Peters przechodzi do Rams, Martin do aresztu

Pomimo tego, że transakcje do 14 marca nie mogą być oficjalne, wygląda na to że Chiefs i Rams są już dogadani w sprawie transferu Marcusa Petersa. Natomiast instagramowy post byłego OL Dolphins, Jonathana Martina, spowodował zamknięcie jego byłej szkoły, a on sam skończył w areszcie.

Peters, jedna z barwniejszych postaci na pozycji cornerbacka, zmienia czerwień Chiefs na niebiesko-złote barwy LA Rams. Peters, który do ligi trafił w Drafcie 2015, przez 3 sezony był ostoją secondary zespołu Andy Reida. Karierę zaczął z wysokiego C, w pierwszych dwóch sezonach łapiąc się do Pro Bowl oraz All-Pro. Jednakże przez ostatni sezon, kiedy mówiliśmy o Petersie, to głównie w kontekście jego kar i głupich zachowań – 10 tys. za uderzenie w kask Dereka Carra i 25 tys. dolarów za rzucenie flagi sędziego w trybuny. Sztab Chiefs miał go wyraźnie dość, więc zaczęli szukać kupców – jak widać Rams złożyli najlepszą ofertę picków, dlatego to Peters zamieszka w Los Angeles, a jego obowiązki przejmie David Amerson, pozyskany z Raiders.

peters

***

Jonathan Martin, znany głównie z afery w Miami Dolphins w sezonie 2013 dotyczącej prześladowania przez Richiego Incognito, wstawił wczoraj na swoje instagramowe story taki oto obrazek:

Jak widzimy na broni umieścił on nazwy byłego klubu i swojej szkoły średniej, odnośniki do profilów swoich prześladowców, oraz podpis „Jeżeli jesteś ofiarą prześladowania i tchórzem, twoje opcje to albo samobójstwo, albo zemsta”. Jako że jesteśmy świeżo po kolejnej tragicznej strzelaninie w szkole w USA, sprawa została słusznie potraktowana poważnie. Harvard Westlake High School została zamknięta, a Martin aresztowany.

O ile prawdopodobnie nie zostaną mu postawione żadne zarzuty, to powinni się nim zająć specjaliści – jak pokazała afera w Miami, Martin nie jest człowiekiem o którym można powiedzieć że jest mocny psychicznie, a takie jawne aluzje do użycia broni palnej w celu wyrównania rachunków nie można bagatelizować.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *