Dzień Dobry Football #171

Dzisiaj w DDF kolejne informacje z trwającej Free Agency, a także plotki o tym, jakoby jeden z bardzo medialnych zawodników NFL miał w przyszłym sezonie nie zagrać ani jednego meczu.

NFL

-Darren McFadden, wieloletni RB Raiders, uzupełnia właśnie lukę po DeMarco Murrayu w Cowboys. McFadden  będzie Kowbojem przez dwa lata, jednak nie wydaje mi się, żeby dawał tyle w grze co Murray.

rs_634x1024-140121153738-634-Mike-Wallace-dolphins.ls.12114– Mike Wallace, zmienia słoneczną Florydę na mroźną Minnesotę. WR Dolphins, który w zeszłym sezonie wykręcił 862 jardy i 10 przyłożeń, kilka zdobytych w nieco ekwilibrystyczny sposób. Vikings musieli dać za Wallace’a tylko 5 rundę Draftu, co wydaje się niską ceną, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Wallace bardzo obciąża swoim kontraktem salary cap (10 mln w tym roku i po 11,5 w dwóch następnych). Dolphins wcześniej pozyskali od Świętych Kenny’ego Stillsa, w zamian za LB Dannella Ellerbe i 3 rundę Draftu.

– Ben Roethlisberger przez kolejne 5 lat będzie rozgrywał akcje w Pittsburghu. Nowy kontrakt zapewne będzie jego ostatnim, gdyż gdy będzie on dobiegał końca, „Big Ben” będzie miał już 37 lat na karku.

– Percy Harvin, zdobywca Super Bowl z Seahawks, szybko zakończył przygodę z Jets i przechodzi do rywala z dywizji. Podpisał kontrakt z Buffalo Bills na jeden sezon, za który dostanie 6 milionów.

– Saints po ostatnich czystkach, osłodzili kibicom ten offseason pozyskaniem CJ Spillera. Nie wiadomo jeszcze co z Markiem Ingramem, jednak gdyby zdecydował się dalej grać dla Świętych, stworzyliby ze Spillerem solidny duet.

– St Louis Rams podpisując Nicka Fairleya skompletowali swoją D-Line, która teraz jest chyba najgroźniejszą tego typu formacją w lidze. Za jeden sezon gry dostanie on 5 milionów dolarów.

– Brian Orakpo, LB Redskins, zmienia stolicę na Music City. Doświadczony zawodnik będzie wzmocnieniem dla defensywy Titans, która w zeszłym roku radziła sobie, mówiąc delikatnie, nie najlepiej. Za 4 lata gry Orakpo dostanie 32 miliony, z czego 13.5 jest gwarantowane. Titans podpisali także nowe kontrakty z DE Karlem Klugiem, K Ryanem Succopem i LB Derrickiem Morganem, a dodatkowo pozyskali z Chiefs TE Anthony’ego Fasano.

– Informator z otoczenia Johnny’ego Manziela donosi, że QB Browns nie zagra ani jednego spotkania w tym sezonie.

– Wg Howarda Eskina i jego źródeł, Redskins są gotowi wybrać Marcusa Mariotę, jeżeli tylko ten dotrwa do piątego wyboru. Informacja ta nie dziwi, jeżeli weźmiemy pod uwagę postawę szklanego RGIII w poprzednim sezonie i jego zmienników.

– DeAngelo Williams, który przez ostatnie lata reprezentował Pantery z Karoliny Północnej, teraz zmieni otoczenie na hutniczy Pittsburgh.

PLFA

– Już dzisiaj Tychy Falcons rozegrają na Słowacji sparing z zespołem Trnava Bulldogs, dwukrotnym Mistrzem Słowacji i brązowym medaliście poprzedniego sezonu czeskiej ligi.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *