DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #485

Dzień Dobry

Witamy w kolejnym Dzień Dobry Football, a dzisiaj przeczytacie m.in. o zwolnieniu zawodnika Oakland Raiders, ogłoszeniu podstawowego rozgrywającego Los Angeles Rams w spotkaniu z Dallas Cowboys czy możliwym powrocie rodziny DeBartolo do NFL. Zapraszamy!

a

Damontre Moore został zwolniony z Oakland Raiders po zaledwie trzech miesiącach. Była to trzecia drużyna defensora w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Pochodzący z Teksasu zawodnik trafił do NFL przed trzema laty, kiedy w trzeciej rundzie draftu wybrali go Giganci z Nowego Jorku . Od tamtej pory zanotował 45 występów w lidze.


Jeff Fisher oznajmił, że Case Keenum rozpocznie mecze przedsezonowe jako numer jeden w drużynie Rams. Trener uzasadnia swój wybór tym, że wychowanek Houston popełniał mniej błędów niż Jared Goff w okresie przygotowawczym. Dla Keenum’a będzie to piąty sezon z profesjonalnym futbolem, do tej pory rozegrał w lidze NFL szesnaście spotkań.


Edward John DeBartolo Junior, czyli były właściciel 49ers przed szesnastoma laty pożegnał się z NFL. Miał wiele okazji do powrotu na najwyższy szczebel rozgrywkowy, jednak był zainteresowany jedynie kupnem Tampa Bay Buccaneers. Biznesmen próbuje zbliżyć się do rodziny włodarzy klubu ze Stadionu Jamesa Raymonda. Czy top odniesie skutek pokaże nam czas.

Niepokój fanów Detroit Lions wywołał Eric Ebron, który ma coraz częstsze problemy z kontuzjami. W sobotę nie dokończył treningu, po tym jak chwycił się za prawą nogę. Warto też wspomnieć, że również w piątek nie dokończył treningu z drużyną. Ten dwudziestotrzyletni TE został wybrany przed dwoma laty w pierwszej rundzie draftu. Od tamtej chwili wystąpił w dwudziestu siedmiu meczach NFL zaliczając sześć przyłożeń i 785 jardów.

Chip Kelly poinformował, że Eric Rogers zerwał więzadła krzyżowe i najprawdopodobniej nie zagra w zbliżającym się sezonie. Nowy skrzydłowy 49ers występował wcześniej m.in. w CFL i Dallas Cowboys.


Fani Houston Texans mają nadzieję, że w przyszłości organizacja podpisze jednak kontrakt z DeAndre Hopkinsem. Rick Smith przyznał w wywiadzie, że negocjacje nie trwają, a zawodnik ma do wypełnienia jeszcze dwuletni kontrakt. Bob McNair oznajmił, że umowa zostanie przedstawiona, ale stanie się to w odpowiednim czasie, najprawdopodobniej nie w tym miesiącu. Sam zawodnik powiedział, że futbol jest dla niego całym życiem, a to co dzieje się poza boiskiem mniej go interesuje. Wychowanek Clemson gra w NFL od trzech lat, wystąpił w czterdziestu ośmiu meczach i zdobył dla Texans 116 punktów.

Kontuzji kolana nabawił się Hroniss Grasu, liniowy Niedźwiedzi z Chicago. Zawodnik opuścił murawę podczas sobotniego treningu na wózku. John Fox przyznał, że nie wie, co dokładnie stało się zeszłorocznemu debiutantowi, lecz wyglądało to poważnie. Jay Cutler oraz Kyle Long pocieszali wychowanka Oregon przy linii bocznej boiska, który w minionym sezonie wystąpił w ośmiu meczach.


Jahri Evans podpisał kontrakt z Seattle Seahawks. Będzie to jedenasty sezon zawodnika w NFL. Dotychczas reprezentował jedynie New Orlean Saints, w których barwach rozegrał 153 spotkania.


Do Green Bay Packers przymierzany jest Kellen Winslow Jr. Amerykańskie media donoszą, że TE trenuje z drużyną z Wisconsin. Byłby to powrót zawodnika do NFL po blisko trzech latach. Wcześniej grał dla Cleveland Browns, Tampa Bay Buccaneers, New York Jets oraz New England Patriots, W sumie wychowanek Miami zagrał w lidze 105 spotkań, w których zdobył 156 punktów i blisko pięć tysięcy jardów.

Reprezentacja Polski

We wczorajszym spotkaniu w Cetniewie, reprezentacja Polski – po wyrównanym spotkaniu – przegrała z Danią 35-37. Akcja meczu należała jednak zdecydowanie do Mikołaja Cieśli. Zresztą popatrzcie sami na poniższy filmik.

Autor: Patryk Segda

 

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

One Response to DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #485

  1. Matys pisze:

    Co was ostatnio nawiedziło i zamiast ilości zdobytych przyłożeń przez danego zawodnika podajecie ilość zdobytych punktów. Punkty to się liczy przeważnie tylko dla kopaczy a nie dla zawodników z pola.

Dodaj komentarz