DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #218

Dziś w Dzień Dobry Football o niezainteresowanych udziałem w Hard Knocks Bills, wierze w powrót do gry przez Brandena Alberta, chętnym na grę w Meksyku lub Niemczech prezydencie Steelers czy w końcu o 17. miejscu Panthers Wrocław w rankingu 20. Najlepszych Drużyn w Europie. Zapraszamy!

NFL

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że drużyna Buffalo Bills jest jednym z kandydatów do udziału w popularnym programie HBO, „Hard Knocks”. Ostatnio jednak generalny menadżer Bills, Doug Whaley powiedział, że jego drużyna nie jest zainteresowana udziałem w telewizyjnym show. Najprawdopodobniej oznacza to, że nie będziemy mieli okazji oglądać przygotowań do sezonu Bills, gdyż drużyna ta nie może zostać to tego przydzielona przez władzę ligi ponieważ posiada nowego trenera.

„Hard Knocks” nie dla Buffalo Bills.

Skoro przy Bills jesteśmy to ostatnio również dowiedzieliśmy się, że wszyscy rozgrywający drużyny walczyć będą o rolę pierwszego rozgrywającego. Oznacza to, że Tyrod Taylor, E.J. Manuel i Matt Cassel otrzymają po tyle samo czasu gry z pierwszym składem drużyny oraz to, że wszyscy Panowie mają takie same szansę na grę w wyjściowym składzie podczas pierwszego meczu sezonu.

Outside linebacker Brooks Reed z powodu kontuzji pachwiny najprawdopodobniej opuści zorganizowane przez Atlantę Falcons treningi w tym tygodniu.

Generalny menadżer Miami Dolphins, Dennis Hickey powiedział, że wierzy w to, że ofensywny liniowy Branden Albert będzie w pełni gotowy do gry w pierwszym meczu sezonu. Obecnie Albert, który w listopadzie w meczu przeciwko Detroit Lions zerwał w kolanie wiązadło krzyżowe przednie (ACL) oraz wiązadło przyśrodkowe (MCL), ciężko pracuje z rehabilitantami, by powrócić do pełni sprawności.

Art Rooney II, prezydent Pittsburgh Steelers powiedział w jednym z wywiadów, że chciałby, by jego drużyna w niedalekiej przyszłości zagrała mecz sezonu regularnego w Meksyku lub Niemczech.

Włodarze Indianapolis Colts po pierwszych wspólnych treningach drużyny oraz minicampie dla pierwszoroczniaków bardzo zadowoleni są ze swojego wyboru w pierwszej rundzie, skrzydłowego Phillipa Dorsetta, który już pokazał, że w tym sezonie może być jednym z lepszych w lidze. „Jest szybki, mądry i ma bardzo dobre ręce. Wygląda naprawdę nieźle,” – tak o swoim nowym zawodniku powiedział trener Colts, Chuck Pagano.

PLFA

W miniony weekend mogliśmy obejrzeć siedem spotkań rozegranych w ramach ósmej kolejki Topligi i siódmej kolejki PLFA 1. Był to bardzo trudny czas dla miejscowych drużyn, które przegrały wszystkie spotkania. Ostatecznie obyło się bez większych niespodzianek. Faworyci dość wyraźnie wygrali swoje spotkania.

TopLiga
Zagłębie Steelers vs. Husaria Szczecin 6:31
Warsaw Sharks vs. Lowlanders Białystok 33:46
Warsaw Eagles vs. Panthers Wrocław 14:45
Kozły Poznań vs. Seahawks Gdynia 13:42

PLFA 1
Cougars Szczecin vs. Seahawks Sopot 14:31
Saints Częstochowa vs. Tychy Falcons 6:34
Angels Toruń vs. Wilki Łódzkie 16:32

Drużyna Panthers Wrocław, która w tym sezonie Topligi jako jedyna nie zasmakowała jeszcze goryczy porażki została wyróżniona przez popularny, futbolowy portal americanfootballinternational.com miejscem w Top 20 najlepszych klubów w Europie. Wrocławski klub uplasował się na 17. miejscu dzięki swojej dominacji w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego i obecności jednego z najlepszych running backów w Europie, Marcusa Simsa.

TOP 20 Europy

1. Schwabisch Hall Unicorns
2. Dresden Monarchs
3. Braunschweig New Yorker Lions
4. Kiel Baltic Hurricanes
5. Swarco Raiders
6. Carlstad Crusaders
7. St. Ouen Cougars
8. Vienna Vikings
9. Prague Black Panthers
10. Allgäu Comets
11. London Blitz
12. Thonon-les-bains Black Panthers
13. Ancona Dolphins
14. Tyresö Royal Crowns
15. London Warriors
16. Lazio Marines
17. Wroclaw Panthers
18. Aix-en-provence Argonautes
19. Stuttgart Scorpions
20. Novi Sad Dukes

Panthers Wrocław na 17. miejscu 20. Najlepszych Drużyn w Europie!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *