Dzień Dobry Football #407

Dzień Dobry

W dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry Football mamy dla Was informację o nowym pracodawcy Josha Normana czy nowych członkach ekip New England Patriots i Philadelphia Eagles. Dzisiaj także wieści o wizycie w siedzibie TVP Crusaders Warszawa, dwóch spotkaniach PLFA I oraz pierwszym, historycznym spotkaniu dwóch polskich kobiecych ekip w futbolu amerykańskim, zapraszamy!

NFL

Najważniejszą informacją z dzisiejszej nocy jest bez wątpienia nowy kontrakt Josha Normana. Cornerback podpisał pięcioletni kontrakt z drużyną Washington Redskins. Łączna suma tego kontraktu wynosi 75 milionów dolarów, z czego 50 milionów jest gwarantowanych. Warto wspomnieć, że Josh Norman dotychczas zarabiał tylko 2,2 mln dolarów.

New England Patriots podpisują dwóch nowych zawodników. Mówimy tutaj o byłym LB Bills – Tonym Stewardzie oraz long snapperze z tej samej drużyny – Christianie Yount. Obaj zawodnicy raczej nie będą pierwszorzędnym wyborem Billa Belichika, ale na pewno będą walczyć o to, aby ich nazwisko zaistniało chociaż na sekundę.

Wzmocnienia nie ograniczają się tylko do Patriots. Philadelphia Eagles podpisała WR T.J Grahama, jak na złość, również byłego zawodnika Bills. Jego najlepszy sezon to początki w lidze, kiedy to złapał 31 podań na 322 jardy oraz zdobył jedno przyłożenie. Jak doskonale wiecie, Eagles chcą mieć wszystkich quarterbacków świata, więc będą potrzebować wielu skrzydłowych.

Świetna wiadomość dla kibiców Kansas City Chiefs. Generalny menedżer – John Dorsey na ostatniej konferencji prasowej powiedział, że Justin Houston może zagrać w tym sezonie: „Nasi doktorzy przekazali mi wiadomość, że Justin zagra w tym sezonie.”

Przypomnę tylko, że Houston 12. lutego przeszedł operację ACL oraz LCL.

PLFA

Crusaders Warszawa idą coraz dalej w promocji swojego nowego projektu (link do wydarzenia) i w związku z nim odwiedzili też siedzibę TVP. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia materiału (od 43 minuty 30 sekundy)!

http://warszawa.tvp.pl/25007988/22042016

Wychodząc z założenia, że dzień bez futbolu amerykańskiego jest dniem straconym, zapraszamy na trzy sobotnie spotkania:

  • O godzinie 14 w Opolu na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zmierzą się Warsaw Sirens i AZS Vixens Opole. Będzie to pierwsze w historii spotkanie dwóch polskich kobiecych ekip w naszym kraju. Więcej szczegółowych informacji w wydarzeniu tutaj.
  • Natomiast już jutro jedyny Topligowy mecz zaplanowany na ten weekend. Mistrzowie Polski – Seahawks Gdynia – zmierzą się z Husarią Szczecin!
  • nfl24pl-zapowiedz-2
  • O 15 rozpoczyna się też kolejna seria dwóch spotkań PLFA I, a zmierzą się w nich: AZS Silesia Rebels z Kraków Kings oraz Cougars Szczecin z Seahawks Sopot. Dla tych co nie mogą obejrzeć spotkań na stadionie, przygotowano transmisję YT, polecamy! 🙂

Kamil Słonka

About Kamil Słonka

Autor portalu o Oakland Raiders, którym kibicuję od 2009 roku. Moim ulubionym zawodnikiem jest Mike Vick. Lubię ostry, siłowy i szybki futbol. Poza futbolem destyluję rapu z Kalifornii i nie pogardzę piwkiem przy meczu Boston Celtics.

Dodaj komentarz