Dzień Dobry Football #529

ddf

Zmiany w Jacksonville Jaguars oraz Houston Texans, dobroczynny Ezekiel Elliot czy niezdecydowany Hue Jackson – czas na Dzień Dobry Football!

NFL

Gus Bradley od niedzielnego wieczoru nie jest już trenerem Jacksonville Jaguars. Tymczasowym trenerem główny Jaguars od wczorajszego popołudnia jest natomiast Doug Marrone, który do tego czasu był asystentem trenera głównego oraz trenerem linii ofensywnej.

Skrzydłowy Cleveland Browns, Terrelle Pryor zerwał ścięgno w palcu podczas niedzielnego meczu przeciwko Buffalo Bills i będzie on musiał poddać się operacji po zakończeniu sezonu. Póki co Pryor będzie grał pomimo kontuzji.

Los Gusa Bradley'a przesądzony

Los Gusa Bradley’a przesądzony

Cornerback Detroit Lions, Darius Slay poddał się wczoraj badaniu rezonansem magnetycznym po którym okazało się, że znowu doznał on kontuzji ścięgna udowego, która może zmusić go do dłuższej przerwy od gry.

Bryce Petty, rozgrywający New York Jets, który w ostatnim meczu dość mocno oberwał od defensorów Miami Dolphins najprawdopodobniej rozpocznie przyszłotygodniowy mecz w roli startera. Po zakończeniu meczu i przeprowadzaniu serii badań okazało się, że Petty ma tylko kilka siniaków.

Brock Osweiler, rozgrywający Houston Texans przyznał, że wcale nie jest zaskoczony tym, że trener Bill O’Brien zdecydował się go posadzić na ławce rezerwowych po 14 meczach w roli startera. „Całkowicie rozumiem dlaczego trener zrobił to co zrobił. Wcale mnie to nie zaskoczyło,” – powiedział Osweiler.

Skoro już przy zmianach na pozycji rozgrywającego w Texans jesteśmy to warto dodać, że trener O’Brien ogłosił wczoraj, że Tom Savage rozpocznie najbliższy mecz przeciwko Cincinnati Bengals.

Właściciel Dallas Cowboys, Jerry Jones potwierdził wczoraj, że zawieszony przez władze ligi defensywny liniowy Randy Gregory powróci do treningów z drużyną w tym tygodniu i zagra w najbliższym meczu. Przypomnijmy, że Gregory został zawieszony na 14 spotkań przez NFL za naruszenie polityki ligi dotyczącej niedozwolonych substancji.

Władze ligi ogłosiły wczoraj, że running back Dallas Cowboys, Ezekiel Elliot nie zostanie ukarany karą grzywny za nadmierną celebrację i wskoczenie do czerwonego kociołka Salvation Army. To dość zaskakująca decyzja ligi, bo jak dobrze pamiętamy zawodnicy w tym sezonie byli już karani za różnego rodzaju celebracje jak chociażby zrobienie popularnego anioła na śniegu. Sam zainteresowany po meczu zapowiadał już że jeśli liga zdecyduje się go ukarać to taką samą kwotę wpłaci na konto fundacji Salvation Army, która, notabene, po 12 godzinach od „wyczynu” Elliota zanotowała ponad 60-procentowy wzrost wpłat (182 tysiące dolarów) dokonywanych online.

icon-16-696x365

Trener Cleveland Browns, Hue Jackson zapytany o to kto będzie pierwszym rozgrywającym jego drużyny w najbliższym meczu powiedział, że póki co nie ma zamiaru żadnego z zawodników mianować starterem i że sytuacja jest otwarta.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz