Dzień Dobry Football #144

Pierwsza sobota bez NFL przyniosła nam kilka więcej, lub mniej ciekawych informacji. Raiders mają nowego DC, zaś Rice przyznał się do gry z niedozwoloną substancją na rękawicach. Oprócz tego kilka newsów z NCAA i CFL. Zapraszamy.

NFL

Ken Norton Jr

Ken Norton Jr

– Oakland Raiders zatrudnili nowego koordynatora defensywy. Został nim Ken Norton Jr., były trener linebackerów w Seahawks i USC Trojans.

– Jerry Rice, legendarny skrzydłowy San Francisco 49ers, przyznał się, że w trakcie swojej przeszło 20-letniej kariery używał „stickum”, czyli preparatu poprawiającego przyczepność. Ze „stickumem” na dłoniach znacznie łatwiej jest złapać piłkę, a preparat ten w 1981 roku został zakazany przez władze ligi.

– Chevrolet przekaże samochód, który Brady dostał za nagrodę MVP Super Bowl, Malcolmowi Butlerowi. Gdyby nie Butler prawdopodobnie trofeum zdobyliby Seahawks, więc Brady uznał, że to jemu należy się auto. Chevrolet także pokazał klasę, ponieważ samochód przekazał od razu Butlerowi, dzięki czemu Brady uniknął podatku od darowizny.

– Posypały się kary za bójkę stoczoną przez graczy Patriots i Seahawks pod koniec tegorocznego Super Bowl. Bruce Irvin musi zapłacić 10000 dolarów, zaś Bennett, Gronkowski i Hoomanawanui po 8 268 dolarów każdy.

– Texans zmieniają nawierzchnię na NRG Stadium z rolkowanej na naturalną. Ma to zmniejszyć liczbę kontuzji.

– Pojawiły się plotki, jakoby Ndamukong Suh miał przejść do byłych mistrzów NFL z Seattle. Zainteresowanie Suhem wykazali także Raiders.

– LeGarrette Blount podczas parady mistrzowskiej pozował z koszulką wyśmiewającą Marshawna Lyncha. Jednakże…

10685574_873134002733289_6626031329311558491_n

NCAA

– Auburn postanowiło pójść drogą Jacksonville Jaguars i zamontują na swoim stadionie gigantyczny telebim o wymiarach 190 na 57 stóp. To daje przekątną 2380 cali.

– Jim Harbaugh zatrudnił matkę obecnego gracza uczelni Stanford, CB Wayne’a Lyonsa. Od razu pojawiły się plotki o rzekomym przejściu Lyonsa na Uniwersytet Michigan.

CFL

– Trener skrzydłowych Saskatchewan Roughriders, Jason Tucker, od nowego sezonu będzie pracował dla Tennessee Titans.

– Jerome Messam, RB Roughriders, przedłużył kontrakt z klubem z prowincji Saskatchewan. Na razie brak informacji o szczegółach umowy.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

4 thoughts on “Dzień Dobry Football #144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *