Subiektywne spojrzenie na NFL Honors

Dzień przed najważniejszym futbolowym wydarzeniem tego roku zostaną rozdane nagrody indywidualne dla zawodników NFL. Swoje typy przedstawia Kuba Tłuczek. Zapraszamy.

 

 

 

MVP

wattJ.J. Watt

Nikt inny nie zasługuje na tę nagrodę bardziej, niż defensive end Houston Texans. MVP to z definicji najbardziej wartościowy zawodnik. Któż jest bardziej wartościowy od Watta, który z jednej strony może grać na DE (podejrzewam, że świetnie poradziłby sobie również na JLB), jak i na pozycji tight enda. Watt przez ten sezon złapał 3 przyłożenia (tyle, co wszyscy TE Texans razem wzięci), zdobył także jedno przyłożenie po przechwycie i jedno po fumble. Poza tym, jest prawdziwym liderem drużyny i na boisku daje z siebie wszystko. Dlatego też statuetka dla MVP powinna powędrować do rąk Watta.

Coach of the Year

Bruce Arians

Cardinals byli czarnym koniem tego sezonu. Jest to między innymi zasługa Ariansa, który wycisnął z tej drużyny maksimum. Myślę, że gdyby nie kontuzje Palmera i Stantona, Cardinals mogliby namieszać w playoffach. Tak niestety skończyło się na Wild Card Round, co nie umniejsza dokonań Ariansa. Zbudował drużynę, która jest w stanie za rok znowu powalczyć o Playoffy, o ile znowu nie dotknie ich plaga kontuzji

Offensive Player of the Year

Tyron Smith

To właśnie Smithowi dałbym tę nagrodę, symbolicznie, w uznaniu dla zasług całej linii ofensywnej Cowboys w tym sezonie. Gdyby nie oni, DeMarco Murray nie wybiegałby niemal 1,900 jardów w całym sezonie. Być może nie są najlepsi, jeżeli chodzi o nieoficjalne statystyki, jednak ich praca zarówno na line of scrimmage, jak i w second level zasługuje na uznanie.

Defensive Player of the Year

J.J. Watt

Tutaj także uhonorowałbym gracza Texans. Oprócz niego, na wyróżnienie zasługują Justin Houston i Richard Sherman.

Offensive Rookie of the Year

Odell Beckham Jr.

weqvaxgwdj8k0l2rdqklNie będę oryginalny. OBJ robi największe wrażenie spośród wszystkich wybranych w Drafcie zawodników. Pomimo tego, że opuścił część sezonu, dał z siebie wszystko i w chwili obecnej, jest po Manningu największą gwiazdą nowojorskich Gigantów. Chwyt w meczu z Cowboys przejdzie do historii NFL, zaś Beckham, jeżeli mądrze poprowadzi swą karierę, może kiedyś znaleźć się w Canton.

Defensive Rookie of the Year

Chris Borland

Pomimo szeregu kontuzji w drugiej linii, 49ers poradzili sobie z ich wypełnieniem. Chris Borland, wybrany w trzeciej rundzie Draftu był „stealem”, ponieważ niejedna drużyna chciałaby LB, któy w swoim debiutanckim sezonie zanotuje 84 tackles i 23 asysty. Kiedy trzeba było, Borland czyścił środek pola niczym stary wyjadacz. Nie uchroniło to 49ers przed kiepskim sezonem, jednak sam Borland pokazał, że drużyna znad zatoki nie musi się martwić o obronę gry dołem tak długo, jak on będzie w rosterze.

Comeback Player of the Year

Tony Romo 

Romo w tym sezonie odkuł się za poprzednie lata i pokazał hejterom gdzie ich miejsce. Wraz z Murrayem i O-Line doprowadził Cowboys do Playoffów, gdzie o mały włos nie awansowali do Finału Konferencji. Ponadto Romo podniósł swój QB Rating z 59 do 87 punktów, a w grudniu wcale nie grał najgorzej. QB Cowboys pokazał, że jest warty swojego kontraktu, co cieszy Jerry’ego Jonesa, gdyż kontrakt Romo wygasa dopiero w 2020 roku.

Jakie są wasze typy? Zapraszam na dyskusję w komentarzach.

 

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

1 thought on “Subiektywne spojrzenie na NFL Honors

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *