DZIEŃ DOBRY NFL #117

Ostatnie MNF w tym sezonie i kilka informacji związanych z rozgrywającymi głównymi newsami #117 odsłony DDNFL.

Meczem na szczycie konferencji AFC zakończyliśmy „poniedziałki z NFL” w tym roku. Na Paul Brown Stadium przyjechała drużyna Broncos.

Cios za cios

Śmiało na początku można napisać, że był to mecz, który można pokazać osobie, która zaczyna swoją przygodę z NFL jako „reklamę” i zachętę do oglądania innych spotkań.

Obie ekipy czuły jaka jest „waga” tego spotkania i przez wszystkie cztery kwarty byliśmy świadkami gry cios za cios. Jak nie efektowne PICK-6 w wykonaniu Aquiba Taliba, to Jeremy Hill pokazał, jak przebiec 85-jardów. Obu ekipą potrzebne jest jak najwyższe rozstawienie w konferencji, aby: a) ominąć Wild Card week, b) grać mecze na swoim boisku.

Double A blitz/5 DB’s

Koordynatorzy Bengals w pierwszej połowie meczu pokazali, że poczynania Manninga i spółki można ostudzić stosując odpowiednią taktykę. Front, który niemal przez wszystkie snapy grał Double A blitz skutecznie wywierał presję na doświadczonym rozgrywającym. Do obrony akcji podaniowych delegowano na boisko nierzadko nawet pięciu zawodników secondary, co przełożyło się na wymierny skutek. Oczywiście nawet przy tak szczelnej obronie Emanuel Sanders potrafił znaleźć dwa razy sposób na zapunktowanie, co jako byłem zawodnikowi Steelers sprawiło bardzo dużą radość.

manning-walkoff

Peyton „Hojny w Święta” Manning, nie zaliczy spotkania z Bengals do udanych.

„Xmas gift”

Peyton Manning, zanotował swoje szóste spotkanie w karierze (wliczając playoffy) z 4 INT na swoim koncie. Przyszły Hall of Famer był szczególnie „hojny” w czwartej kwarcie, gdzie najpierw „podarował” sześć punktów gospodarzom, by zakończyć mecz rzutem piłki prosto w ręce Dre Kirkpatricka.

Mecz zakończył się zwycięstwem Bengals: 28 – 37

Porażka Broncos była na rękę Patriots, którzy mają zapewnione pierwsze miejsce w konferencji AFC i mecze u siebie podczas fazy playoff. Natomiast zawodnicy z Denver, aby myśleć o tygodniu wolnym od pracy w styczniu muszą wygrać za tydzień mecz z Oakland lub liczyć na to, że Steelers pokonają Bengals w meczu o pierwsze miejsce w AFC North.

Kolejny rok gry Daltona w Cincinnati i kolejny raz zobaczymy ekipę ze stanu Ohio w playoffach. Czy tym razem uda się podopiecznym Marvina Lewisa wygrać chociaż jeden mecz? Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka tygodni.

Informacje spoza boiska:

– „Zmiana wyjdzie wszystkim na dobre”. Takich słów użył Geno Smith kiedy został zapytany o ewentualną roszadę na stanowisku trenera w obozie Jets. Już zaczęły się spekulacje gdzie w następnym sezonie zobaczymy Rexa Ryana. Mówi się o 49ers, Falcons lub studiu telewizyjnym w roli eksperta.

– Logan Thomas, starterem Cardinals w meczu ostatniego tygodnia przeciwko 49ers. Wydaje się, że Rookie jest ostatnią szansą na udany koniec sezonu. Palmer i Stanton leczą urazy, Lindley kompletnie się nie sprawdził i teraz czas na byłego zawodnika Collegu Virginia Tech.

– Jimmy Clausen, za długo nie pograł jako QB nr 1 w barwach Bears. Jay Cutler, wraca na boisko, a debiutant David Fales będzie jego bezpośrednim zmiennikiem. Powodem jest wstrząs mózgu jakiego nabawił się 27-latek.

– Problemy z kontuzjami rozgrywających, także w drużynie Browns. W meczu przeciwko Ravens na boisko jako QB nr 1 wybiegnie Rex Grossman.

Tomasz Piątek

About Tomasz Piątek

Na nfl24 od 2010 roku. Jak sam mówi: „Zainteresowanie futbolem pojawiło się zupełnie przez przypadek… jak w amerykańskim filmie i przerodziło się w prawdziwą miłość." Wg znajomych powinien urodzić się w innej strefie czasowej. Fan warsztatu trenerskiego Dicka LeBeau i Nicka Sabana. M.in. autor corocznego cyklu na temat prospektów z NCAA: „O Nich już jest głośno”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *