Witamy w Houston

Super Bowl

Spotkanie finałowe Super Bowl LI odbędzie się po raz trzeci w historii w Houston, gdzie swój dom mają Texans. Poniedziałek to odpowiedni czas by poznać się z miastem i stadionem, zapraszamy!

a

a

NRG Stadium powstał w 2002 roku, ale tak naprawdę jego plan i koncepcja została zaakceptowana pięć lat wcześniej. Był przełomowy. Po raz pierwszy stworzono stadion, który nie dość, że pięknie wyglądał, to mieścił ponad 70 tys. widzów, a w ciągu 7 minut mógł stać się zadaszoną, wielką halą sportową. Warto jednak podkreślić, że nie był pierwszym w mieście z dachem i sztuczną trawą, ponieważ w 1965 roku zbudowano w mieście Astrodome. Stadion, który otwarty został przez prezydenta USA Lyndona B. Johnsona i uważany był w tamtym okresie za ósmy cud świata.

https://twitter.com/MrDirector911/status/825104721488838656

Obecny obiekt był gospodarzem wielu imprez sportowych, od futbolu amerykańskiego – NFL i NCAA – po bardzo popularne w tamtym regionie rodeo. Został przebudowany w 2008 roku, co było skutkiem huraganu Ike, który uszkodził obiekt od wewnątrz oraz część jego dachu. Jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w lidze NFL, na którym – dzięki zadaszeniu – możemy być pewni, że obejrzymy świetne halftime show.

1463085286-nrg-stadium-tickets

Houston położone jest nad Zatoką Meksykańską i jest czwartym co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych, po Nowym Jorku, Los Angeles i Chicago. Jest miłym miejscem do życia, z bardzo wysoką temperaturą i piękną plażą. Jest znakomicie skomunikowane, przez co miejscowość odwiedza mnóstwo turystów, a jedynym problemem są tropikalne huragany. Symbolem miasta jest centrum lotów kosmicznych NASA, które nadzoruje m.in. przebieg misji kosmicznych. Dzięki temu zyskało przydomek „gwiezdne miasto”, a drużyna baseballowa MLB nazwę Houston Astros.

Jeśli chodzi o futbol w Teksasie, to jest on tutaj na pograniczu religii. Choć samo miasto Houston przez bardzo długi okres „cierpiało” z powodu braku futbolu na najwyższym poziomie. Ostatnimi byli tu Oilers, którzy przenieśli się do Tennessee. Wtedy futbol profesjonalny zniknął, a mieszkańcy – pewnie z braku lokalnej drużyny – zaczęli kibicować m.in. Dallas Cowboys. Właśnie dlatego w samym stanie Teksas jest ogromne zainteresowanie High School Football. To tam wydaje się na te rozgrywki najwięcej pieniędzy i buduje najnowocześniejsze zaplecze futbolowe.

Dzisiejszą marką Houston jest Justin James „J. J.” Watt , gwiazda zespołu Texans. Sprawił, że miasto pokochało NFL – mimo braku trofeum drużynowego w gablocie – i czuje dumę, że ma jednego z najlepszych zawodników na świecie. Kochają go tam absolutnie wszyscy, od najmłodszych dzieci po starsze babcie.

 

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

Dodaj komentarz