał. Siedmiu doświadczonych sędziów zadba o prawidłowy i zgodny z przepisami przebieg  najważniejszego meczu, który wyłoni mistrza Polski. 

W najbliższą niedzielę rywalizację pomiędzy Giants Wrocław i Warsaw Eagles na Stadionie Narodowym w Warszawie poprowadzi Wojciech Ratajczak. Jego pomocnikami będzie 6 polskich arbitrów Dariusz Leoniak (Umpire), Mikołaj Burzec (Head Linesman), Jacek Mucha (Line Judge), Krzysztof Walentynowicz (Field Judge), Damian Jurzyk (Side Judge), Stanisław Radziński (Back Judge). Sędzią rezerwowym VIII SuperFinału jest Radomir Ułanowski.

Zeszłoroczne „zebry”

Dla sędzi głównego niedzielnego spotkania jest to nie lada awans. W zeszłorocznym SuperFinale również znalazł się w składzie sędziowskim jednak wtedy zajmował miejsce Side Judge.

Każdy z wyżej wymienionych sędziów od kilku lat sędziuje na boiskach PLFA, kilku z nich robi to nawet od początku ligi, także możemy być pewni wysokiego poziomu sędziowania i małej ilości pomyłek.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *