Dzień Dobry Football #249 + Podsumowanie HoF

Dzień Dobry

Zaczynamy! Co prawda to dopiero preseason, jednak już z pierwszego mecz możemy wyciągnąć kilka wniosków. Jakich? Znajdziecie to w dzisiejszym DDF.

Hall of Fame Game

Zanim przejdziemy do samego spotkania, przypomnijmy nazwiska zawodników wprowadzonych do Pro Football Hall of Fame:

– Junior Seau, LB, 1990-2009, Chargers, Dolphins, Patriots

– Charles Haley, DE/LB, 1986-99, 49ers, Cowboys

– Will Shields, G, 1993-2006, Chiefs

– Tim Brown WR, 1988-2004, Raiders, Buccaneers

– Ron Wolf, działacz, 1963-2001, Raiders, Buccaneers, Jets, Packers

– Mick Tinglehoff, C, 1962-1978, Vikings

– Bill Polian, działacz, 1978-2011, Chiefs, Bills, Panthers, Colts

Tradycyjnie pierwszy mecz przedsezonowy jest rozgrywany w Canton, OH i nie inaczej było tym razem. W meczu otwierającym preseason starli się ze sobą Pittsburgh Steelers i ekipa naszego rodaka, Babatunde Aiyegbusi, Minnesota Vikings.

Zawodnicy na których warto zwrócić uwagę:

– Steelers nie muszą się martwić o korpus skrydłowych. Browna i Wheatona uzupełnią piekielnie utalentowani Archer i Coates. Poniżej pokaz umiejętności Archera:

– Z kolei Trae Waynes, corner Wikingów musi solidnie przepracować training camp, gdyż odbierający Steelers robili z nim co chcieli. Brady Augustine twierdzi jednak, że…

– Praca nóg Landry’ego Jonesa mogła się podobać, ale nadal daleko mu chociażby do Gradkowskiego.

– Z kolei Teddy Bridgewater wygląda pewnie i jego drugi rok na północy powinien być lepszy od debiutanckiego.

– Jesse James nie umie łapać piłek, co na jego pozycji jest fundamentalną umiejętnością.

– Lawrence Timmons potwierdził swoją klasę w pierwszych snapach tego spotkania, stanowiąc zaporę nie do przejścia.

– Stefon Diggs jest świetnym punt returnerem. Udowodnił to w 3 kwarcie, kiedy to podczas akcji powrotnej omal nie zdobył przyłożenia, przekraczając minimalnie sideline na jard przed endzone.

– Babatunde „Babs” Aiyegbusi wszedł jedynie na victory formation pod koniec czwartej kwarty. Mamy nadzieję że w nastepnych meczach Mike Zimmer pozwoli się pokazać naszemu rodakowi.

Po przyłożeniach Pruitta i Banyarda, oraz trafieniu Suishama, mecz zakońćzył się wynikiem Minnesota Vikings 14:3 Pittsburgh Steelers.

NFL

– W wieku 84 lat zmarł gwiazdor NY Giants i członek Hall of Fame, Frank Gifford. Reprezentował on barwy Gigantów w latach 1952-64, przez ten czas zdobył mistrzostwo w 1956 i został wybrany 8 razy do meczu gwiazd. Jego numer (16) został przez Giants zastrzeżony.

10100802_1

– HC Browns, Mike Pettine, ucina wszelkie spekulacje na temat tego kto jest w tej chwili QB1 w Cleveland. Wg trenera est to McCown, a nie (jakby chciały media) Manziel.

– Richie Incognito wraca do NFL po słynnej aferze z prześladowaniem Johnatana Martina w szatni Dolphins. Niegdyś jeden z najlepszych OL w lidze przyznaje że się zmienił. Krytykuje także Rogera Goodella i zarzuca mu to, że z każdego śledztwa robi show.

– Bills przedłużyli kontrakt z CB Nickellem Robeyem.

– Rams zwolnili absolwenta Texas State, RB Terrence’a Franksa.

– Z obozu Bills dochodzą wieści, że póki co rozgrywającym numer 1 jest Matt Cassell.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz