NFL 2015: ZAPOWIEDŹ WEEK 16

Już tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu regularnego NFL. Dla wielu ekip będzie to ostatnie domowe spotkanie w tym sezonie, a dla niektórych możliwe, że nawet jednoczesne pożegnanie miasta z NFL. Jak rysuje się rozkład jazdy szesnastego tygodnia? Zapraszamy na zapowiedź.

Noc z czwartku na piątek,  godzina 2:25.

San Diego Chargers (4-10) – Oakland Raiders (6-8)

Spotkanie pomiędzy rywalami z dywizji zapowiada się emocjonująco z co najmniej kilku względów. Do formy wrócił Danny Woodhead, który w ostatnią niedzielę zdobył aż 4 przyłożenia. Wypadł natomiast inny RB Chargers, Melvin Gordon, który całkowicie zawalił pierwszy sezon w NFL. Poza tym spotkanie w Oakland może być ostatnim w tym mieście dla Raiders, którzy zaprezentowali niezłą formę w poprzedniej kolejce i mało zabrakło by sprawili dużą niespodziankę pokonując Packers. Na koniec jeszcze jedna informacja, od której tak naprawdę powinienem zacząć. To ostatnie spotkanie Charlesa Woodsona w srebrno – czarnych barwach przed swoimi kibicami. Oczekuję kompletu na trybunach i niesamowitego widowiska z obydwu stron. Sądzę, że to będzie udane pożegnanie z miastem Oakland i gospodarze wygrają spotkanie, choć suma punktów może „zakręcić” się w okolicy 70.

Typ: Zwycięstwo Oakland Raiders.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Noc z soboty na niedzielę, godzina 2:25.

Washington Redskins (7-7) – Philadelphia Eagles (6-8)

Wydarzenie o chyba najwyższym ciężarze gatunkowym w kolejce. Jeżeli Redskins wygrają na Lincoln Financial Field to zapewniają sobie fazę playoff. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej, a powód ku jest co najmniej jeden, czyli zwyżkująca forma rozgrywającego gości Kirka Cousinsa – przypomnę, że w niedzielę zdobył 319 jardów i 4 przyłożenia podaniowe oraz 11 jardów biegiem i jedno zdobyte w ten sposób przyłożenie. Na korzyść gospodarzy nie przemawia fakt kolejnych problemów Sama Bradforda i spekulacje na temat przejścia Chipa Kelly’ego po sezonie do Titans. Poza tym, wsparciem również nie jest linia defensywna, której „klasę” szybko zweryfikowała Arizona Cardinals. Myślę, że kluczem do spotkania będzie tutaj gra biegowa Redskins. Jeśli duet Morris&Jones będzie funkcjonować prawidłowo to przewiduję wysokie zwycięstwo gości ze stolicy USA. W przeciwnym razie będzie to wyrównane spotkanie, ale ostatecznie również na korzyść czerwonoskórych.

Typ: Zwycięstwo Washington Redskins.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Spotkania w niedzielę, godzina 19:00 polskiego czasu.

San Francisco 49ers (4-10) – Detroit Lions (5-9)

Spotkanie o honor zarówno dla gospodarzy jak i przyjezdnych. Plany były inne, wielkie, ale przyszła weryfikacja i okazało się, że jedyne co można wywalczyć w tym sezonie to miano TOP 3 najgorszych drużyn NFL. W mojej klasyfikacji zdecydowanie bliżej do tego mają goście, którzy w ostatnich spotkaniach na wyjeździe grają fatalnie. Sądzę też, że defensywa Lions nie pozwoli Blaine’owi Gabbertowi hasać po „polanie” jak zrobiła to ekipa z „Wietrznego miasta”. Zwycięstwo gospodarzy nie powinno być zagrożone. Nareszcie do formy wrócił też Golden Tate, który miał być w tym sezonie czołowym WR ligi, podobnie zresztą jak czołowym QB miał być Matthew Stafford. Zdaniem kończącym niech będzie fakt, że w mojej opinii są drużyny, które mają zbyt wysoki bilans w przypadku do tego co prezentuje potencjał ludzki (czyt. Kansas City Chiefs), a są ekipy, które zdecydowanie znaczą więcej niż ich stan zwycięstw (czyt. Detroit Lions). Tak na marginesie, zapewne to jedno z ostatnich dwóch spotkań w roli trenerów zarówno Jima Tomsuli jak i Caldwella, bo nie sądzę, by po takich „sukcesach” znaleźli pracodawcę, który da im podobną funkcję do pełnionej obecnie.

Typ: Zwycięstwo Detroit Lions.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Pittsburgh Steelers (9-5) – Baltimore Ravens (4-10)

Przewiduję rzeź niewiniątek na drużynie Kruków. Wysokość zwycięstwa Steelers – bo tylko taką opcję biorę pod uwagę – może być uwzględniona tylko od tego, czy goście będą mieli „kaprys” walczyć o wysoki wynik, czy zadowolą się skromną wygraną, dając jednocześnie odpocząć swoim filarom ofensywnym – przede wszystkim duetowi Ben Rorthisberger – Antonio Brown. Przewiduję drugą opcję, dlatego wynik nie będzie tak „drastyczny” dla kibiców gospodarzy, jakim mógłby skończyć się ten mecz w normalnych okolicznościach. Jeżeli chodzi o Ravens, to chyba nie ma bardziej poszkodowanej ofensywnie drużyny w całej lidze. Odpadły im filary na pozycjach QB, WR, RB na TE kończąc. Pozostaje tylko współczuć i prosić o jak najmniejszy wymiar kary linii defensywnej „pasiastych” na „paralityku” Jimmym Clausenie.

Typ: Zwycięstwo Pittsburgh Steelers.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Czy Antonio Brown i jego koledzy ze Steelers okażą poświąteczną łaskę?

Dallas Cowboys (4-10) – Buffalo Bills (6-8)

Cowboys wypadli już na dobre z obiegu, który niczym wir wciągał ich do fazy playoff. Na „szczęście” udało im się z niego wydostać w poprzedniej kolejce, dlatego – na luzie – podejdą do spotkania w Buffalo. Przewiduję trudne warunki atmosferyczne, więc wynik może pójść absolutnie w każdą stronę. Podstawowy RB Bills, LeSean McCoy prawdopodobnie nie wystąpi w meczu, mimo tego – choć nie z wielką stanowczością – stawiam na duet Sammy Watkins – Tyrod Taylor i sądzę, że przechylą oni wynik spotkania w kierunku Bills. Cowboys w poprzednim sezonie walczyli w ostatnich kolejkach jak „lwy”, w tym sezonie wystąpiły okoliczności, które na to nie pozwalały, więc trzeba było polować na zwycięstwa jak „lis”. Nie udało się i trzeba obejść się smakiem. Zabrakło „samca” w ekipie. Może za rok…

Typ: Zwycięstwo Buffalo Bills.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Chicago Bears (5-9) – Tampa Bay Buccaneers (6-8)

Sądzę, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie, lecz jedną z ostatnich serii ofensywnych przechylą szale zwycięstwa na swoją stronę gospodarze z Tampa Bay. W dużym stopniu podstawę tej tezy biorę z ostatniej dyspozycji Jay’a Cutlera – rozgrywającego Bears. Trwające kłopoty osobiste nie pozwalają mu wyłączyć się w taki sposób, by nawiązać do formy z poprzedniego miesiąca. Trudno mi sądzić, że przeciwko jednej z lepszych linii defensywnych ligi zaprezentuje zwyżkę dyspozycji. Za to Winston prezentuje zupełnie inną formę niż w pierwszych kolejkach rozgrywek i jestem zdania, że – przeciwko takiej defensywie – poprowadzi kilka serii na przyłożenie, jak i sam zamelduje się w polu punktowym.

Typ: Zwycięstwo Tampa Bay Buccaneers

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Carolina Panthers (14-0) – Atlanta Falcons (7-7)

Falcons nareszcie przerwali serię porażek i pokazali futbol, z jakim nas zapoznawali na początku sezonu. Nareszcie dobry mecz Matta Ryana, który sprawnie obsługiwał zarówno Julio Jonesa jak i Devonta Freemana, czyli filary wszystkich zwycięstw gospodarzy. Za to Carolina Panthers w tym momencie zaczyna mieć trudności z łatwym wygrywaniem spotkań, m.in przez problemy TE Grega Olsena i RB Jonathana Stewarta. Może dawać do myślenia, czy Panterom będzie zależeć na zachowaniu pasma zwycięstw do końca sezonu, czy raczej pójść za rozsądkiem i odpuścić przed playoffs. Sądzę, że zwycięży rozsądek i w tym spotkaniu stawiam na niespodziankę i wygraną gospodarzy.

Typ: Zwycięstwo Atlanta Falcons

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Indianapolis Colts (6-8) – Miami Dolphins (5-9)

Spotkanie drużyn, które przed sezonem zapowiadały walkę o wygranie głównego trofeum rozgrywek. Okazało się, że plany z rzeczywistością miały tak dużą zbieżność, jak poglądy Demokratów z Republikanami. Goście zbudowali fantastyczną ekipę w oparciu o weteranów, lecz okazało się, że niespodziewanym problemem była młoda gwiazda ekipy Andrew Luck, który nie potrafił odnaleźć odpowiedniej formy – po czym, przez problemy z nerkami został wyeliminowany z tego sezonu. Bardzo dobrze zastępuje go QB Matt Hasselbeck, dzięki czemu sądzę, że Colts mają dużą szansę by w tym spotkaniu zatrzymać gospodarzy. Coraz większym wrakiem zawodnika staje się RB Frank Gore, ale wydaj mi się, że do spółki z WR T.Y. Hiltonem poprowadzi atak Colts ku siódmemu zwycięstwu – przedłużając mgliste nadzieje na PO. Za to gospodarze grają ostatnie w tym roku spotkanie na starym Sun Life Stadium, ale wątpliwe, że nawet taki powód zmobilizuje zawodników gospodarzy, którzy mają już zdecydowanie dość tego sezonu, do zwiększonego zaangażowania. Podobnie ma się to do kibiców, którzy zapewne nawet nie wypełnią stadionu w 3/4 pojemności. Przewiduję też zmniejszone wykorzystanie RB Lamara Millera, co będzie z korzyścią dla ciekawego prospekta RB Jay Ajayi.

Typ: Zwycięstwo Indianapolis Colts.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

New England Patriots (12-2) – New York Jets (9-5)

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie serii rozpoczynających się o godzinie 19. Wyraźnym faworytem bukmacherów są przyjezdni z Bostonu, lecz sądzę, że wynik spotkania wcale nie będzie tak jednoznaczny. Jets z jedną z najlepszych par WR ligi (Eric Decker  – Brandon Marshall) są bardzo dużym zagrożeniem dla każdej defensywy. Dokładając do tego solidny duet biegaczy Chris Ivory – Bilal Powell wydaje się, że Odrzutowce mogą pokusić się o zwycięstwo, które niemal zapewni im PO. Po drugiej stronie Patriots, którzy mogą już powoli z ograniczonym zaangażowaniem podchodzić do każdego zagrania. W związku z tym przewiduję oparcie gry na WR Brandonie LaFellu i RB Jamesie White, co sprawia, że notowania Patriots w moich oczach wyraźnie spadają. Warty dodania jest fakt, że już w poprzednim spotkaniu Danny Amendola złapał podanie na tylko 3 jardy – dodając jeszcze fumble – i dodatkowe informacje, że może nie wystąpić w niedzielę tym bardziej przekonuje się do postawienia na Jets.

Typ: Zwycięstwo New York Jets

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Houston Texans (7-7) – Tennessee Titans (3-11)

Mój panie… Wszystko wskazuje na to, że Brandon Weeden wygra dla Texans sezon, czym zamelduje się w playoffs, szczególnie po „sukcesach” w Cleveland Browns i Dallas Cowboys. To dowód, że świat się kończy… Przechodząc do analizy spotkania, to wydaje się – wg dzisiejszych sprzecznych informacji – że QB Brian Hoyer raczej nie zagra w niedzielę i wspomniany wcześniej były rozgrywający Oklahoma State zapisze na swoim koncie drugie zwycięstwo z Texans. Tym bardziej mając w składzie jednego z trójki najlepszych WR ligi, czyli DeAndre Hopkinsa. Za to Titans bez Marioty, wydaje się, że nie będą mieć argumentów do wygrania spotkania z Texans. Czas na wielkie zmiany w Tennessee i oparcie się na przyszłorocznym drafcie… Tak na marginesie przewiduję – w obliczu ciekawych plotek – że ostatnie zdanie śmiało będzie można wpisać na obecnym etapie sezonu w kolejnym roku.

Typ: Zwycięstwo Houston Texans

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Cleveland Browns (3-11) – Kansas City Chiefs (9-5)

Spotkanie które zaliczam do cyklu „bez historii”. Ekipa ze stanu Ohio nie ma argumentów by nawiązać walkę na jednym z najgłośniejszych stadionów w NFL, Arrowhead Stadium. Z Johnny’ego Manziela „chleba” nie będzie, więc przewiduję złapanie kilku INT przez defensywę Chiefs. Poza tym, całkiem nieźle radzi sobie rozgrywający gospodarzy Alex Smith, który ma jedną z najlepszych skuteczności podań w NFL, a w ostatnim czasie też coraz więcej biega, co wychodzi jego drużynie bardzo na plus. Co więcej? Wydaje się, że mimo to spotkanie będzie pozbawione wielu przyłożeń i większość serii ofensywnych zakończą Chiefs celnym kopnięciem za trzy punkty – jak to zresztą mają w ostatnim czasie coraz częściej w zwyczaju.

Typ: Zwycięstwo Kansas City Chiefs

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Spotkanie w niedzielę, godzina 22:05

Jacksonville Jaguars (5-9) – New Orleans Saints (5-9)

Spotkanie dwóch ekip, które raczej nie oszczędzają się w zdobywaniu punktów. Na niekorzyść gospodarzy przemawia fakt, że prawdopodobnie nie wystąpi w tym spotkaniu Drew Brees, czym ofensywa traci – co najmniej – połowę swojej wartości. Matt Flynn to co najwyżej „gumowy czepek z basenu” porównując do ekskluzywnego „kapelusza” z Purdue.  Za to drużyna Jaguarów to młoda „potęga” w NFL i wyraźnie z sezonu na sezon wygląda coraz bardziej kompletnie, a ofensywę już śmiało można ustawiać w pierwszym szeregu ligi. Dodatkowo jest jeszcze jedna sprawa… żaden z zawodników gości nie został nominowany do Pro Bowl Czy wy to rozumiecie? Allen Robinson to jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy – zawodnik na swojej pozycji w tym sezonie i go zabrakło? Złość w drużynie jest ogromna, co widać na Twitterze zawodników, dlatego przewiduję ostrą rzeź na defensywie Saints, a w roli głównej oczywiście Allen Robinson.

Typ: Zwycięstwo Jacksonville Jaguars

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Spotkanie o 22.25 polskiego czasu.

Green Bay Packers (10-4) – Arizona Cardinals (12-2)

Czas na mecz dnia o tej porze. Wskazać wyraźnego faworyta jest tutaj raczej trudno, ale wydaje się, że w obliczu ostatniej formy tych dwóch drużyn większe szanse będzie miała ekipa z Phoenix. Carson Palmer w formie życia, Larry Fitzgerald wciąż nie daje się młokosom i sentymentalnie przypomina mi niesamowity sezon 2008, w którym – z wychowankiem Pittsburgha w roli głównej – jako niedoceniany „kopciuszek” Cardinals odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali. Do tego fantastyczna gra biegowa Davida Johnsona (rookie z Northern Iowa) – nawet mimo kontuzji dwóch podstawowych biegaczy – nie pozwala wskazać innego faworyta jak gospodarzy. Natomiast przechodząc do gości, zdecydowanie to nie jest najlepszy okres sezonu w tej organizacji. Nie zawodzi tak naprawdę tylko rozgrywający Aaron Rodgers. W meczu z Raiders nieźle pokazał się też WR James Jones, ale przeplata on właśnie takie spotkania ze słabymi występami. Tydzień temu było bardzo dobrze, więc teraz czas na… odpowiedź, którą poznamy około 1.30 późnej niedzielej nocy.

Typ: Zwycięstwo Arizona Cardinals.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

St. Louis Rams (6-8) – Seattle Seahawks (9-5)

Na obecnym etapie sezonu nie przewiduję innego rozwiązania jak wysoko wygrane spotkanie przez drużynę gospodarzy. Rozgrywający Seahawks Russell Wilson przeżywa chyba najlepszy okres w karierze i nawet mimo problemów, czy to z RB, czy na pozycji TE, wydaje się, że strzelanina będzie przednia. Jedynym pytaniem pozostaje to, czy Wilson rzuci 4 przyłożenia, czy może jeszcze więcej. Za to ekipa przyjezdnych to w tej chwili materiał do wielu poprawek posezonowych i na wyróżnienie może zasługiwać chyba tylko linia defensywna i Todd Gurley, ale to zdecydowanie za mało na drużynę z CenturyLink Field.
Typ: Zwycięstwo Seattle Seahawks.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

New York Giants (6-8) – Minnesota Vikings (9-5)

Gdyby zapowiedź powstawała w poniedziałek rano wyraźnym faworytem spotkania byli by dla mnie przyjezdni. Dzisiaj jednak jesteśmy “bogatsi” o zawieszenie Odella Beckhama Jr. – jedynej prawdziwej strzelby Eli Manninga. Więc kto miałby ciągnąć ofensywę Giants w tym spotkaniu? Dwayne Harris to nie jest chyba właściwy odbiorca do tej roli, ale czy jest ktoś lepszy? Dobre spotkanie zagrał za to w tym tygodniu RB Rashad Jennings, lecz przez to jak bardzo jest chimeryczny, nie jest żadną gwarancją na udane spotkanie z Vikings. Za to gospodarze będą grać przeciwko przeciętnej defensywie, więc przewiduję – co najmniej – kilka tzw. „big plays” do odbierających np. Stefona Diggsa. Nie powinien mieć też problemów Adrian Peterson, przez co przewiduję wygraną – choć po wyrównanym spotkaniu – „wikingów” z Minnesoty.

Typ: Zwycięstwo Minnesota Vikings.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Cincinnati Bengals (11-3) – Denver Broncos (10-4)

Ostatnie w tym sezonie MNF zapowiada się niezwykle emocjonująco. Tak jak pisał Łukasz Dudka w tekście o Broncos, tu jeszcze wszystko może się wydarzyć. Powodem do spokoju nie może być też rozgrywający gospodarzy Brock Oswailer – przynajmniej w mojej opinii – którego uważam za przeciętnego, porównywalnego umiejętnościami z Timem Tebow, którego zresztą organizacja zdążyła dobrze poznać. Za to przyjezdni mają chyba jeszcze gorszego w obecnej chwili rozgrywającego jako startera – A.J. McCarrona – który może się w mojej opinii pochwalić jedynie swoją dziewczyną, miss Alabamy Katherine Webb. Ratuje go jednak posiadanie WR A.J. Greena, który potrafi nawet z „popiołu rozpalić ognisko” oraz jedna z najlepszych formacji defensywnych w lidze. Czy to wystarczy do zwycięstwa w obliczu niepewnego występu TE Tylera Eiferta?

Typ: Zwycięstwo Denver Broncos.

Typuj z nami! Kto, według Ciebie, jest faworytem tego spotkania?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

34 thoughts on “NFL 2015: ZAPOWIEDŹ WEEK 16

 1. Panowie jak wygląda sytuacja z Patriots w AFC jesli Pats przegrają oba swoje spotkania a Bronki wygrają z Bengals i w ostatniej kolejce pokonają swoich rywali to bilans będzie po 12-4. A więc Bronki, Bengals i Pats taka będzie kolejność?

 2. Pingback: Małżeństwo z rozsądku, czyli szczęście którego w sercu nie chcę… | NFL24.PL

 3. Pingback: most secure cryptocurrency exchange

 4. Pingback: chicago illinois

 5. Pingback: Preclinical DMPK

 6. Pingback: PK studies Contract Research Organization

 7. Pingback: happiercitizens.com

 8. Pingback: Free Teen Chat

 9. Pingback: http://www.ebank97.com/gguo/list.php?catid=24

 10. Pingback: their website

 11. Pingback: peterborough glazing installer

 12. Pingback: lesen sie weitere glücksspiel empfehlungen

 13. Pingback: gvk bio company information

 14. Pingback: GVK bio sciences company information

 15. Pingback: New Pokies & the best offers for online casinos in NZ

 16. Pingback: GVK Bio

 17. Pingback: International Moving Company

 18. Pingback: dowód osobisty kolekcjonerski

 19. Pingback: GVK biosciences

 20. Pingback: rodent models

 21. Pingback: www.nymetrodryervent.com

 22. Pingback: Digital Marketing Outsourcing

 23. Pingback: poker online

 24. Pingback: Lakiery Hybrydowe

 25. Pingback: nad morzem z wy¿ywieniem

 26. Pingback: http://wagmar.com.pl

 27. Pingback: Agen Pokerrepublik

 28. Pingback: Bilskrot Göteborg Hisingen

 29. Pingback: CBD Gummies

 30. Pingback: ibine sarp

 31. Pingback: Censorship Resistant Social Media

 32. Pingback: cum se aplica

 33. Pingback: cum se trateaza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *