Dzień Dobry Football #227

W dzisiejszym DDF: Andy Lee po 10 latach zmienia barwy klubowe, Anthony Davis chwilowo wiesza pady na kołku, a Jameis Winston walczy o swoją pozycję.

NFL

– Punter Andy Lee, który od 2004 roku kopał piłki dla 49ers, zamienia Kalifornię na Ohio i dołącza do ekipy Browns. Niners w zamian za jednego z najlepszych punterów w lidze, wychowanka Raya Guya, 3-krotnego Pro Bowlera i 4-krotnego All Pro, dostali zaledwie pick z siódmej rundy Draftu. Browns jednocześnie zwolnili byłego puntera, Spencera Lanninga, który w zeszłym sezonie zasłynął jako ofiara Antonio Browna i jego umiejętności rodem z taekwondo.

Andy_Lee_-_San_Francisco_vs_Green_Bay_2012

– Kolejne osłabienie i tak już przetrzebionych 49ers. OT Anthony Davis przerywa swoją karierę futbolową na czas nieokreślony, by dać swojemu organizmowi odpocząć. Jest to ogromna strata dla Niners i zapewne kilka dodatkowych sacków dla przeciwników Kaepa i spółki.

– Jameis Winston póki co jest rozgrywającym nr 2 w Buccaneers na ich OTA. Lovie Smith powiedział, że w jego drużynie każdy musi na swoje miejsce w składzie zapracować a Winston jest na dobrej ścieżce do tego, by osiągnąć sukces

– Według Adama Caplana, Eagles planują się pozbyć G Evana Mathisa jeszcze przed początkiem sezonu.

– Joe Haden organizuje pokazowy mecz softballu z udziałem gwiazd NFL. W spotkaniu weźmie udział sama śmietanka ligi, zresztą zobaczcie sami:

CFL

– BC Lions zwolnili legendarnego kickera, Paula McCalluma. 45-letni McCallum nie zamierza jednak kończyć kariery.

– Już jutro rozpocznie się preseason najlepszej profesjonalnej ligi futbolu kanadyjskiego (w zasadzie to jedynej) na świecie. Hamilton Tiger-Cats podejmą Ottawa RedBlacks, zaś z sezonem zasadniczym startujemy 26 czerwca, meczem Alouettes-RedBlacks.

PLFA

– Dzisiaj w Toplidze rozegrane zostaną dwa spotkania: Kozły będą gościć LowLanders Białystok, zaś Steelers podejmą Warsaw Sharks. Niestety, nie będą one transmitowane.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *