DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #217

W dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry Football o większej konkurencji dla Andy’ego Daltona w Cincinnati Bengals, planach Tampa Bay Buccaneers wobec running backa Charlesa Simsa, opinii Mike’a Shanahana na temat słabej dyspozycji Roberta Griffina III oraz o kolejnej absencji Sheldona Richardsona na treningach New York Jets.

– AJ McCarron były rozgrywający Alabama Crimson Tide jest już zdrowy i gotowy do walki o pozycję rozgrywającego w Cincinnati Bengals. McCarron, który cały zeszły sezon (jego debiutancki) spędził na leczenie kontuzji ramienia dziś podczas zajęć treningowych Bengals fizycznie wygląda bardzo obiecująco. To właśnie obecna forma rozgrywającego powoduje, że McCarron coraz śmielej mówi zajęciu pozycji drugiego rozgrywającego zespołu, a nawet o wywarciu dużej presji na Andym Daltonie. McCarron by móc zacząć gonić Daltona najpierw musi pokonać innych kandydatów do roli rezerwowego quarterbacka. Są nimi Terrelle Pryor oraz Josh Johnson. Jeśli jednak McCarron pozostanie przy dobrym zdrowiu i dojdzie do takiej dyspozycji sportowej, jaką prezentował w szeregach Crimson Tide to Bengals w krótkim czasie mogą zyskać bardzo dobrego zawodnika, który w przyszłości będzie miał o wiele więcej talentu i umiejętności by prowadzić zespół o wiele dalej niż w ostatnich latach robi to Andy Dalton.

AJ McCarron nadzieją na zmiany w Bengals?

AJ McCarron nadzieją na zmiany w Bengals?

– Tampa Bay Buccaneers po zakontraktowaniu po drafcie Jameisa Winstona na pozycji rozgrywającego oraz dwóch ofensywnych liniowych mogą stać się jedną z najmłodszych formacji ofensywnych w całej NFL. Jeśli do tego dodamy bardzo dobrze prezentującego się wide receivera Mike’a Evansa oraz running backa Charlesa Simsa to faktycznie aspekt wieku w Tampie może być jednym z głównych tematów do rozmów. Bucs szczególne plany mają zwłaszcza w przypadku Simsa. Już dziś mówi się o tym, że Sims ma bardzo mocną pozycję wśród członków sztabu szkoleniowego. Według trenerów z tygodnia na tydzień Sims czyni bardzo duże postępy, na tyle duże by spokojnie otrzymać więcej czasu gry podczas sezonu regularnego. Obecny pierwszy running back zespołu Doug Martin może zatem liczyć na bardzo duże wsparcie podczas nadchodzącego sezonu.

Charles Sims to gwarancja dużej konkurencji w walce po pozycję pierwszego biegacza w Bucs

Charles Sims to gwarancja dużej konkurencji w walce po pozycję pierwszego biegacza w Bucs

– Były szkoleniowiec zespołu Washington Redskins Mike Shanahan twierdzi, że to nie kontuzje stały za zniżką formy Roberta Griffina III. Według trenera gorsza forma RGIII to efekt złych decyzji boiskowych, które faktycznie ostatnimi czasy były gwoździem do trumny młodego rozgrywającego Redskins. Nie jest tajemnicą, że to konflikt z Griffinem był w dużej mierze przyczyną zwolnienia Shanahana z Waszyngtonu. Po tej wypowiedzi można poznać punkt widzenia jednej ze stron. Kibice Redskins mieli za złe Griffinowi, że ten swoim zachowaniem doprowadził do zwolnienia takiego fachowca jakim jest bez wątpienia Shanahan. Jednak jak zwykle w takich sytuacjach bywa to zapewne istnieje także druga strona medalu.

– Sheldon Richardson – gwiazda defensywy New York Jets postanowił opuścić kolejne treningi dla ochotników. Przyczyną kolejnej nieobecności są narodziny dziecka, jednak abstrahując od powodów Richardson może mieć w przyszłości spore kłopoty w związku z permanentną nieobecnością na przedsezonowych treningach. Powoli już mówi się o braku szacunku dla kolegów z zespołu i kibiców bo koronnym argumentem Richardsona przy tłumaczeniach z nieobecności jest fakt posiadania „o wiele ważniejszych spraw niż futbol. To jednak nie koniec bo Richardson na swoim twitterze od kilku dni toczy batalię z kibicami, najczęstszym zdaniem wypisywanym przez gracza Jets w kierunku fanów jest …”mind your business”.

Wojciech Lehmann

About Wojciech Lehmann

Futbolem amerykańskim zaineteresowany od 2003 roku. Od tamtej pory mocno rozczarowany kibic zespołu Tampa Bay Buccaneers. Pasjonat gry formacji defensywnych, zwłaszcza zawodników z pozycji cornerback i safety. Futbolowi idole to Ray Lewis, Lawrence Taylor, Deion Sanders i Rod Woodson. Aktywnie zaangażowany także wydarzenia z aren koszykarskich i siatkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *