Dzień Dobry Football #405

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Football sensacyjne informacje związane z Draftem i jednym z najlepszych zawodników ligi NFL. Dodatkowo, nowe wieści co do lokalizacji Pro Bowl 2017, zapraszamy! 🙂

NFL

Drużyna Philadelphia Eagles pozyskała wczoraj od Cleveland Browns drugi wybór w tegorocznym drafcie! Browns w skutek tej wymiany pozyskali pięć wyborów, a są nimi wybór z pierwszej rundy (Nr 8), trzeciej rundy (Nr 77) i czwartej rundy tegorocznego draftu (Nr 100) oraz wybór z pierwszej rundy w roku 2017 i wybór z drugiej rundy z roku 2018. Eagles dodatkowo otrzymały wybór z czwartej rundy z draftu w 2017 roku.

To nie koniec sensacyjnych informacji. Jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy zawodnik na swojej pozycji w sezonie 2015, CB Josh Norman, nie założy już barw Carolina Panthers i oficjalnie jest do wzięcia! Oto jego statystyki z sezonu 2015:
Stats DBs 2015 to:
Def TD: 2 (T-1st)
Fumbles forced: 3 (T-1st)
Pass breakups: 14 (T-5th)

Włodarze San Diego Chargers ogłosili wczoraj, że wiele drużyn wykazuje duże zainteresowanie ich trzecim numerem w tegorocznym drafcie. Według ostatnich doniesień, Chargers, jeśli zdecydują się na transfer, będą chcieli uzyskać porównywalnie wiele jak Browns w wymianie z Eagles.

Skoro przy drafcie jesteśmy to warto również zaznaczyć, że drużyna Miami Dolphins okazuje coraz większe zainteresowanie osobą running backa Ohio State, Ezekiela Elliotta. Dużym problemem może być jednak fakt, że Elliott najprawdopodobniej nie będzie już dostępy, kiedy to Dolphins będą wybierać z numerem 13. Czyżby szykowała nam się jeszcze jakaś wymiana?!

Generalny menadżer Buffalo Bills, Doug Whaley dał wczoraj jasno do zrozumienia, że jego drużyna w dalszym ciągu pracuje nad długoterminowym kontraktem dla ofensywnego liniowego, Cordy Glenna, który na początku tegorocznego offseasonu został oznaczony „franchise tagiem”.

Według ostatnich doniesień, rozgrywający Brian Hoyer w niedalekim czasie podpisze kontrakt z nową drużyną. Wśród zainteresowanych usługami Hoyera jest aż 4 do 5 drużyn, w tym obrońca tytułu mistrzowskiego Denver Broncos.

Trenerzy Seattle Seahawks zdecydowali się przesunąć z linii defensywnej Franka Clarka, który w tym sezonie grać będzie jako linebacker.

Tight end New York Giants, Larry Donnell uzyskał zgodę od lekarzy na wznowienie swojej futbolowej kariery po tym, jak w sezonie 2015 doznał kontuzji karku. Tym samym Donnell podpisał wczoraj jednoroczny kontrakt z Giants, dzięki któremu w nadchodzącym sezonie zarobi 1,6 miliona dolarów.

Wczoraj Florida Citrus Sports potwierdziła, że będzie się starała już w sezonie 2017 sprowadzić Pro Bowl do Orlando. „Wierzę, że Orlando to najlepsze miasto, które może gościć Pro Bowl i władze NFL dały nam okazję by tak się stało. Mam nadzieję, że nam się uda” – powiedział dyrektor generalny Florida Citrus Sports, Steve Hogan.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

10 Responses to Dzień Dobry Football #405

 1. mbowski pisze:

  Jak to jest z free agent. Czy Norman z którego zdjęto franchise tag może mimo wszystko pozostać w Panthers czy już nie?

  • Karol Potaś Karol Potaś pisze:

   Teoretycznie jeśli Panthers zaoferują mu ponownie kontrakt i zgodzi się podpisać umowę, to może zostać, ale sądzę, że to nierealne, szczególnie w sytuacji gdy zdjęto franchise tag. Takie przypadki zdarzają się naprawdę rzadko, a więc Panthers na pewno mieli bardzo ważne powody by z niego zrezygnować. Porównał bym je do szans na to, że Tom Brady skończy karierę w Dolphins. Racjonalnie nie ma żadnych, ale teoretycznie jest to możliwe..

   • ikon pisze:

    A to nie jest tak że aby w ogóle zaproponować otagowanemu zawodnikowi długoterminowy kontrakt, muszą zdjąć tego taga?

  • Midgard pisze:

   W 2009 roku Seattle Seahawks właśnie tak zrobili z LeRoy Hillem

 2. Szarlatan pisze:

  Prima Aprilis był trzy tygodnie temu. Nikt Wam o tym nie powiedział?

 3. Karol Potaś Karol Potaś pisze:

  „Tzn, teraz już po ptakach ale pytanie dotyczyło czy Panthers chcąc dać długoterminowy kontrakt Normanowi, mogli to zrobić bez zdejmowania taga czy nie?”

  Jasne, że mogli. Tak Cowboys podpisali długoterminowo Deza Bryanta. Pozdrawiam! 🙂

 4. … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Informations here|Here you will find 58845 additional Informations|Informations on that Topic: nfl24.pl/dzien-dobry-football-405/ […]

 5. Free UK Chat pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More here|Read More|Read More Informations here|There you will find 22968 additional Informations|Informations to that Topic: nfl24.pl/dzien-dobry-football-405/ […]

Dodaj komentarz