McNabb ostatni raz w barwach Eagles

W poniedziałek Donovan McNabb ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę. Dokona tego w barwach Philadelphia Eagles.

Były rozgrywający Eagles ostatni rok spędził poza boiskami NFL, okazjonalnie występując w NFL Network w roli analityka.

W poniedziałek na antenie NBC Sports Radio, McNabb powiedział, że władze Eagles zasugerowały datę 19 września, jako datę oficjalnego przejścia na emeryturę byłego rozgrywającego. Ceremonia odbyć miałaby się podczas 3 tygodnia rozgrywek NFL podczas Thursday Night Football, kiedy to Andy Reid, osoba, która wybrała McNabba z drugim numerem podczas Draftu NFL w 1999 roku, po raz pierwszy powróci na Lincoln Financial Field jako główny trener Kansas City Chiefs.

mcnabb

Donovan McNabb odchodzi na emeryturę jako zawodnik Eagles

Władze Eagles póki co nie wydały żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie oświadczenia McNabba.

Absolwent Syracusejest autorem większości najważniejszych rekordów w historii franczyzy m.in. najwięcej jardów po podaniu (32,873), najwięcej podań na przyłożenie (216), najwięcej kompletnych podań (2,801) i prób podań (4,746). W roku 2010 został on sprzedany do rywala z za miedzy, drużyny Washington Redskins, by rok później zostać sprzedanym do

Minnesoty Vikings, gdzie rozpoczął sześć spotkań zanim jego miejsce zajął młody rozgrywający Christian Ponder, a on sam trafił na ławkę rezerwowych.

W przeciągu jedenastu lat w Eagles, McNabb jako starter wygrał 92 spotkania, przegrywając 49 raz, jedno spotkanie zakończył remisem. Doprowadzając swoją drużynę do sześciu tytułów mistrza dywizji, pięciu meczu NFC Championship Game oraz jednego występu w Super Bowl.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “McNabb ostatni raz w barwach Eagles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *