[OKIEM NA FORUM]: Przewodnik po NFL Draft 2016

nfl24

Draft zbliża się coraz większymi krokami, więc i nasi forumowicze zaciskają pasa przygotowując się do swoich Mock Draftów. Zobacz, dlaczego warto dołączyć do naszej społeczności!

Forum NFL24.pl, to nie tylko miejsce do wymiany poglądów i opinii, ale i też swoista kopalnia wiedzy! Już niebawem ruszy kolejna edycja Mock Draftów, ale zanim to nastąpi jeden z naszych użytkowników postanowił przybliżyć wszystkim sylwetki zawodników, którzy będą wybierani podczas naborów do najlepszej futbolowej ligi na świecie. Takie zestawienie nie może umknąć żadnemu szanującemu się kibicowi, więc poniżej prezentujemy część tejże listy (zaczynając od rozgrywających), równocześnie odsyłając do naszego forum. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, to nie trać czasu i zrób to jak najszybciej!

Vernon Adams, Redshirt Senior, Oregon

Wzrost 5 ft 11 in (1.80 m)
Waga 201 lb (91 kg)

Następca Marcusa Marioty w Oregonie, w którym spędził zaledwie jeden sezon. Wcześniej trzy lata był starterem w zespole Eastern Washington. Mimo niezłego ostatniego sezonu (2643 yds/26 TD/6 INT przy 64,6% skuteczności podań i zdobyciu kolejnych 155yds/2TD dołem), można go określić, co najwyżej,  zawodnikiem, który jest „wybieralny”. Naprzeciw nieźle ułożonej ręki i przyzwoitej siły fizycznej w oczy rzucają się jego niedostatki wzrostu. Co prawda, jak pokazuje kariera Russella Wilsona, nie musi to od razu oznaczać braków szans na udaną karierę w NFL, jednak poważnie wpływa na obniżenie jego szans na wysoki wybór w drafcie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się na tegorocznym East-West Shrine Game, gdzie zdobył tytuł Offensive MVP. Podsumowując, małe prawdopodobne żeby któryś z zespołów zdecydował się na jego wybór przed 6 rundą. Chociaż udane Scouting Combine/Pro Day, może podbić jego notowania.

Brandon Allen, Redshirt Senior. Arkansas


Wzrost 6 ft 3 in (1.91 m)
Waga 210 lb (95 kg)

Trzy lata w roli startera w Arkansas. Dał się poznać jako zawodnik solidny, zdolny do gry na wysokim poziomie (tegoroczne zwycięstwa nad silnymi Ole Miss i Auburn). Nieźle wygląda też w liczbach, ostatni sezon zakończył z 3440yds/30TD/8INT i zwycięstwem w Liberty Bowl.

W drafcie postrzegany jest jako kandydat na solidnego backup QB, a w amerykańskich mediach słychać, co nieco, o zainteresowaniu ze strony Rams i Steelers. Jego wybór wcześniej niż w 7 rundzie należałoby postrzegać w kategoriach niespodzianki.

Trae Boykin, Redshirt Senior, TCU

Wzrost 6 ft 2 in (1.88 m)
Waga 220 lb (100 kg)

Czteroletni starter zespołu TCU, po niezłym ostatnim sezonie (3575yds/31TD/10INT i 65% celności podań), typowany był jako gracz z szansami na wybór w 6-7 rundzie. Na swoje nieszczęście, przed swoim ostatnim meczem w karierze akademickiej (Alamo Bowl), został aresztowany za bójkę w barze. Jego zaproszenie na Scouting Combine należy postrzegać w roli niespodzianki i próżno słuchać o zainteresowaniu tym zawodnikiem ze strony, któregokolwiek z zespołów NFL.

Sam zawodnik poważnie zastanawia się nad zmianą pozycji, posiada on pewne doświadczenie z gry na pozycji wide receivera, ale mówi się też o zmianie na cornerbacka, a nawet running backa.

Jacoby Brissett, Redshirt Senior, N. C. State

Wzrost 6 ft 4 in (1.93 m)
Waga 231 lb (105 kg)

Jeden z najciekawszych zawodników na swojej pozycji dostępny w drafcie. Sezon niezły w liczbach: 2662yds/20TD/6INT przy 60% celności podań. Dobre warunki fizyczne, niezła gra dla NC State. Brak mu jednak błysku w grze, który powinien cechować franchise quarterback w zespołach NFL. Wszystko to powoduje bardzo skrajne opinie o tym zawodniku (w zależności od mock draftu pojawia się między 2, a 6 rundą). Sam zawodnik też sobie nie pomaga, przeciętny występ na Senior Bowl nie przysporzył mu wielu fanów. W mojej ocenie może podzielić los Bretta Hundlay’a i zostać wybrany w okolicy 5 rundy jako backup dla któregoś z lepszych rozgrywających w lidze, z szansami na przyuczenie i zastąpienie go w przeszłości.

Connor Cook, Redshirt Senior, Michigan State

Wzrost 6 ft 4 in (1.93 m)
Waga 220 lb (100 kg)

Do swojego ostatniego sezonu w NCAA przystępował z opinią najlepszego rozgrywającego w roczniku. Chociaż pierwsze rozczarowanie przyszło tuż przed rozpoczęciem sezonu, koledzy z drużyny nie obdarzyli go funkcją kapitana. To stawia pod znakiem zapytania jego zdolności przywódcze. Z drugiej jednak strony wysoko oceniane są jego doświadczenia w pro-style offense, silne ramię i atletyzm. Pewien problem stanowić może zachowanie równej formy oraz niewielkie doświadczenie przeciw czołowym defensywom ligi akademickiej.

W poprzednim sezonie zdobył 3131yds/24TD/7INT przy 56 celności podań. Dużo zależeć będzie od jego Pro Day i tego czy uda mu się przekonać scoutów ligi zawodowej, że jest w stanie szybko poprawić celność swoich podań. Niemniej ma ogromne szansę na wybór nawet w pierwszej rundzie tegorocznego draftu.

Brandon Doughty, Redshirt Senior, Western Kentucky

Wzrost 6 ft 3 in (1.91 m)
Waga 220 lb (100 kg)

Zawodnik notujący przede wszystkim coroczny progres w liczbach (5 055yds/48TD/10INT) czym przysporzył sobie oddaną rzeszę fanów. Problem stanowi jednak jego brak doświadczenia w grze przeciwko najlepszym defensorom oraz braki fizyczne. Ponadto należy wspomnieć rozczarowującą postawę podczas 2016 East-West Shrine.

Jeff Driskel, Redshirt Senior, Louisiana Tech

Wzrost 6 ft 4 in (1.93 m)
Waga 234 lb (106 kg)

Gracz bardzo dobrze ułożony technicznie, obdarzony silnym ramieniem i dobrą wizją. Niestety brak mu przy tym cech przywódczych, ma olbrzymie problemy z utrzymaniem formy. Przez to już na uniwersytecie Florydy, przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Teddy’m Bridgewater’em. A po odejściu tego ostatniego do ligi zawodowej, musiał spisać kolejny sezon na straty z powodu złamania kości strzałkowej.

W swoim ostatnim sezonie w lidze akademickiej zdobył  4033yds/27TD/8INT i podawał z dokładnością 62%. Tym niemniej jego problemy z czasów gry dla Uniwersytetu Florydy bardzo mocno rzutują na jego dalszą ocenę i nie ma wielkich szans na wybór w tegorocznym drafcie.

Jared Goff, Junior, California

Wzrost 6 ft 4 in (1.93 m)
Waga 215 lb (98 kg)

Jeden z największych wygranych ubiegłorocznego sezonu w lidze akademickiej. Zgodnie typowany do trójki najlepszych rozgrywających, którzy zdecydowali się na udział w tegorocznym drafcie. Dobry sezon w liczbach 4719yds/43TD/13INT i 64% celność podań, wypaczają jednak fakt, że ma on mały problem przeciwko topowym defensywą. Mecze przeciwko USC, UCLA, czy Utah nie należały do najlepszych w jego karierze. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie jest to reguła i już ze Stanfordem oraz Arizona State zagrał bardzo dobre zawody.

Ma wszystkie cechy, których oczekuje się od dobrego rozgrywającego w NFL. Jest prawdziwym liderem swojej drużyny, posiada silne ramię, dużo widzi i myśli na boisku. A przy tym obdarzony jest wielką ruchliwością. Bez problemu powinien znaleźć drużynę w pierwszej rundzie draftu, powiedziałbym wręcz, że jestem w stanie sobie bez problemu wyobrazić scenariusz, w którym będzie najwyżej wybranym rozgrywającym.

Christian Hackenberg, Junior, Penn State

Wzrost 6 ft 4 in (1.93 m)
Waga 234 lb (106 kg)

W tym wypadku ciężko mi o obiektywizm, bo nie ma co ukrywać, że piszę o moim ulubionym rozgrywającym w footballu akademickim. Liczby 2525yds/16TD/6INT przy 54% celności podań nie są imponujące. Chociaż trzeba powiedzieć, że Penn State nie otrząsnęli się jeszcze do końca po aferze z Jerrym Sandusky’m, a i James Franklin nie jest Joe Paterno czy Billem O’Brienem. Hackenberg nie miał do dyspozycji ani topowych skrzydłowych, ani elitarnej OL (Donovan Smith, najlepszy OT Hackenberga grał w tym roku już w NFL).

Wracając jednak do samego zawodnika, już na pierwszy rzut oka rzucają się jego wspaniałe warunki fizyczne. Silne ramię, dobra wizja i wysoka etyka pracy to bardzo ważne cechy dla każdego rozgrywającego. Poprawy na pewno wymagają jego celność podań i umiejętność podejmowania decyzji na boisku. Kluczowa będzie tutaj jednak rola jego przyszłego trenera, który przy odpowiednim podejściu może uczynić z Hackenberga najlepszego rozgrywającego w roczniku. Jeśli chodzi o moje przewidywanie co do draftu, serce mówi że zasługuje on na wybór w pierwszej rundzie. Rozum podpowiada że i druga runda może okazać się zbyt wysokim typem. Nie powinien on jednak wypaść poza czwartą rundę. Chyba najlepiej byłoby określić Christiana Hackenberga jako high risk, high reward pick.

Kevin Hogan, Redshirt Senior, Stanford

Wzrost 6 ft 4 in (1.93 m)
218 lb (99 kg)

Bardzo ciekawy zawodnik, dobry w liczbach – 2 867yds/27TD/8INT przy 68% celności podań. Kiedy mecz mu idzie wygląda jak młody bóg zdolny rozstrzelać każdą defensywę. Gorzej jest kiedy nie wejdzie w dobry mecz, ma ogromne problemy z odzyskaniem kontroli z sytuacją na boisku. Przez takie zachowanie, mimo dobrych warunków fizycznych i dużego doświadczenia (4 lata jako starter w silnej dywizji). Postrzegany jest raczej jako beckup, niż starter w NFL. Nie powinien mieć jednak problemu ze znalezieniem sobie zespołu w lidze zawodowej. A przy odrobinie szczęścia może załapać się nawet do 5 rundy.

Cardale Jones, Redshirt Junior, Ohio State

Wzrost 6 ft 5 in (1.96 m)
Waga 249 lb (113 kg)

Przed ubiegłym sezonem porównywany do Big Bena. Boisko zweryfikowało tę opinię bardzo szybko. W 2015 roku zdobył zaledwie 1460yds/8TD/5INT podając z 63% celnością. Jego główną zaletą jest sprawność fizyczna, najsilniejsze ramię w całym roczniku, dobra wizja. Wymaga jednak bardzo mocnej OL przed sobą, bardzo szybko gubi się pod presją. Wiele pytań stawianych jest pod adresem jego zdolności do podejmowania odpowiednich boiskowych i poza boiskowych decyzji i dojrzałości emocjonalnej. Ma słabość do (zbyt) szczerych wypowiedzi za pomocą mediów społecznościowych.
Same umiejętności nie wystarczą, żeby być wysoko wybranym w drafcie. Podobnie jak w przypadku Hackenberga jest to zawodnik typu high risk, high reward. Z tym, że z uwagi na problemy charakterologiczne, może podzielić karierę Johnny „Football” Manziela.

Cody Kessler, Redshirt Senior, USC

Wzrost 6 ft 1 in (1.85 m)
Waga 215 lb (98 kg)

Bardzo ciekawy zawodnik, dobrze wyglądające liczby – 3 536yds/29TD/7INT i 69% skuteczność podań. Dobrze ułożony technicznie, podejmuje odpowiednie decyzje na boisku. Niestety z uwagi na swój wzrost, nie jest postrzegany jako czołowy rozgrywający w roczniku, nie udało mu się również poprawić swoich notowań w Senior Bowl. Postrzegany jako dobry backup dla zespołów NFL.

