Dzień Dobry Football #432

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Footbal: deklaracja Cleveland Browns, szalejący w Eagles Carson Wentz i odnaleziony zaginiony były zawodnik Browns…

NFL

Cleveland Browns planują w nadchodzącym sezonie bardzo często biegać z piłką, taką informację podał wczoraj koordynator gry biegowej Kirby Wilson. „Będziemy drużyną która biega. Wszystko zaczyna się od gry biegowej, nasza linia ofensywna, nasi biegacze, wszystko. Jak powiedział nam trener Hue Jackson, będziemy dominującą, często biegającą drużyną” – powiedział Wilson.

Dion Jordan, pass rusher Miami Dolphins, który nie zagrał w ostatnim sezonie z powodu zawieszenia przez władze NFL [Jordan negatywnie przeszedł testy na obecność narkotyków przyp. red.] zapowiedział wczoraj, że ma zamiar w środę złożyć wniosek o przywrócenie go do NFL. „Nie mam zamiaru zmarnować tej szansy. Nie mogę jej zmarnować […] Chcę grać w football!” – powiedział Jordan.

1

Ostatnie informacje, które płyną do nas z obozu Philadelphia Eagles mówią, że rozgrywający Carson Wentz o wiele szybciej przyswaja sobie ofensywny styl gry Douga Pedersona, trenera Eagles, a to oznacza, że Sam Bradford znowu traci w oczach trenerów jeśli chodzi o walkę o miano pierwszego rozgrywającego Eagles. Jest to tym bardziej dziwne, że przecież Wentz to pierwszoroczniak, a Bradford w NFL jest już od siedmiu lat. Jak zakończy się ta dziwna sytuacja w Filadelfii? Mamy nadzieję dowiedzieć się tego w przeciągu kilku kolejnych tygodni, bo przecież chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie płacić rezerwowemu rozgrywającemu 18 milionów za sezon, z drugiej strony chyba nikt nie zapłaciłby takiej ceny za drugi wybór w drafcie i posadził wybranego w nim zawodnika na ławce rezerwowych.

Pamiętacie Abiola Aborishade, który od ponad miesiąca dzień w dzień stoi przed Gillette Stadium z nadzieją na try outy do drużyny New England Patriots? Otóż Aborishade dalej czeka na swoją szansę ale od niedzieli ma on już wsparcie ze strony skrzydłowego Pittsburgh Steelers, Antonio Browna.

W poniedziałek w New York Post odnotowano, jakoby były zawodnik NFL i zwycięzca Heisman Trophy z Texas A&M – Johnny Manziel – zaginął w Nowym Jorku. Dziś, Greg Rajan z Houston Chronicle zakomunikował, że widziano zaginionego, we wczesnych godzinach porannych, w… nocnym klubie.

Mija dokładnie 1,5 roku od czasu ostatniego występu Knowshon Moreno w NFL. Zawodnik jednak powoli chciałby wrócić do gry mówiąc, że jest już zdrowy i w pełni gotowy. Przypomnijmy, że były zawodnik Broncos i Dolphins w 2014 roku doznał kontuzji kolana (rozdarcie więzadła krzyżowego przedniego) i od tego czasu musiał odpocząć od futbolu.

PLFA

Drużyna grająca w trzeciej klasie rozgrywkowej w naszym kraju – Bydgoszcz Archers – podpisała nowego zawodnika na kolejny sezon, a jest nim JaVaughn Mitchell (DB/WR), były zawodnik Southwestern Oklahoma State University (USA: Division II).

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz