VIII SuperFinał – Moc atrakcji

Futbol amerykański to nie tylko mecz i 22 dwóch naładowanych testosteronem zawodników, futbol amerykański to również pokazy cheerleaderek i parada orkiestry. Podczas VIII SuperFinału nie zabraknie również i tego!

14 lipca na Stadionie Narodowym będziemy mieli okazję zobaczyć bardzo widowiskowe show przygotowane przez dwie grupy cheerleaderek Hasao Show Dance & Cheerleaders i Bell Arto Cheerleaders AWF Warszawa.

Dziewczyny zaprezentują swoje show przygotowane specjalnie na VII SuperFinał, w którym udział weźmie aż 60 cheerleaderek. Od kilku tygodni obie grupy ciężko pracują na treningach, by podczas najważniejszego futbolowego wydarzenia roku wszystko zostało wykonane perfekcyjnie.

Formacja HASAO istnieje od 2001 roku. W skład formacji wchodzą dziewczęta/kobiety i chłopcy/mężczyźni od 7 do 23 roku życia. Organizacja treningów odbywa się w podziale na grupy wiekowe oraz na osiągnięty poziom wytrenowania tanecznego. Formacja HASAO bierze aktywny udział w ważnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych, integracyjnych na terenie całej Polski, kładąc nacisk na opiekę i bezpieczeństwo uczestniczących w nich tancerzy. HASAO jest pierwszą formacją cheerleaders kibicującą Reprezentacji Polski w piłce nożnej dodatkowo tańczy i kibicuje Legii Warszawa na meczach ligowych, pucharowych oraz towarzyskich nieprzerwanie od marca 2003 roku.

Wiosną 2006 roku HASAO rozpoczęło współpracę z Polskim Związkiem Futbolu Amerykańskiego i stało się oficjalną formacją cheerleaders zagrzewającą do walki i zwycięstw warszawską drużynę futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles.

Bell Arto Cheerleaders to, istniejąca od końca 2009 roku, grupa atrakcyjnych tancerek i akrobatek. Założycielką i choreografką grupy jest znana w kraju i za granicą uczestniczka musicali teatralnych, aktorka kabaretowa, ale przede wszystkim wieloletnia cheerleaderka – Aneta Bałon.

Ideą grupy jest uświetnianie największych widowisk sportowych oraz kreacja i organizowanie opraw artystycznych imprez o charakterze sportowym. Bell Arto łączy pasję i radość pięknego, pełnego energii i zmysłowości tańca z profesjonalizmem przygotowania każdego elementu choreografii.

Grupa od roku 2012 współpracuje z Warszawską drużyną futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles. Jednak Eagles to nie jedyna drużyna która wspiera Bell Arto Cheerleaders. Dziewczyny zobaczyć można m.in. na meczach Tauron Basket Ligi – AZS Politechnika Warszawska, Plus Ligi Siatkówki – AZS Politechnika Warszawska, siatkówki plażowej, czy podczas rozgrywek piłki nożnej i gal sportów walki (m.in. MMA, Wrestling), a także na wielu imprezach sportowych i szklanym ekranie.

Poza cheerleaderkami będziemy mieli okazję zobaczyć paradę Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Dęblina, która tuż przed rozpoczęciem spotkania zagra hymn Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”. Dodatkowo przed zgromadzoną publicznością na Stadionie Narodowym wystąpią bębniarze z grupy Lombelico del Mondo, którzy postarają się rozgrzać kibiców jeszcze przed prezentacją zawodników.

Spotkanie komentować będzie Bartosz Wardęga, który w tamtym roku miał przyjemność komentować również VII SuperFinał, natomiast dopingiem i zabawą z publicznością zajmować się będą Waldemar Kasta znany raper i konferansjer oraz Grzegorz Kułaga, który podobne stanowisko piastuje na meczach siatkówki.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *