NFL 2013: Podsumowanie Thursday Night Football

Na FirstEnergy Stadium Cleveland Browns zmierzyli się z Buffalo Bills. Obie ekipy miały ten sam bilans, jednak od czasu pozbycia się Trenta Richardson’a, Browns nie przegrali jeszcze meczu. Po tym, mogli objąć prowadzenie w swojej dywizji. Czy drużyna z Cleveland utrzyma wysoką formę? Zapraszam na podsumowanie Thursday Night Football.

Ten mecz miał się głównie rozgrywać na pozycjach rozgrywających. E.J. Manuel od początku sezonu gra dobrze i, co najważniejsze, równo. Hoyer, tak samo, trzyma ofensywę Browns i jest na pewno ważną postacią w drużynie. Bills mecz zaczęli bardzo dobrze. W pierwszym drive’ie Jackson zdobył przyłożenie i goście prowadzili. Najgorsze jednak dla Browns miało dopiero przyjść. W drugim posiadaniu, Hoyer postanowił pobiec z piłką, jednak upadł tak niefortunnie, że nabawił się kontuzji kolana i musiał zejść z boiska. Na nim pojawił się Brandon Weeden. Niestety, nie było „wejścia smoka” i w kolejnej akcji Bills podwyższyli wynik po celnym field goal’u. Po pierwszej kwarcie – 10:0 dla gości.

Już na początku drugiej kwarty Browns odrobili 3 punkty dzięki Cundiff’owi. Weeden powoli się rozkręcał wraz z McGahee’m. To zaowocowało przyłożeniem i remisem. Buffalo nie mogło przejść 4 prób i musieli wybijać piłkę. Tam czekał już Travis Benjamin, który pięknym 79-jardowym biegiem zdobył 6 punktów. Ta kwarta należała do Browns, którzy zdobyli 17 punktów. Jednak cała połowa należała do Benjamina. Zdobył więcej jardów przy akcjach powrotnych niż cała ofensywa!

Brandon Weeden skutecznie zastąpił Hoyer'a

Brandon Weeden skutecznie zastąpił Hoyer’a

Po przerwie po raz kolejny lepiej w mecz weszli goście. C.J. Spiller, który jednak pojawił się na boisku, po ładnej akcji biegowej zdobył przyłożenie i znów mieliśmy remis. W 6 minucie 3 kwarty, Bills stracili E.J. Manuel’a. Podobnie jak Hoyer, doznał kontuzji kolana. Jednak za linią boczną próbował rozgrzać się i jeszcze wrócić na boisko. Niestety, nie udało się. Jego miejsce zastąpił rookie Jeff Tuel. To był punkt zwrotny w tym meczu. Prawdą jest, że po wejściu Tuel’a goście zdobyli przyłożenie, ale było to ich ostatnie (autorem był RB Fred Jackson). W defensywie, jak i ofensywie, zaczęli szaleć gospodarze. Weeden podawał celnie, a i akcje dołem wyglądały dobrze. To skutkowało 37-jardowym podaniem Weeden’a do WR Josha Gordon’a i zdobyciem 7 punktów. Wynik meczu ustalił SS T.J. Ward, który przechwycił podanie Tuel’a i zdobył przyłożenie na minutę przed końcem spotkania. Wynik meczu: 37:24.

Głównym wydarzeniem tego meczu były kontuzje obu rozgrywających. Był to sprawdzian dla ich zmienników. Musieli pokazać drużynie, że pomimo straty tak ważnych postaci można na nich liczyć i wygrać mecz. Brandon Weeden tym meczem na pewno zyskał sobie szacunek i duży kredyt zaufania. To może tylko podbudować ekipę z Cleveland, która powoli staje się „czarnym koniem” tego sezonu. Z bilansem 3-2 prowadzi w swojej dywizji! Od czasu pozbycia się Richardsona są niepokonani. W tym meczu zdobyli 37 punktów, a to najwięcej od meczu z Chiefs, kiedy zdobyli 41 punktów (było to w roku 2009). Bilans 3-2 Browns ostatnio mieli w roku 2001! Za tydzień mecz z Detroit Lions, którym będą mogli potwierdzić swoją siłę. LaDainian Tomlinson na swoim TT napisał: „Browns nie dążą do sukcesu; dążą do ustabilizowania swojej gry”. W pełni się z tym zgadzam. Sukces może być jedynie wynikiem ich dobrej dyspozycji i formy. Jednak do PO jeszcze baaardzo daleko. Bilans 3-2 o niczym nie przesądza, ale jest dobrą prognozą. Według statystyk, z takim bilansem, na grę w postseason mają szansę w 51,1 %.

Buffalo zajmują teraz ostatnie miejsce w dywizji. Można spekulować, co by było gdyby Manuel nie zszedł z boiska, ale to tylko gdybanie. Następny mecz z Bengals i pytanie: Czy E.J. Manuel pojawi się na boisku? Myślę, że tak, jednak na to poczekajmy. C.J. Spiller udowodnił, że jest kluczową postacią w zespole i przy jego niedyspozycji gra dołem Bills szwankuje. Bills nie zagrali źle, czy tragicznie. Po prostu Browns zagrali znakomicie.

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.