Czy Ravens są w stanie powtórzyć wyczyn sprzed roku?

ravensNadchodzący sezon wcale nie musi być słaby w wykonaniu ekipy prowadzonej przez Johna Harbaugh.

Wiele już zostało powiedziane w tej kwestii, Flacco otrzymał zbyt duży kontrakt, defensywa traci swój „kręgosłup”, a przecież taki jest sport. Kiedy kilku schodzi ze sceny, na jego miejsce jest dziesięciu kolejnych, którzy walczą o miejsce w rosterze.

Przed nami jeszcze mecze presezonu, po których wykrystalizuje się pierwszy skład i bezpośredni zmiennicy, ale zanim to nastąpi, trzeba wlać odrobinę nadziei w serca Kruków. Poniżej krótkie zestawienie w dziesięciu punktach, na co/kogo kibice Ravens powinni liczyć w nadchodzącym sezonie:

1) Joe Flacco

Playoffy, to czas w którym oddzielamy mężczyzn od chłopców i Joe w ubiegłym sezonie pokazał, po której stronie się znajduje. Niekwestionowany lider formacji ofensywnej, grał jak profesor na swojej pozycji, prowadząc drużynę do upragnionego zwycięstwa w SB. Jeżeli 28-latek w dalszym ciągu zachowa zimną głowę, to brak Anquana Boldina nie będzie w żaden sposób odczuwalny, a granica 4 000 jardów jest jak najbardziej do zdobycia.

2) Torrey Smith

Jeżeli mamy dobrego QB, to do pełni szczęścia brakuje tylko WR, który zapewni odpowiednią zdobycz w akcjach górą. Bardzo dużym plusem Torrey’a Smitha jest systematyczność. Jak zerkniemy na jego staty, to widzimy dwa sezony w NFL rozegrane na równym poziomie. 49 złapanych podań i 855 zdobytych jardów przed rokiem, a w sezonie debiutanckim w zawodowej lidze złapał 50 podań na łączną odległość 841 jardów. Smith, jest gotowy na to, aby stać się wiodącą postacią w akcjach górą Ravens i granica 1000 jardów powinna pęknąć w nadchodzącym sezonie.

3) Ray Rice

Człowiek orkiestra w ofensywie Kruków. RB ekipy z Baltimore, potrafi wziąć na siebie rozgrywanie przede wszystkim akcji dołem, ale i też górą, akcja w meczu z San Diego wg mnie to absolutny top 3 poprzedniego sezonu. Ubiegłoroczna zdobycz 26-latka, to 1,143 jardy po akcjach dołem i 478 jardów po akcjach górą. W nadchodzącym sezonie spokojnie może mierzyć w wynik 1,500 jardów dołem i około 550 jardów górą .

4) Ofensywa

Tutaj mówi się nawet o zdobyczy w granicach 9,200 jardów. Jeżeli taki wynik osiągną gracze Ravens całościowo w ofensywie, to ze spokojem powinni przystąpić do fazy playoffs, a może czegoś więcej. Wynik, realny do zdobycia.

5) Justin Tucker

Kogoś takiego na pozycji Kickera, ekipa z Baltimore potrzebowała. Jako debiutant, były gracz College Texas zaliczył 30 celnych kopnięć na bramkę przeciwników z pola na 33 próby. Chyba wszyscy pamiętamy nieudane uderzenie na bramkę w meczu z Patriots. Ten sezon był inny. Młody zawodnik w jednym z wywiadów powiedział: „Dlaczego mam się stresować podczas czynności, którą kocham wykonywać? Ona sprawia mi radość.” Nic dodać, nic ująć.

6) Terrell Suggs

Wszyscy wiemy jaką wartość do formacji defensywnej wnosi zawodnik z College’u Stanowego Arizony. Jak tylko zdrowie dopisze, to na pewno będziemy świadkami dwucyfrowej ilości sacków. Mimo, iż w poprzednim sezonie tylko dwa razy bezpośrednio powalił QB z piłką, to średnia w przeciągu całej kariery w NFL jest na dobrym poziomie. Jeżeli 30-latka ominą kontuzję w nadchodzącym sezonie, to rozgrywający przeciwników mogą „liczyć” na dużą presję ze strony OLB.

7) Jeżeli zostajemy już przy front7, to…

Przynajmniej 60 sacków zdobytych przez defensywę Ravens możemy się spodziewać w nadchodzącym sezonie. Front7 wygląda imponująco: wspomniany wcześniej najlepszy zawodnik defensywny w 2011 roku, Terrell Suggs, nowy nabytek z Denver, Elvis Dumervil, Haloti Ngata, Chris Canty, Pernell McPhee, Courtney Upshaw gwarantują bardzo dużą presję na rozgrywającym przeciwników.

8) Ofensywa w ogólnej klasyfikacji

Wspomnialiśmy już wcześniej o topowych graczach ofensywy i o zdobyczy jardowej jaki ogólnie powinna ofensywa Kruków odnotować, ale jak to się ma do całej ligi? Ubiegłoroczna zdobycz 352.5 jardów na mecz plasuje ofensywę prowadzoną przez Joe’a Flacco na 16 miejscu. Warto wspomnieć, że w 2008 roku ekipa ze stanu Maryland zajęła 13 lokatę z wynikiem 351.2 jardy na mecz.

9) Dennis Pitta

Jeden z tych, na którym zawsze można było polegać w grze górą podczas sezonu 2012. 61 złapanych podań mówią same za siebie. Pod tym względem 28-latek, był drugi w swojej ekipie. Po tym jak drużynę opuścił Anquan Boldin możemy się spodziewać jeszcze większej eksploatacji gracza z pozycji TE. Mówi się nawet o pobiciu rekordu złapanych podań. Todd Heap, w 2005 złapał 75 podań.

10) Bernard Pierce

Ponad 100 akcji przeprowadzonych dołem przez debiutanta przy takim zawodniku jak Ray Rice musi budzić respekt. Były zawodnik College Temple, to świetny backup dla naszego „Człowieka Orkiestry”. W nadchodzącym sezonie możemy być świadkami ciekawej mieszanki, ogranego już na boisku NFL Ray’a Rice’a i młodego Bernarda Pierce’a.

Powyższe zestwienie pokazuje, że nie powinniśmy skreślać drużyny z M&T Bank Stadium przed startem sezonu.

Tomasz Piątek

About Tomasz Piątek

Na nfl24 od 2010 roku. Jak sam mówi: „Zainteresowanie futbolem pojawiło się zupełnie przez przypadek… jak w amerykańskim filmie i przerodziło się w prawdziwą miłość." Wg znajomych powinien urodzić się w innej strefie czasowej. Fan warsztatu trenerskiego Dicka LeBeau i Nicka Sabana. M.in. autor corocznego cyklu na temat prospektów z NCAA: „O Nich już jest głośno”.

4 thoughts on “Czy Ravens są w stanie powtórzyć wyczyn sprzed roku?

  1. Według mnie Ravens zajmą trzecie miejsce w AFC North(za Bengals i Steelers). Pomimo wielu atutów zawodnicy z Baltimore będą musieli zmierzyć się z większą presją(szczególnie kibice mają wysokie oczekiwania wobec Flacco), oraz poradzić sobie ze stratą Boldina. Ponadto Ravens mają trudniejszy terminarz niż np. Bengals.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *