DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #201

W dzisiejszym Dzień Dobry Football informacje m.in. o Jameisie Winstonie, Elim Manningu, dochodzeń w spawie Deza Bryanta i Raya McDonalda oraz o planowanej podróży do Europy Wschodniej GM Colts. Poza tym, dzisiaj również wyniki weekendowej kolejki PLFA oraz okładka projektu, od którego premiery dzielą nas już tylko godziny. Zapraszam!

NFL

– Bucs przeprowadzili szczegółową analizę swojego pierwszego wyboru i są już prawie pewni zdecydowania się na Winstona. W tym celu rozmawiali z członkami jego rodziny, przyjaciółmi, kolegami, byłymi trenerami. Zależało im szczególnie na wywnioskowaniu przez to, jaka jest jego etyka pracy, jakie są jego związki z rodziną czy stosunki ze znajomymi.

– Jak informuje Jordan Raanan (Newark Star-Ledger) w najbliższym czasie nie będą prowadzone rozmowy z młodszym z braci Manningów – Elim, któremu kontrakt wygasa z końcem przyszłego sezonu. Czy może to znaczyć, że Eli pójdzie w ślady starszego brata i trafi na rynek free agency?

– Zawodnicy Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego strzeżcie się, bo GM Colts będzie szukał talentów poza Stanami Zjednoczonymi. Jak powiedział Stephen Holderowi – z Indianapolis Star – celem jego podróży może być Afryka, południowy Pacyfik czy Europa Wschodnia.

Czy Ryan Grigson zawita do Polski? Skoro planuje wybrać się do Europy Wschodniej to jest to bardzo możliwe.

– Ray McDonald niewinny. Z takim wynikiem liga NFL zakończyła dochodzenie w sprawie związanej z przemocą domową, jakiej miałby dopuścić się aresztowany 31 sierpnia 2014 roku. Jak powiedział przedstawiciel ligi – radca prawny – Jeff Pash, zespół zajmujący się sprawą nie wykazał naruszeń polityki osobistej. Ten sam radca dodał też, że zakończono postępowanie w sprawie Deza Bryanta i nie znaleziono w trakcie jego trwania nic, co mogłoby być sprzeczne z zasadami „obyczajowymi” ligi.

– Carolina Panthers są bardzo zadowoleni ze swojego LB Luke’a Kuechly‚ego (9# pick w drafcie 2012, Pro Bowler z 2013 i 2014 roku) i skorzystają z przedłużenia o rok debiutanckiej umowy jaką podpisał z organizacją w momencie dołączenia do drużyny.

– Kansas City Chiefs również korzystają z możliwości przedłużenia debiutanckiej umowy na 5 sezon DT Dontari Poe (11 wybór w Drafcie 2012 roku).

– GM Raiders powiedział, że odda czwarty pick w pierwszej rundzie Draftu 2015, jeżeli znajdzie się chętny z ofertą, która będzie korzystna dla samej organizacji. Dodał „moja linia telefoniczna będzie czekać otwarta”.

 – Do Eagles dołączyli DeMarco Murray i Ryan Mathews, więc zrobiło się „zbyt tłoczno” jeżeli chodzi o pozycję RB (szczególnie, że jest tam jeszcze Darren Sproles), dlatego Chris Polk został zwolniony i stał się wolnym agentem.

– Dyrektor generalny Chiefs, John Dorsey powiedział, że prowadzi rozmowy zmierzające do podpisania nowej umowy z OL Justinem Houstonem. Przypominamy, że organizacja ma czas do 15 lipca by podpisać z nim długoterminowy kontrakt. W przeciwnym razie inne zespoły będą mogły zaoferować mu nową umowę, po czym organizacja będzię musiała ją wyrównać, albo zwolnić zawodnika, dostając w rekompensacie dwa pierwsze wybory od drużyny, która by się na niego zdecydowała.

Czyżby Justin Houston miał jeszcze kilka lat pozostać w Chiefs?

– GM Lions Martin Mayhew rozpoczął negocjacje z LB DeAndre Levy’m, w celu podpisania z nim nowej długoterminowej umowy.

– Nie tak dawno na naszym Facebookowym profilu informowaliśmy was o nowym projekcie. Jego premiera zbliża się już tuż tuż!

11171584_972322636135494_1426414998_o

PLFA

W rozegranych w weekend spotkaniach mieliśmy okazję obejrzeć w Toplidze szlagierowe spotkanie Saehawks Gdynia z Panthers Wrocław, „czarnego konia” rozgrywek Lowlanders Białystok z Zagłębie Steelers, spotkanie Warsaw Sharks ze Szczecińską Husarią oraz Kozłów Poznań w pojedynku z Warsaw Eagles. Poza tym odbyły się też spotkania PLFA I. Oto wyniki:

PLFA:

Seahawks vs. Panthers 0:33 (link do retransmisji tutaj)

Lowlanders vs. Steelers 46:0 (link do retransmisji tutaj)

Sharks vs. Husaria 0:33 (link do retransmisji tutaj)

Kozły vs. Eagles 6:36 (link do retransmisji tutaj)

PLFA I:

Cougars vs. Angels 0:7

Rebels vs. Kings 20:41

Wilki vs. Crusaders 8:30

Tytani vs. Falcons 12:34

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

3 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #201

  1. Jordan Raanan przed przeprowadzką do NJ był staff-writerem piszącym na BleedingGreenNation, fanblogu sympatyków Eagles i stąd też rzadko kto, wśród kibiców Giants traktuje go poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *