Zaskakująco niskie ceny biletów?

Super Bowl logo

Nie macie jeszcze swojego biletu na Super Bowl LI? Nic nie szkodzi! Dziś możecie go nabyć w zaskakująco niskich cenach!

Jeszcze na początku tygodnia cena najtańszych biletów na tegoroczne starcie Atlanty Falcons z New England Patriots w ramach Super Bowl LI na rynku wtórnym oscylowała w okolicy 2200 dolarów jednak dziś łowcy okazji mogą kupić je jeszcze taniej.

Jeden z analityków rynku biletów wtórnych Jesse Lawrence w wywiadzie dla USA Today kilka dnia temu przewidywał, że cena najtańszych biletów w dniu meczu będzie niższa niż 1000 dolarów.

Pamiętacie cenę biletów wtórnych na początku tygodnia – 2200 dolarów? Dobrze, kupując bilet w tej cenie, która w dalszym ciągu jest strasznie wysoka, to wciąż znakomita okazja gdyż średnia cena biletu według TicketIQ waha się w granicy 2208 dolarów. To o 18% tanień niż cena tego samego biletu w porównaniu do zeszłego roku.

Skąd taki spadek? Tegoroczna sytuacja podobna jest do sytuacji z przed kilku lat kiedy to New England Patriots w ramach Super Bowl XLVI mierzyli się z New York Giants, wówczas ceny biletów w dniu meczu również spadły poniżej 1000 dolarów. Winą za tak niskie ceny biletów obarczane są firmy które sprzedają bilety.

W poprzednich latach NFL sprzedawała bilety na Super Bowl za pośrednictwem ligi i 32 drużyn, które potem oferowały je np. w ramach różnych pakietów i dołączały je do biletów sezonowych. Obecnie kupno biletów jest znacznie łatwiejsze i bardziej dostępne co czyni je również dużo tańszymi. Władze NFL najprawdopodobniej sporą część tych biletów wycofają z rynku i rozdadzą je swoim sponsorom i partnerom, by nie stworzyć niebezpiecznego procesu i utrzymać ceny biletów na wysokim poziomie.

Dlatego jeśli jeszcze nie macie biletu na dzisiejszy mecz, a jesteście w Houston w stanie Texas to koniecznie udajcie się pod stadion lub prześledźcie strony, które oferują bilety bo może okazać się, że obejrzycie najważniejsze sportowe widowisko roku znacznie inaczej niż początkowo sądziliście.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 Responses to Zaskakująco niskie ceny biletów?

  1. alfa pisze:

    a tak z ciekawości: o której otwierają bramy stadionu dla publiczności?

Dodaj komentarz