CFL – Podsumowanie 4. Kolejki

Alouettes w tarapatach, Roughriders na fali a Greg Wojt wraz ze swoim zespołem przegrywa mecz do zera. Zapraszam na podsumowanie czwartej kolejki zmagań w Kraju Klonowego Liścia

Powrót Mistrzów ?

Toronto Argonauts co prawda zwyciężyli z Winnipeg Blue Bombers 35:19, poprawiając swój bilans z 1-2 na 2-2 i wychodząc na prowadzenie w Dywizji Zachodniej. Mimo tego zespół z Toronto jest jeszcze daleko od formy którą prezentował w zeszłym roku. Gdyby nie przyzwoite pierwsze trzy kwarty, Argos przegraliby ten mecz. Dlaczego? Gracze z Toronto prowadzili 31:6 i zbyt wcześnie „zakończyli” ten mecz w swoich głowach. Tymczasem formacja ofensywna  Blue Bombers nie próżnowała i zmniejszyła straty do 16 punktów. Bombers wygraliby ten mecz, gdyby czwarta kwarta trwała chociażby 10 minut dłużej. Ponadto Argonauts zwolnili jednego z architektów zeszłorocznego sukcesu – Brandon Isaac, linerbacker który w tamtym sezonie zanotował 43 tackles i 4 sacki, został zwolniony mimo tego, że w tym sezonie notował średnio 4 tackles na spotkanie.

Pożar w Quebecu

Czarno maluje się przyszłość Alouettes i Tony’ego Calvillo jeżeli chodzi o ewentualne zwycięstwo w Pucharze Grey’a. Aby w nim zwyciężyć trzeba prezentować co najmniej równy poziom, a Frankofoni powoli sięgają dna. Ich kolejna porażka z osłabionymi brakiem Drew Tate’a Stampeders, pokazuje jak wiele muszą jeszcze zrobić. Mieli świetny początek, a pierwszą kwartę wygrali 24:0. Były to ich ostatnie punkty w meczu nie licząc field goala w czwartej kwarcie. Calgary Stampeders z kolei pokazali, że nawet bez Tate’a są w stanie osiągnąć sukces.

Chwiejny kajak Eskimosów

Najciekawsze spotkanie mogliśmy oglądać w Vancouver gdzie miejscowi Lions rywalizowali z Edmonton Eskimos. Eskimosi są w tym sezonie nieprzewidywalni. Potrafią w pięknym stylu zwyciężyć nad Tiger-Cats, by tydzień później polec z kretesem w meczu z Lions. W drugim meczu tych drużyn mieliśmy  wspaniałe widowisko z wieloma zwrotami akcji. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli BC Lions 31:21.

Egzekucja w Reginie

Inaczej nie można tego nazwać. Tiger-Cats zostali rozstrzelani przez Saskatchewan Roughriders. Darian Durant gra swój najlepszy sezon w karierze. „Perfekcyjnego sezonu” raczej nie ugra, ale pierwsze miejsce na wschodzie jest na pewno do wzięcia. Tymczasem w Hamilton nad klubem Ti-Cats zbierają się coraz ciemniejsze chmury. Bilans 1-3 i kontuzja najlepszego slotbacka w drużynie – Dave’a Stali powoduje, że Tygrysy będą walczyły o miejsce w Play-offach do samego końca. Dodatkowo drużyna z Hamilton zwolniła dwóch weteranów defensywy : Markeith’a Knowltona i James’a Patricka