Cisi bohaterowie Super Bowl

Praca sędziów w ostatnich meczach playoffs pozostawiała sporo do życzenia. Czy sędziowie prowadzący niedzielne spotkanie poprawią opinie wszystkim „zebrom”?

Niby pozostają w cieniu głównych aktorów tego spektaklu, ale to jednak sędziowie są jego reżyserami. Gdy oczy całej, podzielonej Ameryki patrzą na ciebie, presja by podjąć decyzję, być może kluczową dla losów spotkania jest przeogromna, dlatego też pomimo wszystko na sędziów należy patrzeć z wielkim szacunkiem.

Niedzielne spotkanie poprowadzi John Parry, który już od 18 lat pracuje dla NFL jako sędzia, a od 12 przewodniczy składom sędziowskim. Z Panem Parrym mieliśmy już okazję bliżej zapoznać się podczas meczu Cowboys-Rams i finaliści z LA nie mogą na sędziowanie w tamtym spotkaniu narzekać. Niewidzialny sack na Daku Prescotcie pamiętamy wszyscy, a sam sędzia kryje się dbaniem o dobro zawodnika. Ponadto Rams siedmiokrotnie grając w meczach sędziowanych przez Parry’ego mają imponujący bilans 7-0, w porównaniu do 9-5 Patriots. Jednakże Parry ogólnie jest uważany za dobrego arbitra, tak że kibice Patriots mogą spać spokojnie – stronniczo raczej nie będzie. A oto pełny skład sędziowski Super Bowl LIII:

Referee John Parry
Umpire Fred Bryan
Down judge Ed Camp
Field judge Steve Zimmer
Line judge Jeff Bergman
Side judge Eugene Hall
Back judge Terrence Miles

ST. LOUIS, MO - DECEMBER 22: Referee John Parry #132 holds a meeting with other officials during a game between the St. Louis Rams and the Tampa Bay Buccaneers at the Edward Jones Dome on December 22, 2013 in St. Louis, Missouri.  The Rams beat the Buccaneers 23-13.  (Photo by Dilip Vishwanat/Getty Images)

źródło: Dilip Vishwanat/Getty Images

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *