„KOSMICZNE” BILETY!

Jesteście ciekawi ile trzeba wydać na bilety, by móc emocjonować się Super Bowl XLIX na żywo, na stadionie wśród tłumu wiwatujących fanów?

W tym roku bilety na to emocjonujące widowisko są jednymi z droższych w historii, dlaczego? Ciężko powiedzieć ale na pewno udział w tym precedensie mają brokerzy, który zajmują się kupnem biletów w niskich cenach i późniejszą ich sprzedażą w zdecydowanie wyższej cenie. Wiadomo jednak, że bilety z roku na rok są coraz droższe i raczej nie zapowiada się by ta tendencja miała ulec zmianie.

Sposobów na zakup biletów jest kilka, w tym momencie dostępne są one na kilku stronach. Ja zdecydowałem się skupić na stronie StubHub.com, która w sprzedaży ma 314 biletów w różnych cenach oraz oficjalnej stronie NFL do wymiany biletów pomiędzy fanami NFL Ticket Exchange, w której dostępnych jest 207 biletów.

800$ niestety w tej cenie biletu już nie dostaniemy!

Bilet w górnym rogu stadionu, które zawsze są tymi najtańszymi na chwilę obecną można kupić za 6850 dolarów (NFL Ticket Exchange) oraz 7480,25 dolarów (StubHub.com). Nie są to niskie ceny i na prawdę mogą odstraszać, ale nie są to też te najdroższe bilety.

Za bilety na poddaszu wzdłuż linii bocznej trzeba zapłacić już ponad 9450 dolarów i są one dostępne tylko na stronie StubHub.com. Z kolei bilety tzn. Club Level dostępne są od ponad 11100 dolarów do nawet 22000 dolarów w StubHub.com i 8450 dolarów do 16500 dolarów na NFL Ticket Exchange.

Oczywiście najdroższymi biletami są te na dolnym pierścieniu stadionu, których ceny wahają się od 10000 dolarów (StubHub.com) i 9450 dolarów (NFL Ticket Exchange) do tych zdecydowanie najdroższych mieszczących się na linii 50 jarda za które zapłacić trzeba od 18000 dolarów (StubHub.com) do nawet 28888 dolarów (NFL Ticket Exchange).

Jak widzicie nie są to bilety na które stać każdego ale możecie być pewni, że nie brak na nich chętnych. Część z nich może jeszcze trochę stanieć, gdyż do Super Bowl coraz bliżej, a raczej nikt nie chciałby zostać z biletem wartym 8 tysięcy dolarów. Kto wie może pod samym stadionem w dniu meczu będzie można kupić taki bilet za tysiąc dolarów.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 thoughts on “„KOSMICZNE” BILETY!

  1. Kolega ze tutejszej strony będzie osobiście na Super Bowl XLIX???
    Jeśli tak to bardzo zazdroszczę. (Już nawet nie Super Bowl ale chociaż tego że postawisz swoją stopę na amerykańskiej ziemi0 :-D). 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *