Dzień Dobry Football #254

Dzień Dobry

W dzisiejszym DDF mamy dla was wyniki piątkowych i sobotnich spotkań oraz krótką notatkę z występu Babsa. Poza tym wiele innych informacji m.in. z obozów Jets, Redskins i Jaguars. Zapraszamy!

a

a

– Wiele wskazuje na to, że Lions „okazyjnie” w drugiej rundzie wyrwali z Nebraski gwiazdę, która już jest stawiana w pierwszym szeregu z najlepszymi RB ligi. Ameer Abdullah zachwycił nas – jak i ekspertów za oceanem – po swoim pierwszym spotkaniu w barwach drużyny z Detroit. Już nie możemy doczekać się kolejnych.

– QB Matt Flynn rozpoczął treningi z NY Jets.

Czy Jets będą nowym przystankiem w karierze NFL m.in byłego QB Packers?

– Pierwszym do „odcięcia” wśród QB Eagles jest Tim Tebow. Zawodnik słabo prezentuje się na treningach i jego szanse na pozostanie w składzie są niewielkie. Tim ostatnie spotkanie rozegrał w preseason 2013, a później sezon spędził jako ekspert kanału SEC.

– RB Redskins Silas Redd Jr zerwał więzadło krzyżowe przednie i więzadło poboczne piszczelowe w prawym kolanie. Wszystko wskazuje na to, że już po pierwszym „treningowym” spotkaniu sezon ma z głowy.

– Jak informuje Ryan O’Hallorn (Florida Times – Union) jest bardzo prawdopodobne, że TE Julius Thomas będzie gotowy na pierwszą kolejkę NFL. Nowy zawodnik Jacksonville Jaguars złamał kość w prawej ręce podczas piątkowego spotkania ze Steelers.

– Wciąż oficjalnie nie jest ogłoszone co tak naprawdę dolega WR Bears Kevinowi White. Wiemy natomiast, że na pewno nie zagra w pierwszych wrześniowych spotkaniach.

– Ciekawe info dla fanów Raiders. Jakiś czas temu spekulowano o tym, że wciąż rozważana jest opcja San Antonio jako miejsca gdzie zalakuje się organizacja. Wczoraj potwierdził to burmistrz tego miasta Ivy Taylor i dodał, że jest gotów przyjąć drużynę zarówno na stałe jak i czasowo, do momentu powstania nowego stadionu w LA.

Pięknemu Alamo Dome należy się liga NFL.

– Wczoraj drugie spotkanie preseason rozegrał Reprezentant Polski Babatunde Aiyegbusi. Tym razem wszedł na boisko pod koniec 4 kwarty. Na pozycji RT zdołał zagrać przy dwóch akcjach biegowych i trzech „kolankach”. Na tej samej pozycji wczoraj Vikings doznali dużego osłabienia. Phil Loadholt nie zagra w przyszłym sezonie żadnego spotkania – zerwany achilles.

Wyniki piątkowych i sobotnich spotkań preseason:

Atlanta Falcons – Tennessee Titans: 31 – 24

Buffalo Bills – Carolina Panthers: 24 – 25

Cincinnati Bengals – New York Giants: 23 – 10

Jacksonville Jaguars – Pittsburgh Steelers: 23 – 21

Oakland Raiders – St. Louis Rams: 18 – 3

Seattle Seahawks – Denver Broncos: 20 – 22

Houston Texans – San Francisco 49ers: 23 – 10

Minnesota Vikings – Tampa Bay Buccaneers: 26 – 16

Arizona Cardinals – Kansas City Chiefs: 19 – 34

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

Dodaj komentarz