DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #199

Po kilku dniach nieobecności – spowodowanych m. in. zwiększoną pracą nad nowym projektem, który notabene już niedługo będzie do waszej dyspozycji – wracamy z cyklem, a w nim m.in. nowy terminarz NFL, powrót Tima Tebow, informacja z Carlson oraz przede wszystkim wieści z wczorajszej konferencji PLFA. Zapraszamy!

NFL

– Liga ogłosiła nowy terminarz rozgrywek na najbliższy sezon i na otwarcie sezonu w NBC zostanie nam „zaserwowane” spotkanie Steelers – Patriots. Cały harmonogram dostępny jest już na oficjalnej stronie NFL, pod tym linkiem.

– Dallas Cowboys muszą poczekać jeszcze z oficjalną prezentacją swojej nowej gwiazdy 10 kolejek, gdyż liga właśnie na taki okres zawiesiła DE Grega Hardy’ego bez prawa do wynagrodzenia. Powód? Działanie na szkodę NFL. Co ciekawe, nie zaskoczyło to zupełnie właściciela Cowboys, Jerry’ego Jonesa, który podzielił się swoją opinią w krótkim oświadczeniu – dodatkowo dodając – że będzie się starał pomóc w tym, by sprawa miała swoje pomyślne zakończenie, jednocześnie rozumiejąc jej poważny charakter.

– Tim Tebow oficjalnie podpisał kontrakt z Eagles i w najbliższym czasie będzie zakładał zieloną koszulkę Orłów z Lincoln Financial Field. Czy ma szansę by zostać tam na dłużej? Wątpliwe, chociaż niektóre „ptaszki” ćwierkają, że Kelly całkiem poważnie bierze jego kandydaturę do pozostania w składzie nie tylko na czas przygotowań do sezonu.

– Miasto Carlson coraz bliżej drużyny w NFL. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że ich konsul zaakceptował plan budowy nowego stadionu dla Chargers i Raiders, co będzie skutkowało od dawna już zapowiadanym powrotem Los Angeles na futbolową mapę NFL.

– Miami Dolphins wzmacniają swój korpus WR weteranem Gregiem Jenningsem. Jeden z najlepszych, na swojej pozycji, zawodników ostatnich lat, po zwolnieniu w marcu zwrócił uwagę m.in. Saints, Jaguars i Panthers, lecz ostatecznie zdecydował się by w następnym sezonie cieszyć swoją grą kibiców z Sun Life Stadium. Dodatkowo w ostatnich godzinach kontrakt podpisał również OG Jeff Linkenbacha (poprzednio Chiefs). Na razie brak jest informacji co do szczegółów ich kontraktów.

– Były LT Carolina Panthers, Byron Bell w następnym sezonie będzie zakładać koszulkę Titans, po tym jak nie dogadał się z Kansas City Chiefs. Szczegóły jego umowy jeszcze nie są oficjalnie znane.

– Jak informuje trener Gus Bradley „głośne” nazwisko ostatnich dni, RB Adrian Pererson nie interesuje już Jacksonville Jaguars – przynajmniej jeżeli chodzi o jego wymianę.

– Coraz więcej wskazuje na to, że Browns są mocno zainteresowani pozyskaniem w drafcie byłego QB Uniwersytetu Oregon, Marcusa Marioty. Czy nie przypomina wam to powoli sytuacji z „Bo Callahanem”? Niby to tylko film, ale – tak jakby – historia związana z jego zainteresowaniem nieco podobna.

PLFA

– Wczoraj na konferencji prasowej zorganizowanej przez PLFA oficjalnie dowiedzieliśmy się, że kolejny – jubileuszowy – X SuperFinał zostanie rozegrany 11 lipca na Stadionie Wrocław. Początek finałowego spotkania rozpocznie się o 19. NFL24.pl – jak co roku – przeprowadzi reporterską relację z samego wydarzenia, na które już dzisiaj zapraszamy.

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

4 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #199

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *