Dzień Dobry Football #200

W kolejnym, dwusetnym już DDF: Szykuje nam się wymiana na osi FIladelfia-Cleveland-Nashville, kara Grega Hardy’ego ma zostać zmniejszona, a Chargers chcą dosłownie piorunująco celebrować swoje przyłożenia.

NFL

– Szykuje nam się niezła bomba tuż przed Draftem. Podobno Eagles, Titans i Browns przygotowują się do trójstronnej wymiany: Philadelphia dostanie drugi wybór w Drafcie, Cleveland Sama Bradforda, a Tennessee wybory 19, 20, Fletchera Coxa i Mychala Kendricksa. Chip Kelly widocznie nakręcił się na Marcusa Mariotę i za wszelką cenę będzie go chciał pozyskać. Browns już wcześniej polowali na Sama Bradforda, jednak włodarze Rams chcieli w zamian rozgrywającego i dostali Nicka Folesa.

Sam Bradford - karta przetargowa Chipa Kelly'ego

Sam Bradford – karta przetargowa Chipa Kelly’ego

– Zostajemy w stolicy muzyki country, gdyż Tennessee Titans podpisali kontrakt z WR Hakeemem Nicksem, do tej pory zawodnikiem Colts. Nicks, odkąd zamienił Giants na Colts zaliczył regres, zdobywając w zeszłym sezonie zaledwie 400 jardów i 4 przyłożenia. W Nowym Jorku, gdzie zdobył jedyny jak dotąd pierścień, dwukrotnie przekroczył granicę tysiąca jardów: w 2010 i w mistrzowskim 2011 roku.

– Kara dla Grega Hardy’ego może być złagodzona do nawet 2 meczów, nawet pomimo tego, że wdał się w kłótnię ze swoim kolegą z drużyny, Davonem Colemanem. Przypomnijmy, nowy nabytek Dallas Cowboys został początkowo „skazany” na 10 meczów gry bez wynagrodzenia, za działanie na szkodę wizerunku ligi.

– Jak wiemy, Chargers i Raiders planują zbudować własny stadion w Los Angeles. Teraz dowiedzieliśmy się, że po kazdym przyłożeniu zdobytym przez Chargers, ze specjalnej wieży miałyby strzelać pioruny. Ciekawe, czy będzie to miało miejsce także wtedy, gdy nominalnymi gospodarzami będą Raiders.

– Trwają offseason workouts, czas wytężonej pracy na boisku treningowym i na siłowni. Vikings nagrali film z  trenującą formacją ofensywną. Rzecz jasna nie mogło zabraknąć tam naszego rodaka, Babatunde Aiyegbusi.

CFL

– Jeżeli grasz w futbol w Reginie w prowincji Saskatchewan, nie możesz być pewny swojej roboty. Przekonało się o tym 5 zawodników Roughriders, którzy zostali zwolnieni ze składu czterokrotnych zdobywców Pucharu Greya: defensive lineman Chancey Aghayere, offensive lineman Pierce Burton, linebacker Justin Cole, quarterback Seth Doege i defensive back Ryan Steed mogą się rozglądać za nową pracą.

PLFA

– Już o godzinie 15 będziemy mogli obejrzeć szlagier PLFA, czyli mecz Seahawks Gdynia-Panthers Wrocław. Spotkanie będzie można zobaczyć pod tym linkiem.

– Playway SA we współpracy z Warsaw Sharks stworzyli grę na urządzenia mobilne pt. „Throw the Football!”. Aplikację na urządzenia z Androidem można pobrać tutaj.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

5 thoughts on “Dzień Dobry Football #200

  1. Śmiałbym się jakby Buccaneers wybrali Mariote z #1 ;P Bo te wymiany Kellyego są idiotyczne, zwłaszcza ta powyższa, notabene nie doszła jeszcze.

  2. Wszystko zależy od tego, jak wysoko cenisz Mariote – jeśli widzisz w nim franchise QB, który (cytuje Chipa) „wygra wiele Super Bowl”, to koszt nie jest wcale wysoki.

    • A no, jak ktoś wybiera tak wysoko QB to zawsze spodziewa się wielu sukcesów. Rzezywistość jednak brutalnie weryfikuje takie oczekiwania. Choć musze przyznać że jeśli Mariota pasuje do jakiejś drużyny to zdecydowanie są to Eagles i rozumiem że Kelly może widzieć go w swojej filozofii gry.

      Jednak moim zdaniem ta cała sytuacja nie wpływa dobrze na drużynę, zespół jest jak po przejściu huraganu, mnóstwo nowych zawodników. Nie ma podstawowego QB, jest w tej chwili trzech i głośno mówi się o tym że dojdzie czwarty – jak tu się spokojnie przygotowywać do sezonu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *