DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #209

Dzień Dobry

Mimo przerwy między sezonami wokół NFL wciąż sporo się dzieje. Co prawda wydarzenia przypominają bardziej kronikę towarzyską niż zawodową ligę futbolu,ale mimo wszystko dla zmiany nastroju warto się temu przyjrzeć. Przede wszystkim nie milkną echa wniosków do jakich liga doszła przy okazji śledztwa związanego z „deflategate”. Nie tylko Jacksonville Jaguars mają pecha z zerwanymi więzadłami w kolanach. Teddy Bridgewater umacnia więzi z fanami. Po szczegóły zapraszamy niżej.

NFL

– Nagonki na Toma Brady’ego w związku z aferą spuszczania powietrza w piłkach ciąg dalszy. Wczorajszy dzień pod kątem presji na MVP ostatniego Super Bowl wygrała redakcja gazety Daily News. Opiniotwórczy dziennik we wczorajszym wydaniu poświecił bardzo dużo miejsca Tomowi Brady’emu, jego Patriots i temu dlaczego jest tak łatwo nienawidzić jest ekipę z New England. Oprócz kilku dość banalnych wniosków dziennikarzom nie zabrakło także poczucia humoru, a jedna ze stron wczorajszego numeru mówi w tym względzie wiele

Daily News nigdy nie owija w bawełnę

Daily News nigdy nie owija w bawełnę

– Pierwszoroczniacy w NFL nie mają za sobą dobrego tygodnia. Po tym jak na jednym z treningów w Jacksonville Dante Fowler Jr zerwał więzadła w kolanie, a Randy Gregory zasłabł na murawie boiska Dallas Cowboys tym razem nieszczęście spotkało nowego zawodnika Denver Broncos. Wybrany w trzeciej rundzie tight end Jeff Heuerman podzielił los swojego kolegi z ekipy Jaguars. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa nadchodzący sezon dla zawodnika jest stracony.

– Teddy Bridgewater wpadł na świetny pomysł. Postanowił zrobić niespodziankę jednej z uczennic z Louisville i poszedł z nią na bal kończący naukę w szkole. Mina kolegów wspomnianej Ashley Davis musiała być bezcenna.

Teddy Bridgewater królem balu?

Teddy Bridgewater królem balu?

– Johnny Manziel naprawia swoją reputację. Od dwóch tygodni podobno trenuje bardzo intensywnie czym zaskarbia sobie sympatię Johna DeFilippo, nowego koordynatora ofensywy. Według DeFilippo ostatnie dwa tygodnie to w wykonaniu Manziela „czysty i idealny” profesjonalizm, Oby tak dalej.

– Nowy Marshawn Lynch? Wybrany z 95 numerem przez Washington Redskins Matt Jones według generalnego manadżera Scota McCloughana już teraz bardzo mocno przypomina obecnego running backa Seattle Seahawks. McCloughan stwierdził, że bardzo fizyczny i kontaktowy styl biegania Jonesa może go doprowadzić przynajmniej do zdobycia posady pierwszego biegacza w Waszyngtonie kosztem Alfreda Morrisa.

Jones to bardzo ciekawy i silny running back

Jones to bardzo ciekawy i silny running back

PLFA

W kolejnej serii spotkań Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego za nami już dwa spotkania. W Szczecinie tamtejsza Husaria poradziła sobie z zespołem Sharks z Warszawy wygrywając 47:35. W szeregach Husarii brylował James Williams, autor dwóch przyłożeń oraz cornerback Denis Czarzasty. Z kolei w meczu pomiędzy Lowlanders Białystok, a Seahawks z Gdyni górą okazali się ci drudzy wygrywając po zaciętym spotkaniu 32:35. Na największe brawa po stronie wygranych zasłużył linebacker Michał Garbowski.

Wojciech Lehmann

About Wojciech Lehmann

Futbolem amerykańskim zaineteresowany od 2003 roku. Od tamtej pory mocno rozczarowany kibic zespołu Tampa Bay Buccaneers. Pasjonat gry formacji defensywnych, zwłaszcza zawodników z pozycji cornerback i safety. Futbolowi idole to Ray Lewis, Lawrence Taylor, Deion Sanders i Rod Woodson. Aktywnie zaangażowany także wydarzenia z aren koszykarskich i siatkarskich.

Dodaj komentarz