Zapowiedź TNF – Jaguars @ Titans

To już nawet nie jest ostatnia prosta tylko ostatnie metry (czy też raczej jardy) sezonu zasadniczego. Na początek zobaczymy spotkanie rozczarowujących w tym sezonie Jaguarów i Tytanów z Nashville.

Po nieszczęśliwej dla niektórych 13 kolejce, pora na 14 tydzień rozgrywek, który otwierają, mający już w zasadzie tylko i wyłącznie matematyczne szanse na postseason, Jaguars i Tennessee Titans. W tym spotkaniu to na gospodarzach z Nashville ciąży presja zwycięstwa, którzy by móc nadal marzyć o dzikiej karcie, w praktyce nie mogą przegrać żadnego spotkania do końca sezonu. Nie ma jednak co liczyć na to, że Jaguary odpuszczą – boleśnie przekonali się o tym Colts, którym Jags zakończyli serię 5 wygranych spotkań z rzędu.

Do składu gości wraca Leonard Fournette, który wraca po zawieszeniu za wydarzenia z meczu z Bills. Jednakże największą zagadką dla obrońców Titans będzie przede wszystkim nowy starter w Jacksonville, którym został Cody Kessler. Absolwent USC, który swoje pierwsze dwa sezony (można śmiało powiedzieć) zmarnował w Cleveland, tydzień temu zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w NFL. Trzeba dodać, że w meczu z Colts nie padło żadne przyłożenie, ale generalnie rzecz biorąc Kessler nie zawiódł nadziei pokładanych w nim przez sztab Jaguars. Mimo wszystko, priorytetem dla podopiecznych Mike’a Vrabela będzie zneutralizowanie Fournetta i zmuszenie Jags do jak najczęstszej gry górą, próbując jednocześnie wywrzeć presję na, jakby na to nie patrzeć, niedoświadczonym rozgrywającym przeciwników.

Gospodarze z kolei będą musieli bardzo uważać na Jalena Ramseya, który pomimo tego że boryka się z pomniejszą kontuzją kolana, powinien być gotowy na to, by przerywać podania Marcusa Marioty – to głównie na grze górą powinna opierać się gra Titans w dzisiejszym spotkaniu, a Mariota ma dosyć szeroki, choć nie oszałamiający wybór wśród receiverów. Jedynie Corey Davis wychyla się nieco przed szereg. Także ważna będzie postawa D-Line ze stolicy muzyki country. To chyba ten pojedynek, a w szczególności postawa Jurrela Caseya powinna być ozdoba tego spotkania. Mimo wszystko, zdecydowanym faworytem pozostaje ekipa Titans.

Można już głosować na zawodników, którzy wystąpią w Pro Bowl [link].

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

7 thoughts on “Zapowiedź TNF – Jaguars @ Titans

    • Powinni, chyba, że obrona JAX zmiażdży ich tak jak IND. JAX póki, co nie mają rozgrywającego, a Mariotta powinien rzucić podania na 2 TD przynajmniej, co powinno wystarczyć…

  1. RB Henry – 63 pkt w Fantasy 🙂 Co za mecz w jego wykonaniu! Po prostu rozjechał obronę Jax, ich postawa to chyba największe rozczarowanie tego sezonu, powinni już tankować i szukać QB w drafcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *