Audyt przed Free Agency: AFC West, cz. I

Czy zmiany w sztabie trenerskim Denver Broncos skutecznie odmienią grę byłego Mistrza? Czy Kansas City Chiefs osiągnęli szczyt swojego potencjału? Co muszą zrobić, żeby wspiąć się jeszcze wyżej, aby realnie powalczyć o miejsce w Super Bowl? Powoli kończymy przegląd drużyn z konferencji AFC. 

 

denver broncos

Aktywne kontrakty: $132,366,660
Kwota do wykorzystania z 2016 roku: $7,243,248
Dead Cap: $70,448
Salary cap: $132,437,108

Zaledwie rok po mistrzowskim sezonie i pożegnaniu żywej legendy jakim był Peyton Manning, w Denver już doszło do swoistego restartu, przez co włodarze poszukują złotego środka, który pozwoli przywrócić blask byłym Mistrzom. W tym roku zmiany pojawią się nie tylko na boisku, ale i poza nim, gdyż odejście Gary’ego Kubiaka spowodowało rewolucyjne zmiany w sztabie trenerskim. Vance Joseph wraz ze swoimi kompanami obejmą zespół w bardzo trudnej sytuacji, ale dzięki temu mają okazję się wykazać. W sezonie przygotowawczym będą mieli sporo dziur do załatania, po raz pierwszy od wielu lat. W zeszłym sezonie odejście Manninga nieco zatuszowało problemy kadrowe i trenerzy starali się ratować sytuacje drobnymi poprawkami. Teraz nic się nie ukryje. John Elway znajduje się w obliczu kluczowych decyzji, które mogą powoli wynieść drużynę ponownie na szczyt lub całkowicie zniszczyć.

Największe potrzeby:

Linia ofensywna: Wychodzi na to, że trzeci sezon z rzędu w Denver dojdzie do całkowitej wymiany linii ofensywnej. Mike McCoy raczej nie będzie chciał kontynuować filozofii Kubiaka, która uczyła strefowego blokowania. Ta taktyka całkowicie się nie sprawdziła. Trevor Siemian i Paxton Lynch przyjęli aż 40 sacków w całym sezonie (dla porównania: Peyton Manning oraz Brock Osweiler 39 razy byli powalani na murawę). Problem ten przewija się już od trzech sezonów i co gorsza, pomimo całkowitych wymian sytuacja nie poprawia się. Dodatkowo w minionym sezonie spadła też efektywność biegów (z 17. miejsca na 27. w klasyfikacji). Tylko C Matt Paradis stanął na wysokości zadania i prawdopodobnie powróci na kolejny sezon. Natomiast Russell Okung i Donald Stephenson to kandydaci do obcięcia, a dwójka Max Garcia – Michael Schofield nadają się, co najwyżej, do degradacji.

Linia defensywna: Gdyby formacja ta była choć w ułamku tak groźna jak dwa lata temu, to prawdopodobnie moglibyśmy oglądać Broncos w fazie playoffs. Niestety, kontuzje Vance’a Walkera, Brandona Marshalla i DeMarcusa Ware’a skutecznie pozbawiły ich najmocniejszej strony, a zespół dodatkowo nie mógł skorzystać z usług Malika Jacksona oraz Danny’ego Trevath