„Targowisko” rozpoczęte

Pierwszy dzień free agency praktycznie za nami. Sprawdź jak teraz wygląda twoja drużyna. Zapraszamy na podsumowanie pierwszego dnia okienka transferowego w NFL w roku 2013.

Free agency to jeden z najgorętszych okresów w NFL, a zarazem pierwsze wydarzenie otwierające nowy sezon.
W pierwszym dniu free agency doszło do kilku ciekawych ruchów, oto niektóre z nich:

– Mike Wallace i władze Miami Dolphins doszli do porozumienia w sprawie pięcioletniego kontraktu. Były wide reciver Pittsburgh Steelers zarobi w tym czasie 60 milionów dolarów.

– To nie koniec dobrych zakupów w South Beach. Dolphins podpisali również kontrakt z byłym już linebackerem obecnych mistrzów NFL, drużyna Baltimore Ravens. Dannell Ellerbe zgodził się na pięcioletni kontrakt warty 35 milionów dolarów. Pracę za to stracił inny LB Dolphins, Karlos Dansby, który nie zgodził się na zmniejszenie swoich zarobków.

– Kolejnym wielkim nazwiskiem, które opuściło tablicę free agency jest Paul Kruger, który zgodził się pięcioletni kontrakt wart 40 milionów dolarów. Kruger od tego sezonu reprezentować będzie barwy Cleveland Browns. Jednak to nie koniec, niecałą godzinę później szeregi Browns zasilił defensive tackle Desmond Bryant, który zgodził się na pięcioletni kontrakt warty 34 miliony dolarów.

– Pierwszą ofiarą free agency został natomiast cornerback Nnamdi Asomougha, który to pożegnał się z pracą w Philadelphia Eagles po zaledwie dwóch latach.

Zdjęcie: silverandblackpride.com

– Asomugha to nie jedyne wielkie nazwisko, które mogliśmy usłyszeć gdy mówiono o zwolnionych. Pracę stracił również rozgrywający Buffalo Bills, Ryan Fitzpatrick.

– Skoro jesteśmy przy zwolnionych, to warto jeszcze powiedzieć o jednym panu. Z Oakland Raiders pożegnał się były numer 7 draftu z 2009 roku, wide reciver Darrius Heyward-Bey. Razem z nim pracę stracili również defensive back Michael Huff i defensive end David Tollefson.

– Kolejnym zawodnikiem, który znalazł nowy dom jest tight end Martellus Bennett, który zgodził się czteroletni kontrakt warty 20 milionów dolarów z Chicago Bears.

– Jared Cook to następny tight end, który został zatrudniony. Cook związał się z St. Louis Rams pięcioletnim kontraktem.

– Atlanta Falcons doszła do porozumienia z Samem Bakerem. Left tackle zgodził się na sześcioletni kontrakt. Zarobki Bakera póki co nie są znane.

– Drużyna Denver Broncos przedłużyła kontrakt z Paytonem Manningiem. 37-letni rozgrywający pozostanie w Mieście na Wysokości Mili do sezonu 2014. Przez dwa sezony zagwarantowane ma zarobki w wysokości 20 milionów dolarów.

– To nie koniec ruchów w obozie Broncos, którzy jeszcze tego samego dnia zatroszczyli się o bezpieczeństwo Manninga zatrudniając guarda Louisa Vasqueza. Były liniowy San Diego Chargers zgodził się na czteroletni kontrakt warty 23.5 miliona dolarów, z czego 13 milionów będzie miał zagwarantowane przez pierwsze dwa lata.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *