Hazardowy Super Bowl

Hazard jest nieodłączną częścią futbolu, szczególnie jeśli mowa o Super Bowl.

Bukmacherzy w całych Stanach jak co roku przyjmują zakłady na najróżniejsze typy, związane z Super Bowl.

Możecie zapomnieć o typie na liczbę przyłożeń jakie będzie w stanie zdobyć Peyton Manning, czy tym jaką różnicą punktową zakończy się niedzielny mecz. Kiedy Denver Broncos i Seattle Seahawks przygotowują się do Super Bowl XLVIII, ludzie w całych Stanach obstawiają swoje pieniądze na serię unikalnych zakładów związanych wyłącznie z niedzielnym meczem o tytuł mistrza NFL.

Tegoroczna lista dziwnych i czasem śmiesznych zakładów zawiera między innymi to czy zawodnicy będą płakać podczas hymnu USA, ilę razy usłyszymy słynne „Omaha”, czy będzie padał śnieg i którą z prezenterek stacji Fox zobaczymy jaką pierwszą. Jednak to nie wszystko.

Oto lista 15 dziwacznych zakładów:

 1. Czy Renee Fleming będzie miała na sobie rękawiczki podczas śpiewania hymnu Stanów Zjednoczonych.
 2. Czy Knowshon Moreno będzie płakał podczas hymnu Stanów Zjednoczonych.
 3. Którą prezenterkę stacji Fox zobaczymy na ekranie jako pierwszą? Erin Andrews czy Pam Oliver?
 4. Czy będzie padał śnieg podczas meczu?
 5. Ile razy Peyton Manning powie „Omaha” podczas meczu? Ponad 27.5 czy poniżej 27.5?
 6. Ile razy zostanie usłyszymy „Beast Mode” w trakcie meczu? Ponad 2 czy ponieżej 2?
 7. Czy Richard Sherman zostanie ukarany za niesportowe zachowanie (szydzenie) w trakcie meczu?
 8. Co Bruno Mars będzie miał na głowie na początku swojego występu podczas Halftime Show? Czapkę, kapelusz czy będzie bez nakrycia głowy?
 9. Czy któryś z członków Red Hot Chilli Peppers będzie półnagi podczas występu w ramach Halftime Show?
 10. Czy Michael Crabtree wspomni o Richardzie Shermanie w którymś ze swoich wpisów na Twitterze w trakcie Super Bowl od kickoffu do ostatniego gwizdka?
 11. Ile razy zobaczymy na ekranach telewizorów Eli Manninga (brata Peytona) w trakcie meczu? Ponad 1.5 czy poniżej 1.5?
 12. Ile razy usłyszymy „12th man” w trakcie meczu? Ponad 2 czy poniżej 2?
 13. Czy komentatorzy powiedzą słowo „marihuana” w trakcie meczu?
 14. Czy będą z zasilaniem na stadionie?
 15. Jakiego kolor będzie Gatorade (lub inny płyn), którym zostanie oblany trener zwycięskiej drużyny? Bezbarwna/woda, żółtego, czerwonego, niebieskiego czy zielonego?

Skoro jesteśmy już przy obstawianiu niedzielnego Super Bowl to warto wspomnieć o zakładzie Floyda Mayweathera.

Bokser, który znany jest ze swojego zamiłowania do hazardu postawił 10.4 miliony dolarów na zwycięstwo Denver Broncos (-2). Maywether musi mocno wierzyć w dominację Broncos, gdyż zawarł on również kolejny zakład. Postawił 3 miliony dolarów na prowadzenie Broncos (-.5) do przerwy.

Jeśli Broncos wygrają przynajmniej dwupunktową przewagą Floyda Mayweathera, zwany również „Money” wygra 18,75 miliony dolarów, gdyż kurs na to właśnie zwycięstwo wynosi 1.8.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 thoughts on “Hazardowy Super Bowl

 1. Niektóre pozycję są idiotyczne, ale przecież to finał. Pomimo wszystko numer piętnasty jest najlepszy, może będzie jakiś przeciek…

 2. Kiedyś był fajny przeciek w tenisie. Woźniacki (Wożniacka?) grała gdzieś i prowadząc 1-0 w setach i 5-0 lub 5-1 w drugim secie doznała kontuzji. Wspólnie z trenerem lub masażystą doszła do wniosku, że nie będzie w stanie wyjść na kort i wygrać meczu w następnej rundzie. Gdyby nie poddała się, mecz następnej rundy po prostu by się nie odbył. Aby tego uniknąć Karolina odpuściła i pozwoliłą awansować swej aktusalnej rywalce. I teraz najciekawsze. Dyskusja z masażystą przy prowadzeniu 5-1 odbyła się po polsku i można było ją usłyszeć w TV. W tym czasie kurs na porażkę Woźniackiej był 100 do 1. I kilku zaradnych rodaków zdążyło postawić trochę kasy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *