DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #164

Dziś w Dzień Dobry Football o przejściu na emeryturę przez running backa Raiders, zwolnieniu Wilforka i kilku ruchach kadrowych, a także o szkoleniach Heads Up Football. Zapraszamy!

NFL

Running back Oakland Raiders i były zawodnik Jacksonville Jaguars Maurice Jones-Drew postanowił przejść na sportową emeryturę po dziewięciu latach w NFL. Jones-Drew osiem pierwszy lat swojej kariery spędził w Jaguars. Karierę kończy z 1,847 biegami na 8,167 jardów i 68 przyłożeniami. Dodatkowo złapał 346 piłek na 2,944 jardów i 11 przyłożeń.

Maurice Jones-Drew przechodzi na sportową emeryturę.

Były zawodnik Carolina Panthers, defensive end Greg Hardy będzie mógł podpisać kontrakt z jakąkolwiek drużyną, która będzie chciała skorzystać z jego usług w skutek free agency nawet jeśli w dalszym ciągu pozostanie na liście zwolniony zawodników przez komisarza ligi. Nie oznacza to jednak, że dopóki będzie na owej liście będzie mógł wybiec na boisko.

To już pewne! Peyton Manning powraca do gry na kolejny sezon. Wczoraj informowaliśmy o tym, że starszy z braci Manningów zgodził się obniżyć swoje wynagrodzenie do 15 milionów dolarów. Wczoraj również rozgrywający pozytywnie przeszedł szereg testów i podpisał nowy kontrakt z Denver Broncos.

Defensywny liniowy Vince Wilfork opuszcza Foxborough. Drużyna New England Patriots nie zaproponowała Wilforkowi nowego kontraktu tym samym stał się on wolny agentem. Patriots dzięki takiemu posunięciu zaoszczędzili ponad 8 milionów dolarów w salary cap.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że drużyna Pittsburgh Steelers oczekuje, że Troy Polamalu przejdzie na sportową emeryturę i tym samym władze Steelers nie będą zmuszeni go zwolnić. Wczoraj również agent safety powiedział w jednym z wywiadów, że jego klient w dalszym ciągu nie zdecydował czy w sezonie 2015 w ogóle wybiegnie na boisko.

Drużyna Cincinnati Bengals przedłużyła o trzy lata kontrakt z middle linebackerem Reyem Maualugą. 28 letni Maualuga został wybrany w drugiej rundzie draftu 2009 właśnie przez Bengals.

Tight end Greg Olsen podpisał trzyletnie przedłużenie kontraktu z drużyną Carolina Panthers i tym samym jego nowy kontrakt wiąże go z klubem do roku 2018.

Miami Dolphins przedłużyli o dwa lata kontrakt z ofensywnym liniowym Jasonem Foxem, który przez ten czas zarobi 2,5 miliona dolarów

Jerome Simpson, który nie w zeszłym sezonie nie wybiegł na boisko w żadnym meczu podpisał dwuletni kontrakt z San Francisco 49ers.  Skrzydłowy od 2012 roku trzykrotnie miała poważne problemy z prawem.

Kolejnym zawodnikiem jaki wczoraj dołączył do składu 49ers jest były defensywny liniowy Arizony Cardinals, Darnell Dockett, który podpisał dwuletni kontrakt warty 7,5 miliona dolarów z czego 4 miliony zarobi w pierwszym roku kontraktu.

Denver Broncos doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu o cztery lata ze swoim longsnaperem Aaronem Brewerem.

Kansas City Chiefs zwolnili inside linebacker Joe Mays zwalniając tym samym 2,7 miliona dolarów w salary cap.

Chiefs mają również w planach zwolnienie skrzydłowego Dwaynea Bowego jeśli nie będą mogli go sprzedać innej drużynie. 30 letni Bowe w nadchodzącym sezonie zarobić ma 11 milionów dolarów.

Podobny los czeka innego skrzydłowego Brandona Marshalla dla którego władze Chicago Bears również szukają transferu. Jeśli do 12 marca Marshall nie opuści Chicago jego pensja za sezon2015 w wysokości 7,5 miliona dolarów stanie się gwarantowana.

Czy to koniec Brandona Marshalla w Chicago Bears?

IFAF

150 kobiet z 16 krajów wzięło udział w USA Football Women’s World Football Games, by powiększyć swoją wiedzę o futbolu amerykańskim od jednych z najlepszych, certyfikowanych trenerów Heads UP Football z USA Football.

Podobna klinika z Heads Up Football odbyła się w Tokio w Japonii

Na koniec ponawiamy prośbę do wszystkich osób odpowiedzialnych za promocję drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce. Jeśli chcecie żeby najświeższe informacje o Waszej drużynie znalazły się w naszym Dzień Dobry Football zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na facebooku i wysyłaniu w wiadomościach notek informacyjnych! Pomóżmy sobie wzajemnie!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #164

  1. Wielka szkoda ze chca pozbyc sie Brandona Marshalla. Dla mnie to jest solidny i pewny zawodnik wiadomo jesli jest zdrowy. Do zwolnienia wedlug mnie jest Jay Cutler. Koles to jest jakas pomylka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *