DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #193

W dzisiejszym Dzień Dobry Football zdecydowanie więcej informacji z PLFA niż NFL, a w nich wyniki spotkań Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, nowe stroje Tychy Falcons, retransmisja meczu Husaria Szczecin vs. Kozły Poznań, a także informacja o konkursie Panthers Wrocław. Zapraszamy!

NFL

Rekordzista NFL pod względem liczby wybieganych jardów w sezonie, running back Emmitt Smith przyznał w jednym z wywiadów, że w swojej długoletniej karierze zdarzyło mu się grać z wstrząśnieniem mózgu. Co prawda w czas kiedy Smith biegał po boiskach obowiązywały zupełnie inne zasady regulujące ten aspekt gry. Mimo to po lata running back uważa, że gdyby miał wybrać jeszcze raz pomiędzy grą ze wstrząśnieniem, a zejściem z boiska zdecydowałby się grać mimo wszystko, bo taki właśnie jest futbol. „Czy zrobiłbym to jeszcze raz? Tak. Taki jest futbol. W taki sposób zostałem wychowany. Jeśli nie potrafisz grać z bólem, nie możesz uprawiać tego sportu.”

„Jeśli nie potrafisz grać z bólem, nie możesz uprawiać tego sportu.” – Emmitt Smith.

Rozgrywający Seattle Seahawks Russell Wilson powiedział w wywiadzie dla HBO, że nie zamknął jeszcze drzwi przed ideą grania kiedyś jednocześnie w futbol i baseball. “Nigdy nie chcesz zabijać marzeń grania w dwa sporty,” – powiedział Wilson. “Szczerze mówiąc, chciałbym grać w dwa sporty jednocześnie.” A Wy co sądzicie o marzeniach Wilsona i graniach w dwa sporty?

Władze Miami Dolphins myślą jak rozwiązać problem z obsadzeniem pozycji cornerbacka w przyszłym sezonie. Jednym z kroków na pewno jest nadchodzący wielkimi krokami draft w NFL, w którym Dolphins mogą pokusić się o pozyskanie naprawdę dobrej klasy cornebacka dlatego też spotkali się oni z trzema potencjalnymi kandydatami Traem Waynesem z Michigan State, Jalenem Collinsem z LSU i Kevinem Johnsonem z Wake Forest.

PLFA

W rozegranych wczoraj spotkaniach trzeciej kolejki Topligi Kozły Poznań pokonały w Szczecinie tamtejszą Husarię 36:20. Z kolei Seahawks Gdynia przed własną publicznością rozprawili się z Warsaw Sharks 48:18. W PLFA I swoje mecze w ramach drugiej kolejki rozegrały Tychy Falcons, którzy na własnym boisku rozprawili się z Saints Częstochowa 19:2, a ekipa AZS Silesia Rebels na wyjeździe w zaciętym spotkaniu pokonała Tytanów z Lublina 27:22.

Nowe stroje Tychy Falcons. Foto: Jan Jeszke

Wszystkie wyniki spotkań rozegranych w ostatni weekend:

Topliga
Panthers Wrocław vs. Warsaw Eagles 37:14
Zagłębie Steelers vs. Lowlanders Białystok 12:33
Husaria Szczecin vs. Kozły Poznań 20:36
Seahawks Gdynia vs. Warsaw Sharks 48:18

PLFA I

Wilki Łódzkie vs. Cougars Szczecin 27:23
Angels Toruń vs. Seahawks Sopot 7:50
Tychy Falcons vs. Saints Częstochowa 19:2
Tytani Lublin vs. AZS Silesia Rebels 22:27

Retransmisja meczu Husaria Szczecin vs. Kozły Poznań, która z powodu wczorajszych problemów technicznych nie mogła być transmitowana „Na Żywo”.

Wczoraj również sparingowy mecz rozegrali juniorzy Bydgoszcz Archers z Olsztyn Lakers. Zwycięsko z tego spotkania wyszli juniorzy z Bydgoszczy, którzy pokonali młodych zawodników z Olsztyna 12:6.

Szukacie powodów by przyjść na kolejny mecz Panthers Wrocław? Już nie musicie!

Zostań Panterą! Regulamin konkursu pojawi się już za kilka dni na profilu facebookowym Panthers Wrocław.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *