Dzień Dobry Football #149

W dzisiejszym wydaniu znajdziecie sporo informacji z NFL wcale nie związane tylko z trenerami, ale i samymi zawodnikami. Co więcej, znamy szczegóły Mistrzostw Świata organizowanych przez IFAF, a w PLFA Green Ducks Radom chcą zbudować swoje boisko!

NFL:

– QB Josh McCown nie jest już zawodnikiem Tampy Bay Buccaneers. Z tej okazji wśród kibiców rodzi się pytanie: Winston, czy Mariota?

– Smutna wiadomość napłynęła do nas z północnej Kalifornii. Na parkingu w samochodzie znalezione zostało ciało byłego rozgrywającego San Diego Chargers – Jesse’a Freitasa. Zawodnik ten rozegrał w barwach Chargers tylko jeden sezon, po tym jak został wybrany w Drafcie 1974 z numerem 133.

– S Ryan Clark (Washington Redskins) odchodzi z NFL na sportową emeryturę. Ma zostać analitykiem dla stacji ESPN.

Ryan-Clark

– Brandon Marshall zapytany o to, czy w przyszłym sezonie będzie grał w barwach Bears odpowiedział krótko: „Nie wiem.”

– St. Louis Rams planują ściągnąć Jeffa Garcię na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie objęcia stanowiska trenera rozgrywających. Aktualnie pracuje dla Montrealu Alouettes również trenując QB.

– Chicago Bears zatrudnili Bena Wilkersona na stanowisko asystenta trenera linii ofensywnej zespołu.

– Czy nie zastanawiało was w jakich krajach kibice NFL oglądali ostatnie Super Bowl? Na poniższej infografice możecie sprawdzić ilu fanów obejrzało ostatni mecz sezonu w TV, a ilu w Internecie:

1st-Feb-2015-Super-Bowl-Sunday-1IFAF:

– Międzynarodowy organ futbolu amerykańskiego ogłosił ostateczne daty, miejsca oraz format tegorocznych Mistrzostw Świata. Rozegrane zostaną w Canton (Ohio) między 8-19 lipcem, a wszystkie spotkania odbędą się na Tom Benson Hall of Fame Stadium. O tytuł mistrza świata walczyć będzie osiem drużyn: USA (obrońcy tytułu), Kanada, Japonia, Meksyk, Francja, Australia, Korea Płd. oraz Brazylia, które zostaną podzielone na dwie grupy A i B (według aktualnego rankingu). W grupach mecze będą rozgrywane systemem pucharowym i najlepsza drużyna z grupy B awansuje do półfinału razem z trzema najlepszymi drużynami z grupy A (teoretycznie lepszej). Natomiast pozostałe drużyny będą grały o miejsca 5. – 8.

Podział grup:

Grupa A: USA, Kanada, Japonia i Meksyk

Grupa B: Francja, Australia, Korea Płd. i Brazylia

NCAA:

– Oklahoma co-defensive coordinator Jerry Montgomery opuszcza NCAA dla pracy w NFL, jednak na razie nic więcej nie wiemy.

PLFA:

Zespół Green Ducks Radom jako kolejny w Polsce stara się zrealizować budowę obiektu do gry w Futbol Amerykański w Radomiu przy udziale finansów miejskich z Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia. To kolejny krok w rozpowszechnianiu naszej ukochanego sportu w naszym kraju! Prosimy o pomoc w promocji tego wydarzenia i trzymamy kciuki za powodzenie!

https://www.facebook.com/ZielonaArenaRadom

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *