DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #168

Dziś w Dzień Dobry Football kolejne zmiany kadrowe  w NFL, zmiana przepisów w NCAA oraz nowe logo PLFA. Zapraszamy!

NFL

Drużyna Philadelphia Eagles doszła do porozumienia w sprawie przedłużenia o cztery lata kontraktu z outside linebackerem Brandonem Grahamem, który w przeciągu tego okresu zarobić ma 26 milionów dolarów. Graham, który w głównej mierze zastąpić będzie miał zwolnionego niedawno Trenta Cole’a w skutek nowego kontraktu zagwarantowane ma 14 milionów dolarów.

Brandon Graham pozostaje w Eagles!

Running back Frank Gore, który teoretycznie miał mieć już podpisany kontrakt z Eagles rozważa jednak związanie się z drużyną Indianapolis Colts, która według kilku źródeł miała zaoferować mu lepsze pieniądze. Zniesmaczenie fani Eagles już podziękowali „swojemu” running backowi.

Jermey Parnell podpisał pięcioletni kontrakt warty 32 miliony dolarów z Jacksonville Jaguars. Ofensywny liniowy w zeszłym sezonie reprezentował barwy Dallas Cowboys.

Kolejnym wzmocnieniem Jaguars będzie najprawdopodobniej tight end Julius Thomas, który w najbliższym czasie ma podpisać kontrakt.

Skład Jaguars zasili także defensywny liniowy Jared Odrick, który w minionym sezonie reprezentował barwy Miami Dolphins.

Guard Mike Iupati zasili skład Arizony Cardinals. Szczegóły nowego kontaktu nie są jeszcze znane.

Will Blackmon dołączy do Seattle Seahawks. 30 letni cornerback najprawdopodobniej podpisze krótkoterminowy kontrakt, który nie będzie za bardzo obciążał salary cap.

Jednoroczny kontrakt z Caroliną Panthers podpisał skrzydłowy Brenton Bersin.

Skrzydłowy Brian Hartline doszedł do porozumienia z włodarzami Cleveland Browns w sprawie dwuletniego kontraktu wartego 6 milionów dolarów.

Cincinnati Bengals przedłużyli o dwa lata kontakt z kickerem Mikem Nugentem, który zarobić ma około 5 milionów dolarów.

Pittsburgh Steelers przedłużyli o trzy lata kontrakt z Arthurem Moatsem, który przez ten czas zarobić ma 7,5 miliona dolarów.

Dodatkowo w składzie Steelers jeszcze przez dwa lata pozostanie tight end Matt Spaeth, który również zgodził się przedłużyć swój kontrakt.

Szczęścia natomiast nie miał defensywny liniowy Brett Keisel, który po 13 latach gry w barwach Pittsburgh Steelers został zwolniony. Keisel kilka dni temu potwierdził, że zamierza wybiec na boisko w sezonie 2015.

Brodaty Brett Keisel zwolniony ze Steelers.

Houston Texans przedłużyli kontrakt z rozgrywającym Ryanem Mallettem i we wtorek mają zamiar podpisać kontrakt z kolejnym rozgrywającym Brianem Hoyerem.

Texans oficjalnie również rozwiązali kontrakt ze skrzydłowym Andre Johnsonem, który przez 12 lat reprezentował ich barwy.

St. Louis Rams zwolnili ofensywnego liniowego Jakea Longa oraz centra Scotta Wellsa. Ruch ten pozwolił zwolnić ponad 12,5 miliona dolarów w salary cap.

New England Patriots nie mają zamiaru płacić 20 milionów dolarów cornerbackowi Darrelleowi Revisowi, który w skutek tej decyzji od dzisiaj jest wolnym agentem. Patriots mimo wszystko zamierzają w dalszym ciągu rozmawiać z Revisem w sprawie nowego kontraktu. Zainteresowana Revisem jest także ekipa… New York Jets.

Patriots pozwolą również spróbować swoich sił na rynku wolnych agentów cornerbackowi Brandonowi Brownerowi, którego kontrakt kosztowałby ekipę z Foxborough 6,5 miliona dolarów.

Pro Bowler Brandon Fields najprawdopodobniej zostanie zwolniony z Miami Dolphins. Ruch ten pomógłby zaoszczędzić 3,1 miliona dolarów w salary cap.

Linebacker Arizony Cardinals Alex Okafor został aresztowany i oskarżony przez policję z Austin w Texasie.

Linebacker San Francisco 49ers Patrick Willis rozważa przejście na sportową emeryturę w wieku 30 lata.

Czy Patrick Willis zakończy karierę?

NCAA

Władze NCAA poinformowały wczoraj, że od nadchodzącego sezonu zawodnicy nie będą mogli w trakcie trwania spotkań podwijać jersey, by eksponować swoimi mięśniami brzucha. W przypadku gdy któryś z zawodników zdecyduje się na taki ruch nie będzie on mógł wybiec na boisko do póki nie uporządkuje swojego jersey’a.

PLFA

Wczoraj włodarze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego opublikowali nowe logo, którego autorem jest Dominik Pacholczyk laureat konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polski Związek Futbolu Amerykańskiego. Nowego logo PLFA prezentuje się następująco…

Nowe logo PLFA.

Więcej informacji na temat nowego log znajdziecie na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Dzisiaj z kolei na stornie PLFA pojawił się długo wyczekiwany harmonogram rozgrywek PLFA II, które rozpoczną się już 27 czerwca i trwać będą aż do 25 października. Cały harmonogram znaleźć możecie również na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *