Dzień Dobry Football #461

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football m.in. o słodko/gorzkim sukcesie Michała Chudego, informacja o sierpniowej, darmowej publikacji 96-ciu najciekawszych spotkań NFL czy zaproszenie – wraz ze szczegółową pogodą – na drugie spotkanie półfinałowe Topligi pomiędzy Seahawks Gdynia a Primacol Lowlanders Białystok. Zapraszamy! 🙂

Jest szansa, że już w sierpniu na oficjalnym kanale Youtube NFL znajdziemy aż 96 pełnych spotkań ligi, które zapisały się w pamięci fanów tego sportu – lista spotkań znajduje się tutaj. Lista została zestawiona według wyników głosowania fanów, którzy mogli wybrać w ten sposób dowolne trzy spotkania swoich ekip. Świetna sprawa i genialny pomysł ligi!

nfl

Halowa liga futbolu amerykańskiego w USA, AFL (Arena Football League) wyraziła zainteresowanie Johnny Manzielem – byłym rozgrywającym Cleveland Browns. Jak podkreślał komisarz ligi Scott Buter „Możemy zapewnić silną platformę dla niego, aby wykazał swoją wartość (…), chcemy również pracować z nim i zapewnić mu wszelką pomoc by mógł prowadzić zdrowy, sportowy tryb życia”. W przeszłości w lidze AFL grał też m.in. legendarny rozgrywający NFL Kurt Warner.

Bratanek trenera linni offensywnej Tampa Bay Buccaneers George Warhopa, Dominique Robertson – który ostatnio został włączony jako undrafted rookie do składu organizacji – został dwukrotnie postrzelony w nogę i przewieziony do szpitala. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale to nie koniec problemów zawodnika. Policja już zajęła się wychowankiem West Georgia i przesłuchuje go w charakterze podejrzanego.

Nasz niedawny gość w Pick Six Extra – Michał Chudy został wczorajszej nocy z ekipą Amsterdam Crusaders Mistrzem Holandii, Gratulacje! Jest też niestety drugie dno tego sukcesu, Michał musiał opuścić boisko na początku trzeciej kwarty z powodu kontuzji i nie zagrał już w dalszej części meczu. Tak jak wiecie z wywiadu, Michał miał bardzo ciekawe plany na najbliższą przyszłość, mamy nadzieję, że uraz mu w tym nie przeszkodzi.

The Crusaders are Dutch national champions!

A post shared by Amsterdam Crusaders (@amsterdamcrusaders) on

 

PLFA

Wczoraj poznaliśmy pierwszego finalistę Superfinału PLFA i jest to ekipa Panthers Wrocław. W spotkaniu półfinałowym ekipa „Panter” pokonała po bardzo ciekawym spotkaniu ekipę Warsaw Eagles 28:17 – odrabiając wcześniej stratę 0-10. Gratulacje!

Już o 14 drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Seahawks Gdynia i Primacol Lowlanders Białystok. Oto pogoda godzinowa przewidywana przez portal i ekspertów http://www.accuweather.com/.

pogoda

Wszystkim co nie będą mogli być na obiekcie w Gdyni polecamy poniższą transmisję.

 

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

5 Responses to Dzień Dobry Football #461

 1. osinho pisze:

  Czy w Polsce jest tak niski poziom kopaczy, żeby przy 6-punktowym prowadzeniu grać 4th&goal z 15 jarda? Lowlander – Seahawks

 2. osinho pisze:

  Nie chcę się wymądrzać bo PLFA oglądam rzadko i nie wiem na ile mechanizmy znane mi z NFL tu działają, ale:
  – przy 2nd&goal było widać, że będzie QB draw
  – przy 4th&goal (jeśli już gramy) to aż się prosiło (widziałem to przed akcją) – lewy slot WR do boku z blokiem outside WR; może nie byłoby TD, ale dużo jardów

  • Q6 pisze:

   Moim zdaniem finał uciekł poprzez nierozegranie 2-ch FG. Ma początki 4 kwarty i w ostatnim drive na 2 minuty przed końcem spotkania. To by było 6 ptk i przewaga 12 ptk w ogólnym rozrachunku. Finał uciekł Lowlanders na własne życzenie, a szkoda bo grali pięknie przez cały sezon… Tyle w temacie…

 3. kaliber pisze:

  Brawo Seahawks za walkę do końca, ciekawy mecz, goście już mieli to w garści, fajna atmosfera na stadionie, sporo gości z Białego, ogólnie duży plus!

Dodaj komentarz