DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #482 – WYDANIE SPECJALNE NFC WEST I AFC WEST + EXTRA

Dzień Dobry

Ostatnia część wydania specjalnego Dzień Dobry Football to rzut okiem na dywizje NFC West i AFC West. W części ekstra kilka nowych ujęć z Cetniewa, podsumowanie sezonu Jakuba Mazana okiem BoxVideos oraz nowe zdjęcia do projektu grafika NFL24.pl Tomasza Lerczaka. Zapraszamy!

a

Denver Broncos

Emmanuel Sanders wspomina o tym, że chciałby przed sezonem dostać nową umowę, szczególnie że obecna wygasa mu już za 12 miesięcy. Szanse są na to raczej wątpliwe, ale – jak podkreśla sam na twitterze – i tak mu nie będzie brakować motywacji do treningu.

Na treningu pojawił się też nowy/stary talent na pozycji skrzydłowego. Panie Panowie, przed wami Jordan Taylor. Inne ujęcie również tutaj.

Na koniec mamy też podsumowanie obozu treningowego Denver Broncos w 60 sekund.

View this post on Instagram

#BroncosIn60: August 1

A post shared by Denver Broncos (@broncos) on

Kansas City Chiefs

Tak formę robią liniowi – wideo poniżej. Po dwóch tygodniach Erick Fisher, w sezonie debiutanckim jedno z największych rozczarowań draftu 2013 – dodatkowo otwierał nabór z 1. numerem – podpisał nową umowę wiążącą go z organizacją na 6 lat, wartą $63 mln, z czego $40 mln ma gwarantowane.

Czas na najlepsze ujęcie z poniedziałkowego treningu.

A wszystko pod okiem wiernych fanów Chiefs.

View this post on Instagram

Starting them young at #ChiefsCamp 👍

A post shared by Kansas City Chiefs (@chiefs) on

Oakland Raiders

Najważniejsza informacja dla fanów Oakland Raiders ostatnich dni to bez wątpienia pierwszy trening Karla Josepha, którego powrót do zdrowia – jeszcze niedawno – sondowano na wrzesień/październik.

View this post on Instagram

Coach me coach

A post shared by Karl Joseph 🇭🇹 (@k_joseph42) on

Kilka dni temu informowano o tym, że organizacja planuje zwolnić LB Aldona Smitha, ale Reggie McKenzie szybko odciął wszystkie spekulacje. Dodatkowo sam podpisał też nową umowę z organizacją na kolejne cztery lata.

Na koniec kilka ujęć wideo z treningu okiem Raiders TV.

San Diego Chargers

Na treningu Chargers pojawili się wolni agenci, skrzydłowi Lance Moore, James Jones i Brian Hartline. Mówi się, że szczególnie Jones ma duże szanse zostać z ekipą na sezon, co spowodowane jest m.in. kontuzją prawego kolana Stevie Johnsona (EDIT: Jones już podpisał umowę). Nie jest jasne jak długo potrwa przerwa Johnsona, ale prawdopodobnie będzie musiał przejść operację i może nie zdążyć na pierwszy tydzień rozgrywek.

A tak jeden z treningów otworzył 36-letni Antonio Gates.

Jedno z ćwiczeń D-line.

Na koniec wizyta z obiektywem na treningu.

Arizona Cardinals

W Arizonie każdy wie, że w tym roku Cardinals chcą walczyć o najwyższe cele. Jednym z wielu kroków, jakich dokonali od zakończenia ostatnich rozgrywek w tym kierunku, było przedłużenie kontraktu Tyranna Mathieu. Safety na mocy nowej umowy zarobi ponad 60 milionów, na które w ostatnim sezonie wybitnie sobie zasłużył. Czy w najbliższych miesiącach włodarze klubu pożałują aż tak dużego kredytu zaufania dla tego defensora?

https://twitter.com/AZCardinals/status/760946869560147969

San Francisco 49ers

Choć fani 49ers nie mieli w minionym sezonie zbyt wielu powodów do radości, Chip Kelly, nowy szkoleniowiec zespołu wydaje się być zadowolony ze swojej sytuacji na pozycji rozgrywającego. W swoim składzie ma obecnie ma obecnie Blaine’a Gabberta i Colina Kaepernicka i jak stwierdził ostatnio, że nie ma zamiaru oferować kontraktu Nickowi Folesowi, który został ostatnio wolnym zawodnikiem. „Jestem jego fanem, ale nasze jajka są obecnie w koszykach Kapa i Blaine’a” – podkreślił Kelly.

Now walk it out. Pads are on at #49ersCamp

Film zamieszczony przez użytkownika San Francisco 49ers (@49ers)

Seattle Seahawks

Najważniejsze pytanie dręczące fanów ekipy Pete’a Carrolla dotyczy zdrowia dwóch ważnych ogniw ofensywy Seahawks – biegacza Thomasa Rowlsa i Thigh Enda Jimmy’ego Grahama. Obaj doznali urazów w drugiej części minionego sezonu i nie wystąpili w postseason. Teraz jednak biorą pełny udział w treningach, a ich trener przekonuje, że nikt nie trenuje obecnie ciężej od nich.

There were #12sEverywhere on Day 1 of #SeahawksCamp, 2,596 to be exact.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Seattle Seahawks (@seahawks)

Los Angeles Rams

Kibice w Los Angeles z pewnością nie mogą się doczekać Jareda Goffa i Todda Gurley’a w akcji. Nieoczekiwanie media rozpisują się jednak ostatnio o rezerwowym biegającym Rams. Tre Mason najwidoczniej nie trafił z St. Louis do Los Angeles. Młody futbolista zaginął, wiadomo, że w lipcu znalazł się w szpitalu, gdyż jego mamę martwiło jego dziwne zachowanie, ale teraz nikt nie wie, gdzie znajduje się 22-latek.

Tymczasem Goff szlifuje formę na inaugurację rozgrywek…

Extra

  • Kadra zaprasza na otwarte treningi reprezentantów. Kto ma okazję, jest blisko, zapraszamy!

  • Około 13 jednak padało..

  • Podsumowanie sezonu Jakuba Mazana okiem BoxVideos.
  • Nasz grafik Tomasz Lerczak dorzucił nowe zdjęcia do projektu związanego z reprezentacją Polski. Jak się podoba? Zapraszamy do ściągania i opiniowania.

Autor: Karol Potaś i Piotr Stokłosiński.

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

Dodaj komentarz