Dzień Dobry Football #236

W Ameryce informacyjna susza, ale znalazło się parę godnych uwagi informacji. Ultimatum Deza Bryanta, nowe informacje w sprawie NFL w Wielkiej Brytanii, czy areszt jednego z trenerów Buffalo Bills. W Polsce za to planujemy prawdziwą ekspansję na USA, a to za sprawą trenerów Kraków Kings.

NFL

– Dez Bryant postawił przed włodarzami Dallas Cowboys ultimatum: Albo dojdzie do podpisania nowego kontraktu albo nie pojawi się na obozie przygotowawczym przed sezonem oraz nie zagra w sezonie regularnym. Czy to poskutkuje? Ostateczny termin, w którym powinno dojść do porozumienia to 15 lipca, czyli już za kilka dni.

– Nie tak dawno świat obiegła informacja o współpracy NFL z angielską drużyną piłkarską – Tottenhamem, którego jednym z właścicieli jest właściciel Jacksonville Jaguars. Dziś dowiadujemy się, że NFL zgodzi się na maksymalnie dwa spotkania w roku na nowym obiekcie jednego z klubów Premier League. Dlaczego? Stadion Tottenhamu pomieści mniej kibiców niż Wembley, a więc priorytetem będzie rozgrywanie meczów na tymże obiekcie.
Po za tym Shad Khan będzie chciał zapewne podpisać kolejną czteroletnią umowę z NFL, która upoważni drużynę do rozgrywania jednego „domowego” meczu w Wielkiej Brytanii (w przyszłym roku przeciwko Green Bay Packers).

– Justin Houston usiądzie do nowych rozmów w sprawie kontraktu z Kansas City Chiefs.

– Z ciekawostek: Matka Demaryiusa Thomasa jest jedną z 46 narkotykowych przestępców, których wyroki zostały złagodzone na wniosek Baracka Obamy. Zostanie zwolniona 10 listopada tego roku.

– Czy da się kopnąć celnie na bramkę z 80 jardów? Oczywiście! A dowiódł tego jeden z kickerów Texas Longhorns, którego pewnie możemy spodziewać się w przyszłorocznym Drafcie – Nick Rose.

– Ciekawa statystyka. Kto w NFL dopuścił się najwięcej przechwytów przez ostatnie trzy sezony? New York Giants (58), a tuż za nimi są ich sąsiedzi New York Jets (56) i Chicago Bears (56).
Z drugiej strony najwięcej przechwytów wyłapała defensywa Arizony Cardinals (60), a za nimi Seahawks (59) oraz Bears (57).

– Trener Buffalo Bills od linii ofensywnej został aresztowany w związku z pobiciem jednego z nastolatków, którzy łowili ryby w pobliżu jego domu. Co więcej, Kromer miał do niego powiedzieć, że gdy pójdzie z tą sprawą na policję… zabije jego rodzinę. Czyżby współpraca Aarona z Buffalo zakończyła się szybciej niż zaczęła?

WPTV-Aaron-Kromer_1436737319772_21270821_ver1.0_640_480

PLFA

– Trenerzy Kraków Kings jadą na szkolenie do USA! Dean Paul, który jest trenerem głównym drużyny futbolowej w Ohio Northen University, zgodził się, aby polscy trenerzy wzięli udział w ich sierpniowym obozie treningowym. – Będziemy mogli brać udział we wszystkich treningach i spotkaniach drużyny. Coś w rodzaju cieni podążających za każdym ruchem ich ekipy – opowiada trener główny, Dawid Ostręga. To pierwsza tak bezprecedensowa inicjatywa w naszym kraju. Zamiast sprowadzania importów szkolimy naszych trenerów – oby tak dalej!

– Za to od 9 lipca na trwających mistrzostwach świata seniorów w futbolu amerykańskim na boiskach można oglądać pracę, m.in. polskich sędziów! Dariusza Leoniaka jako Umpire i Krzysztofa Walentynowicza jako Back Judge. – Zaproszenie naszych arbitrów na tak wielką i międzynarodową imprezę jest dowodem, że nasi sędziowie, często niedoceniani w kraju, prezentują światowy poziom – zauważa Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Obaj sędziowali wcześniej mistrzostwa świata juniorów (w tym mecze finałowe): Walentynowicz w 2012, natomiast Leoniak w 2014. Jednym z arbitrów mistrzostw świata kobiet w 2013 była Joanna Tybiszewska. – Cudzych chwalicie, swoich ganicie – przekonuje Stęszewski. Coś w tym jest…

– Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas finałowego meczu futbolu amerykańskiego wdarli się na murawę stadionu, a jeden z nich naruszył nietykalność cielesną pracownika ochrony. Na dwóch pseudokibiców nałożono kary 2 miesiące pozbawienia wolności i 2 letni zakaz wstępu na imprezy masowe. Trzeci z zatrzymanych odpowie za swoje czyny przed sądem, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

– Na koniec prezentujemy kolejny odcinek wspomnień PLFA, który przypomina pierwszy z SuperFinałów na Stadionie Narodowym w Warszawie, w którym mierzyły się drużyny Seahawks Gdynia i Warsaw Eagles. Wówczas po heroicznej walce mistrzostwo powędrowało do Gdyni, podobnie jak przed kilkoma dniami.

http://https://youtu.be/8Df1BmTGllA

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

26 thoughts on “Dzień Dobry Football #236

 1. Powinni coś zrobić z tymi hold outami bo to już wymyka się spod kontroli.

  Co do Rose’a, potężna noga ale zupełnie co innego kopać po snapie, kiedy holder ustawia piłkę tuż przed uderzeniem niż z miejsca. Nieraz futbolówka po kick offie leciała w pobliże bramki

 2. Pingback: Free UK Chat

 3. Pingback: david l marion

 4. Pingback: DMPK in Rats

 5. Pingback: PK screening in mice

 6. Pingback: Tam Coc Tours

 7. Pingback: Teen Chat

 8. Pingback: kiln dried logs

 9. Pingback: purchase to pay system

 10. Pingback: 876careers.com

 11. Pingback: GVK bio sciences hyderabad

 12. Pingback: uniccshop.bazar

 13. Pingback: GVK bio sciences indian company

 14. Pingback: romobile.xyz

 15. Pingback: gvk Biosciences

 16. Pingback: Gvk Bio company info

 17. Pingback: meble dêbowe bia³ystok

 18. Pingback: Gvk bio

 19. Pingback: FREE International Moving Quotes

 20. Pingback: GVK biosciences

 21. Pingback: www.northjerseydryervent.com

 22. Pingback: Digital Marketing Agency in India

 23. Pingback: poker online

 24. Pingback: organizacja eventów dla firm

 25. Pingback: agen judi online sasaqq

 26. Pingback: https://fabricated.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *