Dzień Dobry Football #433

Dzień Dobry

Czas na dobre przywitać dzień z futbolem, a dzisiaj przeczytacie o 4583 odcinku telenoweli „New York Jets w poszukiwaniu szczęścia Ryana Fitzpatricka”, końcu kariery utalentowanego safety, ostatnio grającego w Philadelphia Eagles czy o pozyskaniu nowego zawodnika przez Carolina Panthers. Zapraszamy! 😉

NFL

To już pewne. Tegoroczny Pro Bowl zostanie rozegrany w Orlando. O zmianie miejsce rozgrywania Meczu Gwiazd informowaliśmy już jakiś czas temu jednak to dopiero wczoraj odbyła się konferencja prasowa na której władze NFL ogłosiły, że podpisały kilkuletnią umowę [na razie nie wiadomo na ile lat przyp. red.] z miastem Orlando dzięki której to właśnie w tym mieście organizowany będzie coroczny Pro Bowl, a nie jak dotychczas na Aloha Stadium na Hawajach [wyjątkiem był rok 2009 i 2014 kiedy Pro Bowl odbyło się kolejno w Miami i Glendale przyp. red.].

Safety Walter Thurmond ogłosił wczoraj, że zdecydował się zakończyć sportową karierę po zaledwie 6 sezonach w NFL. O takiej ewentualności mówiono już od kilku tygodni jednak to wciąż duże zaskoczenie chociażby dlatego, że Thurmond to 28 latek, który właśnie zakończył najlepszy i najzdrowszy sezon w swojej karierze. Głównym powodem decyzji byłego zawodnika Seattle Seahawks, New York Giants i Philadelphia Eagles jest ponoć zmiana celów życiowych i dbałość o zdrowie.

Trener biegaczy Tampa Bay Buccaners, Tim Spencer zdradził wczoraj, że w trakcie tego offseasonu wraz z Dougiem Martinem będą pracować nad jego problemami z zbyt częstym gubieniem piłek w zeszłym sezonie. „Rozmawialiśmy już o tym i wiemy już nad czym mamy pracować i co poprawić,” – powiedział Spencer.

Znamy kolejne szczegóły kontraktu jaki władze New York Jets zaproponowały w zeszłym tygodniu wolnemu agentowi rozgrywającemu, Ryanowi Fitzpatrickowi. Według Ian Rapoporta z NFL.com, popularny Fitz dostać miał 3 letni kontrakt, warty maksymalnie 36 milionów dolarów wliczając w to wszystkie dodatki. Podstawową pensją Fitzpatricka miałyby być 24 miliony z czego 12 dostał by w pierwszym roku trwania kontraktu, a aż 15 milionów byłoby kwotą gwarantowaną. Kolejne 12 milionów to już dodatki które w trakcie trwania kontraktu rozgrywający Jets mógłby zarobić. Czyżby nieuchronnie zbliżał się koniec telenoweli (czyt. podpis pod nowym kontraktem) z rozgrywającym Harvardu?

Czy obecna propozycja przekona Ryana Fitzpatricka do pozostania w Jets?

To już prawie pewne, że skrzydłowy Chicago Bears, Alshon Jeffery nie podpisze nowego, długoterminowego kontraktu przed startem nadchodzącego sezonu. Przypomnijmy, że włodarze Bears zdecydowali się w marcu oznaczyć swojego skrzydłowego tzw. „franchise tagiem”.

Skrzydłowi New York Jets, Eric Decker i Brandon Marshall pojawili się wczoraj w ośrodku szkoleniowym Jets na dobrowolnych przedsezonowych treningach po tym, jak opuścili zeszłotygodniowe treningi z powodu niezadowolenia z negocjacji jakie trwają nad nowym kontraktem rozgrywającego Ryana Fitzpatricka.

Wiceprezes Dallas Cowobys, Stephen Jones powiedział wczoraj w jednym z wywiadów, że jego drużyna w nadchodzącym sezonie częściej będzie biegać z piłką w obawie o zdrowie rozgrywającego Tony Romo. „Koniec, końców i tak najważniejsze jest zdrowie Tonego. Postaramy się o to by był zdrowy i wrócimy do systemu gry z przed dwóch lat gdzie bardzo często biegaliśmy z piłką, a w tym na pewno pomoże nam Ezekiel Elliott,” – powiedział Jones.

Ofensywny liniowy Buffalo Bills, Seantrel Henderson dostał zielone światło od lekarzy i może powrócić na boisko po tym, jak w trakcie tego offseasonu przeszedł dwie operacje. Przypomnijmy, że Henderson z powodu bólów brzucha zmuszony był opuścić pięć ostatnich spotkań w zeszłym sezonie.

Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka, życzymy wszystkiego najlepszego od całej redakcji NFL24 oraz podobnych prezentów do tego, który dostał 7-letni Parker Cowherd. Te chwile zostaną już z nim na zawsze! 😉

 

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

3 Responses to Dzień Dobry Football #433

  1. Kazoo pisze:

    Darku masz literówkę: „zielne światło”

  2. … [Trackback]

    […] Read More on|Read More|Read More Informations here|There you will find 6773 additional Informations|Infos to that Topic: nfl24.pl/dzien-dobry-football-433/ […]

Dodaj komentarz