Autor: Pierre

Więcej przeczytasz pod tym linkiem! Nie zwlekaj i rejestruj się już dziś!

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

39 Responses to [OKIEM NA FORUM]: Przewodnik po NFL Draft 2016

 1. Nygus pisze:

  Jest problem z rejestracją, nie może mi hasła wygenerować

 2. onetwo86 pisze:

  tez mam taki sam problem(moze dlatego ze mieszkam w Agnlii), a chcilbym wybierac dla Bears w drafcie(jak we wczesniejszych latach)

 3. Kuba Kaczmarek Kuba Kaczmarek pisze:

  Od strony technicznej wydaje się wszystko działać… Jaki konkretnie błąd wam wyskakuje i w jakim momencie?

 4. onetwo86 pisze:

  w moim przypadku chcialem zalozyc nowe konto. podalem mail, ustawilem nazwe uzytkownika, ale nie moglem utworzyc hasla,.W mailu dostalem informacje ze odnnosnik do hasla wydaje sie niesprawny i prosze wnioskowac o nowy odnosnik.

 5. Nygus pisze:

  Mam to samo

 6. Nygus pisze:

  onettwo – to nie jest problem związany z przebywaniem za granicą – ja próbuję utworzyć hasło mieszkając w centrum Polski i wyskakują mi identyczne komunikaty

 7. Kuba Kaczmarek Kuba Kaczmarek pisze:

  W takim razie prosiłbym o wysłanie maila na adres redakcyjny (podany w stopce na dole) z nickiem oraz hasłem i Wam założymy 😉 Na razie nie możemy znaleźć źródła problemu, więc to jedyne wyjście w tej sytuacji. Pozdrawiam!

 8. Nygus pisze:

  Super, ja swoje właśnie przesłałem

 9. … [Trackback]

  […] Find More here|Find More|Read More Infos here|There you will find 4321 additional Infos|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 10. horse lover pisze:

  … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Find More Infos here|There you can find 26842 more Infos|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 11. … [Trackback]

  […] Find More here|Find More|Find More Informations here|There you will find 61738 more Informations|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 12. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Informations here|There you will find 10651 additional Informations|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 13. … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Infos here|There you will find 69938 more Infos|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 14. PK studies pisze:

  … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Find More Infos here|There you will find 1127 additional Infos|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 15. … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Read More Infos here|There you will find 27024 additional Infos|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 16. Windows Hello pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Find More Infos here|Here you can find 63712 more Infos|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 17. … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Informations here|Here you can find 54377 additional Informations|Informations on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 18. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Informations here|Here you can find 12690 additional Informations|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 19. … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Find More Informations here|There you will find 69142 more Informations|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 20. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Read More Infos here|Here you can find 56190 more Infos|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 21. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Read More Informations here|Here you will find 75325 additional Informations|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 22. Gvk Bio pisze:

  … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Read More Informations here|There you will find 3891 additional Informations|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 23. GVK BIo pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Infos here|Here you can find 26043 additional Infos|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 24. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Infos here|There you can find 27457 more Infos|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 25. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Informations here|There you can find 72199 more Informations|Informations on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 26. poker online pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Read More Infos here|Here you will find 22630 additional Infos|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 27. … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Read More Infos here|There you will find 17630 more Infos|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 28. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Read More Informations here|There you will find 94677 more Informations|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 29. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Infos here|Here you can find 90052 more Infos|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 30. CBD liquids pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Informations here|There you can find 17042 additional Informations|Informations to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 31. oglan sarp pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Read More Informations here|Here you will find 42501 additional Informations|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 32. oglan sarp pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Infos here|Here you can find 54022 more Infos|Informations on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 33. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Informations here|There you can find 67969 more Informations|Informations on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 34. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Informations here|Here you will find 33722 additional Informations|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 35. … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Infos here|There you will find 89659 additional Infos|Informations on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 36. adblock pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More on|Read More|Find More Infos here|There you will find 60644 more Infos|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 37. … [Trackback]

  […] Find More here|Find More|Find More Informations here|Here you will find 71671 more Informations|Infos on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 38. … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Infos here|There you can find 41175 additional Infos|Infos to that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

 39. … [Trackback]

  […] Find More on|Find More|Find More Informations here|Here you will find 59252 additional Informations|Informations on that Topic: nfl24.pl/okiem-na-forum-przewodnik-po-nfl-draft-2016/ […]

Dodaj komentarz