DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #167

W najnowszym DDF dużo informacji z NFL m.in. kolejne szaleństwa Eagles (Kaepernick?) oraz informacje o weekendowych spotkaniach Warsaw Sharks z Seahawks Gdynia i Seahawks Sopot.

NFL

Safety Devin McCourty – jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w lidze – pozostanie na kolejne lata w Patriots (wg. Ian Rapoport). Dzięki nowej umowie może zarobić w ciągu 5-lat 47.500.000 dolarów. Teraz Patriots pracują nad pozostaniem w składzie Revisa i podobno są całkiem blisko podpisania z nim nowej umowy.

McCourty i Revis znowu razem w Patriots?

Mark Sanchez pozostaje w Eagles. Po podpisaniu nowej 2-letniej umowy ma zagwarantowane 9 mln dolarów, a maksymalnie może zarobić ich aż 16.

Frank Gore podpisze 3-letnią umowę z Eagles. Wg Alberta Breera kontrakt zagwarantuje mu w ciągu pierwszych dwóch lat 7.500.000 dolarów.

Czy tak długi kontrakt dla 31-letniego RB to dobre rozwiązanie na zastąpienie McCoy’a?

Kolejne gorące nazwisko po m.in. Cobbie już “zaklepane”. WR Jeremy Maclin w Kansas City Chiefs. Wszystko ma być sfinalizowane oficjalnie jutro po rozpoczęciu free agency.

Były guard Eagles, Todd Herremans w przyszłym sezonie „przydzieje” barwy Indianapolis Colts. Szczegóły jego kontraktu nie są jeszcze znane.

Znany jest natomiast kontrakt, który podpisał z Bills LeSean McCoy. Wg Adama Scheftera w pierwszym roku ma zarobić co najmniej 16 mln dolarów (maks. 26,5 mln.), a w ciągu całej 5-letniej umowy ma zagwarantowane 40 mln dolarów.

Tak jak informowaliśmy wczoraj, niemal pewne jest, że CB Brandon Flowers podpisze w najbliższych dniach nowy kontrakt z San Diego Chargers. Znana jest już zaoferowana nowa umowa i ma ona obowiązywać 4 lata, a Flowers zarobi 36 mln dolarów.

Guard Orlando Franklin przechodzi z Broncos do rywala z dywizji i podpisuje 5-letni kontrakt z Chargers, dzięki któremu może zarobić maksymalnie 36,5 mln, z czego gwarantowane ma 20.

Wczoraj wieczorem pojawiły się pierwsze pogłoski o tym, że Colin Kaepernick jest do „wyjęcia” z 49ers. Podobno znalazły się już pierwsze dwie drużyny które chętnie przygarnęły by go do siebie i mówi się tutaj szczególnie o Bears i Eagles.

Wiele wskazuje na to że Kaepernickowi jednak jest „nie po drodze” z nowym sztabem 49ers.

PLFA

Ubiegłoroczny Mistrz Polski Seahawks Gdynia rozegrał w sobotę scrimmage z Warsaw Sharks, gdzie nie liczone były punkty, ale Seahawks zdobyli 3 TD, natomiast Sharks 2 TD.

Następnego dnia Sharks rozegrali również scrimmage z Seahawks Sopot i zdobyli z nimi 5 TD, a Seahawks Sopot 3 TD.

Były zawodnik Warsaw Eagles Enrique Williams podpisał kontrakt z Lura Bulls (Norwegia).

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

2 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #167

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *