Dzień Dobry Football #165

Dzień Dobry

Dzieję się w NFL. Zwolnienia, przedłużenia kontraktów – to wszystko w najnowszym DDF. Zapraszamy.

NFL

Buffalo Bills v Chicago Bears– Najgłośniejszym wydarzeniem minionej doby była wymiana na osi Chicago-Nowy Jork. Jets pozyskali Brandona Marshalla w zamian za pick w piątej rundzie, co wydaje się być śmiesznie niską ceną jak za skrzydłowego, który rok w rok zdobywał ponad 1000 jardów.

– W związku z powyższym, Jets planują zwolnić Percy’ego Harvina, który nie tak dawno zmienił barwy Seahawks na kolory „Gang Green”.

– Matt Prater, rekordzista NFL i kicker Detroit Lions, podpisał nowy, 3-letni kontrakt. Były kopacz Broncos, z których został zwolniony z powodu nadużywania alkoholu, nadal jest w ścisłej czołówce ligi, jeśli chodzi o tę pozycję. Oprócz tego,  Lions przedłużyli umowę z Kellenem Moorem, rezerwowym QB.

– Panthers podpisali kontrakt z Michaelem Oherem. Tackle, który grał w Ravens i Titans, jest głównym bohaterem filmu „Big Mike”.

– Dolphins są pewni, że jeśli zaproponują Ndamukongowi Suhowi 102 miliony dolarów, ten zgodzi się na przeprowadzkę do Miami. Jeżeli tak się stanie, będzie się to wiązało z kolejnymi cięciami na Florydzie.

– Seahawks podpisali nowy kontrakt z Marshawnem Lynchem. RB z Seattle przez 2 zarobi równowartość ok. 50 milionów paczek Skittles, czyli 24 mln dolarów. Ponadto, wicemistrzowie NFL zwolnili TE Zacha Millera.

– WR Marques Colston zostanie w Nowym Orleanie po tym, jak jego kontrakt uległ restrukturyzacji.

– OLB Brian Orakpo nie zamierza zostać na kolejny sezon w Dystrykcie Kolumbia. Zostaje za to TE Niles Paul, który wg Adama Scheftera, za 3 lata gry zarobi mniej niż 10 mln dolarów.

– Jets przedłużyli kontrakt z ILB Davidem Harrisem. Zarobi on 21.5 miliona za 3 lata gry w Wielkim Jabłku.

– Indianapolis Colts nie zamierzają przedłużyć kontraktu z Reggiem Waynem. Skrzydłowy spędził w Indianie całą swoją 14-letnią karierę i prawie cały czas był czołową postacią Źrebaków. Jednakże ze względu na zerwane ACL spowodowały obniżkę formy i ostatnie, słabe dwa sezony sprawiły, że włodarze Colts zmuszeni byli się go pozbyć. Nie wiadomo, czy Wayne jeszcze wróci do NFL.

– Jacoby Jones znalazł nowego pracodawcę. Są nim Chargers, którzy podpisali dwuletni kontrakt ze skrzydłowym, występującym także na pozycji KR.

– Jimmy Clausen zostaje na kolejny rok w Chicago, jednak raczej nie jest on odpowiedzią na potrzeby Bears.

– Kansas City Chiefs podpisali nową umową z Joshem Mauga. LB za 3 lata gry otrzyma 8 milionów „zielonych”.

– Stephen Gostkowski, podpisując swój franchise tender wart 4.58 mln dolarów, stał się najlepiej opłacanym kickerem.

 stephen_gostkowski1

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

3 Responses to Dzień Dobry Football #165

  1. artureq pisze:

    Marques Colston jest WR w NO Saints !

  2. Krzyś pisze:

    Colston przerzucił się na defensywę? 😉

  3. Kuba Tłuczek Kuba Tłuczek pisze:

    Oczywiście że jest skrzydłowym. Poprawione, dzięki za czujność 😉

Dodaj komentarz