Szlachetna akcja

Siedmioletni fan Nebraska Cornhuskers miał okazję zagrać ze swoimi ulubieńcami.

Siedmioletni Jack Hoffman, fan Nebraski, który walczy z rakiem mózgu miał niebywałą okazję zagrać ze swoimi ulubieńcami. Podczas wiosennego meczu w sobotę drużyna Cornhuskers zafundowała małemu Hoffmanowi nie lada niespodziankę wysyłając go w czwartej kwarcie na boisku w drużynowym stroju, by wziął udział w jednej zagrywce. Po snapie chłopiec dostał piłkę od rozgrywającego Nebraski, Taylora Martineza i przebiegł z nią 69 jardów zdobywając przyłożenie.

Gdy mały Hoffman dotarł do end zone zawodnicy Nebraski otoczyli go i unieśli w górę.

 

W sierpniu 2011 roku lekarze zdiagnozowali raka mózgu u młodego fana Nebraski. W październiku tego samego roku chłopiec przeszedł operację usunięcia guza wielkości piłki do gola. W przeciągu choroby chłopiec bardzo zaprzyjaźnił się z running backiem Huskers, Rexem Burkheadem, jednak ich fanem jest znacznie dłużej.

Sport może być piękny!

Źródło: sbnation.com

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *