Muzyczne gwiazdy Super Bowl

Ostatni mecz sezonu to nie tylko czysto sportowe emocje, ale również muzyka, która odgrywa równie ważną rolę, co samo spotkanie. Kogo w tym roku usłyszymy?

Miasto Phoenix największym wydarzeniem futbolowym na świecie zacznie żyć od jutra, kiedy to zaczną się pierwsze imprezy przygotowujące do tego wydarzenia. Program jest naprawdę bogaty, bo w przeciągu 4 dni mieszkańcy i kibice mają do wyboru aż 34 koncerty w różnych częściach miasta. Zobaczyć będzie można takie zespoły jak: Zac Brown Band, Imagine Dragons, Fall Out Boy, Rihanna, Pitbull, czy Calvin Harris. Całą rozpiskę możecie znaleźć pod adresem umieszczonym w linku.

Jeszcze ciekawsze widowisko zapowiada się na stadionie, co będziemy mogli obejrzeć podczas transmisji. Przyjemność odśpiewania hymnu będzie miała Idina Menzel, która już raz zmierzyła się z tym zadaniem w Major League Baseball podczas meczu gwiazd:

To niesamowite uczucie. Od zawsze miałam ogromny sentyment do takiej roli, szczególnie, kiedy usłyszałam hymn w wykonaniu Whitney Houston, czego nie zapomnę do końca życia. Kiedy byłam mała marzyłam, aby stanąć na jej miejscu, ale nie sądziłam, że kiedyś może się to zdarzyć naprawdę. – mówiła w pełni podekscytowana w rozmowie z azcentral.com.

Piosenkarka jest znana przede wszystkim z popularnego serialu „Glee”, gdzie zagrała Shelby Corcoran, biologiczną matkę głównej bohaterki Rachel Berry. Ponadto w 2007 zagrała w filmie Zaczarowana. W 2013 użyczyła głosu królowej Elsie w animacji studia Walta Disneya „Kraina Lodu”.

Mimo wszystko główną atrakcją i prawdziwą „wisienką na torcie” jest Pepsi Super Bowl XLIX Halftime Show. Podczas niego na scenie zobaczymy Katy Perry i Lenny’ego Kravitza, który będzie jej towarzyszył.

To dla mnie ogromne wyróżnienie i jestem naprawdę szczęśliwa. To jak spełnienie dziecięcych marzeń i ukoronowanie mojej ciężkiej pracy. (…) Moje show na ogół trwa ponad dwie godziny, a tutaj mam tylko 12 minut, więc zagram pewnie te najbardziej popularne utwory, jak „Roar”, czy „Firework”. Nie pokażę wszystkich swoich „kart”, ale chociaż namiastkę. – wyznała w jednym z wywiadów.

Rok temu Bruno Marsa i Red Hot Chilli Peppers oglądało ok. 115 milionów widzów, więc dla obu będzie to największy koncert w życiu. Pomimo wieloletniego doświadczenia, to właśnie Super Bowl wywołuje najwięcej tremy i zdenerwowania przed występem. Dlaczego to właśnie Kravitz został zaproszony przez Katy do występu? Swoją decyzję tłumaczy tym, że Lenny to po prostu prawdziwa ikona, której nie może zabraknąć na największej imprezie tego roku, a sama jest jego wierną fanką.

Po za tym piosenkarkę często porównuje się do Kravitza, czasem oskarżając ją o to, że jej piosenki brzmią niemal identycznie jak jego. Na YouTubie można znaleźć nawet porównania, jak chociażby to („Fly Away” vs. „Wide Awake”):

Kto wie, może artyści zagrają wszystkim „na nosie” i wystąpią z podobnym mixem?

Bez wątpienia przed nami noc pełna muzycznych wrażeń, która na pewno nikogo nie zawiedzie. W końcu to Super Bowl, gdzie gwiazdy zazwyczaj notują albo szokujące wpadki albo genialne występy.

A tak to wyglądało rok temu:

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

5 thoughts on “Muzyczne gwiazdy Super Bowl

  1. jak dla mnie jedno z lepszych wykonań hymnu było na początku sezonu 14/15 w Seattle.Ariana Grande na serio zaśpiewała ponad wszystko.

  2. No właśnie koledzy.Również zgadzam sie z waszymi przykładami.Genialne głosy.Amerykański hymn ma to do siebie że można go zaśpiewać na różne sposoby i zawsze brzmi inaczej.A czy to lepiej czy nie ? Tego nie wiem.Niedziela nadchodzi panowie !! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *