Dzień Dobry Football #148

W kolejnym wydaniu DDF m.in.: Zarobki Sebastiana Janikowskiego w porównaniu do innych polskich sportowców, plotki o końcu kariery skrzydłowego Broncos, a także wieści z Kanady.

NFL

Janikowski Raiders– Sebastian Janikowski, nasz rodzynek w NFL, znalazł się na 6. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających polskich sportowców. Janikowski zarobił 3 060 000 dolarów, czyli w przeliczeniu na nasze około 11 mln. „Seba” będzie się piął w tych rankingach do góry, gdyż ciężar kontraktu jest przełożony na jego ostatnie lata. W tym roku zarobi 3,61 mln dolarów, za rok 4 mln, zaś za dwa lata aż 4,4 mln. Cały ranking wygrał piłkarz Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, który w roku 2014 zarobił 107 mln zł.

– Wes Welker jest bliski zakończenia kariery sportowej. Źródła, na które powołuje się Fox, donoszą o tym, że Welker po 12 latach gry w NFL i wielu kontuzjach, rozważa sportową emeryturę. Skrzydłowy, który w zeszłym sezonie grał dla Denver Broncos, jest wolnym agentem i nie wiadomo, czy ktokolwiek by się na niego skusił.

– Derrick Brooks, były linebacker Buccaneers i członek Hall of Fame, chce by jego był klub wybrałw Drafcie Jameisa Winstona. Stwierdził, że gdy Winston zostanie wybrany, to może zostać jego mentorem.

– Jets podpisali kontrakt z Curtisem Brownem, byłym CB Steelers.

– Była dziewczyna Josepha Randle’a, RB Cowboys, zadzwoniła dwukrotnie na 911 z informacją, że Randle mierzył do niej z pistoletu i zbił okno, by wyrzucić marihuanę, wiedząc, że nadciąga policja. Funkcjonariusze po przybyciu nie znaleźli broni, lecz jedynie śladowe ilości marihuany. Gdy główna bohaterka zadzwoniła po raz trzeci na numer alarmowy, wycofała wszelkie zarzuty wobec Randle’a i powiedziała że interwencja nie była potrzebna.

– Stan Kroenke (właściciel Rams) wierzy, że liga poprze pomysł o przeniesieniu franczyzy do Inglewood w Los Angeles. Byłby to powrót Rams do Kalifornii po latach spędzonych w stanie Missouri.

CFL

W CFL ruszyła właśnie Free Agency, więc wiele się dzieje:

– BC Lions przedłużyli kontrakt ze swoją największą gwiazdą, LB Solomonem Elimimianem, a także z innym LB, Adamem Bighillem.

– Hamilton Tiger-Cats podpisali Spencera Watta, byłego WR Argonauts.

– New York Giants mają podpisać kontrakt z Brettem Jonesem, centrem Calgary Stampeders. Jones, uważany za najlepszego offensive linemana w CFL, będzie kolejnym zawodnikiem NFL, którego droga wiodła przez Kanadę. Wystarczy przypomnieć chociażby Chrisa Matthewsa, gwiazdę Super Bowl po stronie Seahawks, który grał w Winnipeg Blue Bombers.

– Geoff Tisdale, DB Alouettes, zostanie w Montrealu na jeszcze jeden sezon.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

1 thought on “Dzień Dobry Football #148

  1. I Derrick Brooks dobrze prawi, Winston to jest typowy pocket passer, tacy częściej sprawdzają się w NFL. Za to z dual threat QB różnie bywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *