DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #166

Dzień Dobry

Karuzela free agency w NFL trwa w najlepsze, nic więc dziwnego, że każdego dnia pojawiają się nowe informacje o zmianach barw klubowych, nowych kontraktach i zwolnieniach. W dzisiejszym wydaniu DDF bohaterami będą między innymi Marshawn Lynch, Randall Cobb, Mark Ingram i Philip Wheeler.

– Running back ekipy Seattle Seahawks Marshawn Lynch przedłużył kontrakt z tym zespołem o kolejne dwa lata. Po fali spekulacji, domysłów i snucia dziwnych teorii Lynch postanowił pozostać w Seattle, gdzie już w najbliższym sezonie zainkasuje 12 mln dolarów.

Marshawn Lynch nadal będzie biegał w koszulce Seahawks

Marshawn Lynch nadal będzie biegał w koszulce Seahawks

– Według Iana Rapaporta Randall Cobb pozostanie w przyszłym sezonie zawodnikiem Green Bay Packers. Źródła bliskie organizacji z Wisconsin potwierdzają, że Cobb uzgodnił z zespołem czteroletni kontrakt warty 40 mln dolarów.

– Mark Ingram również nigdzie się nie wybiera. Biegacz New Orleans Saints podobnie jak Cobb zgodził się na podpisanie nowej czteroletniej umowy. Zarobki Ingrama w czasie trwania nowego kontraktu będą oscylować wokół 16 mln dolarów.

– Brandon Flowers i San Diego Chargers są bardzo bliscy konsensusu co do pozostania cornerbacka w szeregach ekipy z Kalifornii.

– Major Wright pozostanie na kolejny sezon w Tampa Bay Buccaneers. Ulubieniec trenera Lovie’go Smitha to idealny materiał na mentora w szeregach młodej secondary ekipy z Tampy. Wszystko więc wskazuje na to, że Wright swoją rolę będzie pełnił jeszcze przez przynajmniej rok.

Major Wright w Tampie odgrywa bardzo ważną rolę

Major Wright w Tampie odgrywa bardzo ważną rolę

– Kareem Jackson doszedł do porozumienia z Houston Texans. Młody cornerback podpisał w piątek nową gigantyczną umowę z Houston. Jackson zarobi zatem aż 34 mln dolarów w przeciągu czterech lat.

– Philip Wheeler na wylocie z Miami. Doświadczony linebacker zostanie prawdopodobnie zwolniony z ekipy Dolphins. Wszystko przez czystki mające na celu zwolnienie odrobiny miejsca w salary cap i plany zakontraktowania Ndamukonga Suha. Wcześniej los Wheelera podzielili Brian Hartline, Brandon Gipson i Cortland Finnegan.

Philip Wheeler więcej w takich barwach już się oficjalnie nie pojawi

Philip Wheeler więcej w takich barwach już się oficjalnie nie pojawi

– Reggie Wayne, który kilka dni temu stracił pracę w Indianapolis nie myśli jeszcze o sportowej emeryturze. Gwiazda NFL ma w planach grę dla zespołu walczącego o najwyższe tytuły. Najgłośniej w kontekście powrotu Wayne’a do gry mówi się o ekipie Arizona Cardinals.

– Laron Landry, który niedawno został zwolniony z ekipy Colts został zawieszony na 10 spotkań za stosowanie niedozwolonych środków. W związku z tym, że coraz mniej prawdopodobne jest to, że Landry zagra gdziekolwiek w nadchodzącym sezonie.

Wojciech Lehmann

About Wojciech Lehmann

Futbolem amerykańskim zaineteresowany od 2003 roku. Od tamtej pory mocno rozczarowany kibic zespołu Tampa Bay Buccaneers. Pasjonat gry formacji defensywnych, zwłaszcza zawodników z pozycji cornerback i safety. Futbolowi idole to Ray Lewis, Lawrence Taylor, Deion Sanders i Rod Woodson. Aktywnie zaangażowany także wydarzenia z aren koszykarskich i siatkarskich.

Dodaj komentarz